3 Yıllık sınırsız cPanel web hosting

alarga41

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bir hosting şirketi 180 dolar değerinde ki paketini 2 dolara indirdi sizinde yararlanmanızı tavsiye ederim.

Adresine gidin.

Shared hosting - Pro'yu seçin - alan adınızı yazın, 180 dolar olan (triennially) 3 yıllık planı seçin.

Altta kupon kutusuna offer yazın, 180 $'dan 2 $'a düşecek.

Ödemeyi tamamlayın. Ödemeler PayPal üzerinden alınıyor. Bundan sonra PayPal ödeme sayfasına yönlendiriyor. Önemli! Buradaki püf nokta PayPal yeni kayıt deyip, ülkeyi Azerbaycan seçerek ödemeyi tamamlamak. Ben Papara sanal kart kullandım, bir sıkıntı olmadı. 14 lira çekti. 1 lira da PayPal çekip iade ediyor anında. Üyelik kısmında Azerbaycan telefon numarası istiyor kendi numaranızı yazar gibi yazarsanız sorun olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldım ama sunucular Amerika' da. Ve DB oluşturmak istediğimde asla sayfa bağlanmıyor.
Ayrıca bu hostingin ip adresleri blacklist te. Yani web siteniz adına aldığınız mailler spam olarak algılanıyor. Gmail de spam kutusuna düşerken, hotmail, outlook a mailler iletilmiyor bile. Ayrıca firmanın desteği sıfır. Kaç gündür oluşturduğum destek taleplerine tek bir geri dönüş bile yapmadılar.
  • Lokasyon Amerika olduğu için web siteleri 5 6 saniye geç açılıyor.
  • IP ler blacklist te olduğu için epostalar iletilmiyor.
  • Zaman zaman database oluşturmak için mysql yada phpmyadmin e girmek isterseniz hata veriyor. Ya geç giriyor yada hiç girmiyor.
  • Teknik destek yok.
  • Sunucu ip leri paylaşımlı. Yani bana 212.78.247.12 ip sini veriyorsa bu ip yi bir çok kullanıcıya veriyor. Dolayısıyla bu da hostingin daha yavaş çalışmasına sebep olabilir zamanla.
  • Sunucu teknik altyapısı nedir bilinmiyor. (Örneğin: 1Cpu 1GB Ram) mi deil mi bilmiyoruz. Dolayısıyla 5 10 web sitesi barındırdığınızda siteler iyice yavaşlayabilir.
Gözlemlediğim sorunlar bunlar. Bunlar benim için sorun değil diyorsanız 2 dolara 3 yıllık bundan daha iyisini bulamazsınız. Ancak yarın bir gün bu hostingi bile kapatabilirler hiçbir şey söylemeden. Bana o derece güvensiz geldi.

Bilginiz olsun.

Son düzenleme:
Aldım ama sunucular Amerika' da. Ve DB oluşturmak istediğimde asla sayfa bağlanmıyor.
Ayrıca bu hostingin ip adresleri blacklist te. Yani web siteniz adına aldığınız mailler spam olarak algılanıyor. Gmail de spam kutusuna düşerken, hotmail, outlook a mailler iletilmiyor bile. Ayrıca firmanın desteği sıfır. Kaç gündür oluşturduğum destek taleplerine tek bir geri dönüş bile yapmadılar.
  • Lokasyon Amerika olduğu için web siteleri 5 6 saniye geç açılıyor.
  • IP ler blacklist te olduğu için epostalar iletilmiyor.
  • Zaman zaman database oluşturmak için mysql yada phpmyadmin e girmek isterseniz hata veriyor. Ya geç giriyor yada hiç girmiyor.
  • Teknik destek yok.
  • Sunucu ip leri paylaşımlı. Yani bana 212.78.247.12 ip sini veriyorsa bu ip yi bir çok kullanıcıya veriyor. Dolayısıyla bu da hostingin daha yavaş çalışmasına sebep olabilir zamanla.
  • Sunucu teknik altyapısı nedir bilinmiyor. (Örneğin: 1Cpu 1GB Ram) mi deil mi bilmiyoruz. Dolayısıyla 5 10 web sitesi barındırdığınızda siteler iyice yavaşlayabilir.
Gözlemlediğim sorunlar bunlar. Bunlar benim için sorun değil diyorsanız 2 dolara 3 yıllık bundan daha iyisini bulamazsınız. Ancak yarın bir gün bu hostingi bile kapatabilirler hiçbir şey söylemeden. Bana o derece güvensiz geldi.

Bilginiz olsun.

Tüm söylediklerinize katılıyorum dediğiniz bazı sorunları yaşamamış olmama rağmen ama benim gibi farklı çözüm arayan sadece kişisel web sitesini barındıracak veya farklı projeler için uygun olabilir bir seçenek sunulması açısından herkesin yararlanması aklında bulunması iyi olabilir.

Haklısınız. ben de şahsen tüm web sitelerimi taşıdım. Türkiye de bu hostingi almak isteseniz ortalama 1000 tl gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu arada teknik destek 1 haftada falan cevap veriyor :)

Ben de denemelik aldım ama tavsiye etmiyorum hiçbir şekilde. Web site hostingi olarak kullanmaktan ziyade bir WordPress kurup ayarlamalarını halledip başka yere taşıma yaparım düşüncesiyle WordPress kurdum ancak kurulumdan sonra girip birkaç ayar yapmaya çalışmamla alan adının sunucuyla ilişkisini kesmem bir oldu. Sayfalar çok çok yavaş açılıyor, yönetici panelinde bile basit bir ayarı onaylamak saniyeler bazen dakikalar sürüyor, hatta sayfalar açılırken bazen zaman aşımı hatası veriyor. Bu yavaşlığın lokasyonla alakası yok. Sunucuya hem çok düşük sistem kaynakları verilmiş hem de paylaşımlı olmasından dolayı kullanılmayacak düzeyde. Emin olun piyasadaki ücretsiz hosting/deneme hosting hizmetleri bile bundan çok daha iyidir. Şuna rağmen yine de kullanılabilir diyeceğim bir yanı yok, basit bir index sayfasıyla da denedim yine aynı sonuç, yine yavaşlık. Zaten uzun süre dayanacağını sanmıyorum ama gittiği yere kadar FTP yedekleme sunucusu olarak kullanmayı düşünüyorum başka da bir işime yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı