3. yabancı dil olarak hangi dili öğrenilmeli?

Makaleler
4
Yer
Denizli
Merhabalar, İngilizcem gayet iyi düzeyde bir yandan İngilizcemi geliştirirken diğer yandan 3. dil öğrenmek istiyorum. Ancak hangi dili tercih etmeliyim hala kararsızım. Rusça ve Almanca var aklımda ancak Yazılım Mühendisliği okumak istediğimden pek mantıklı da gelmiyor. 3. yabancı dil öğrenme istememin sebebi artık çoğu kişinin İngilizce bilmesi. Diğerlerinden farkım olsun istiyorum.

Ben olsam İspanyolca öğrenirdim.

Bir arkadaş daha yazmış. Çince çok faydalı olabilir yazılımla alakalı olarak, sonraki işlerle alakalı olarak. Eğer işten bağımsız zevkine öğrenmek istiyorsan Rusça ile devam edebilirsin, zevkli bir dil.

images (2).jpeg

Yukarıdaki tabloyu baz alarak Almanca, İsveççe, Flemenkçe, Norveççe öğrenmenizin daha kolay olduğunu düşünüyorum. Aynı kökene ait oldukları için dil yapıları az çok benzer olmalıdır. Ama tablodan tobloya farklılık gösteren diller var. İngilizce'nin yanında sabit kalan tek dil ise Almanca. Yani Almanca en iyi seçenek senin için.

Dil kökenleri ile ilgili daha fazla araştırma için internete bakabilirsin. Aşağıya örnek bir kaynak koyuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı