30.000 TL Gaming laptop önerisi

revivality

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba,

Tulpar T7 20.3 cihazımı satmak üzereyim. Yerine 30 bin bütçe ile bir cihaz almayı düşünüyorum. Alacağım cihazın işlemcisi 12. nesil olmasını tercih ediyorum. Aklımda T7 20.5 var ancak sizlerden de öneri almak isterim.

@Artoria Pendragon.
@messinicocugu

P. S: Ekran boyutu ve Hz değeri önemli değil 24.5" 240Hz monitör ile kullanacağım cihazı.

Aşağıda ki Acer'i de düşündüm bir ara 26.000 civarına düşüyor ancak Technopat incelemesinde (belki yanlış anlamış olabilirim) Type-C'den görüntü alınamadığını söyledi sevgili @Ali Güngör böyle bir durum varsa harici monitörümü kullanamam varsa bu cihazı harici monitör ile kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa sevinirim. 2. tercih etmeme sebebim de tek kanal 16 GB RAM olması 26.000'den alırsam ek 16 daha takabilirim tabii ki.

Son düzenleme:
Merhaba,

Tulpar T7 20.3 cihazımı satmak üzereyim. Yerine 30 bin bütçe ile bir cihaz almayı düşünüyorum. Alacağım cihazın işlemcisi 12. nesil olmasını tercih ediyorum. Aklımda T7 20.5 var ancak sizlerden de öneri almak isterim.

@Artoria Pendragon.

P. S: Ekran boyutu ve Hz değeri önemli değil 24.5" 240Hz monitör ile kullanacağım cihazı.

Aşağıda ki Acer'i de düşündüm bir ara 26.000 civarına düşüyor ancak Technopat incelemesinde (belki yanlış anlamış olabilirim) Type-C'den görüntü alınamadığını söyledi sevgili @Ali Güngör böyle bir durum varsa harici monitörümü kullanamam varsa bu cihazı harici monitör ile kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa sevinirim. 2. tercih etmeme sebebim de tek kanal 16 GB RAM olması 26.000'den alırsam ek 16 daha takabilirim tabii ki.

Monster önermem fazla ısınma sorunu var diyorlar.

1500K daha ekleyerek 3070'li laptop alabilirsiniz.

Monster'in 12. nesil modelleri yeni çıktığı için bence biraz bekleyin derim hocam, o kasa onu sogutabilecek mi o var, veya 12. nesil şart değilse biraz eklenip 21.7 bakılabilir.

1. Isınan Abra seridir.
2. Okumaya zahmet etmedin sanırım yazıyı işlemci 12. Nesil olmalı.

Monster'in 12. nesil modelleri yeni çıktığı için bence biraz bekleyin derim hocam, o kasa onu sogutabilecek mi o var, veya 12. nesil şart değilse biraz eklenip 21.7 bakılabilir.

12. Nesil önemli dostum. Hem iş açısında hem de oynadığım oyun işlemci tabanlı. Bir inceleme gelmedi hala cihaza soğutma konusunda bende biraz endişeliyim ama 10750H'dan pek bir farkı olacağını sanmıyorum.

1. ısınan Abra seridir.
2. okumaya zahmet etmedin sanırım yazıyı işlemci 12. nesil olmalı.

12. nesil önemli dostum. Hem iş açısında hem de oynadığım oyun işlemci tabanlı. Bir inceleme gelmedi hala cihaza soğutma konusunda bende biraz endişeliyim ama 10750H'dan pek bir farkı olacağını sanmıyorum.

Hocam insan gibi yazıyoruz okudum fakat 12.nesil şu anda ısı konusunda berbat fazla ısı verir perfomansından olabilirsin.
Ve de Monster'ın Abra serisinin ısındığını bilmiyordum insanlar kibar dilde iletişim kurar okudum fakat kendi önerimi attım beğenmediysen beğenmedim de. Laptoplarda 12.neil işlemci ısı soruu çıkartabilir bilginize.

Hocam insan gibi yazıyoruz okudum fakat 12.nesil şu anda ısı konusunda berbat fazla ısı verir perfomansından olabilirsin.
Ve de Monster'ın Abra serisinin ısındığını bilmiyordum insanlar kibar dilde iletişim kurar okudum fakat kendi önerimi attım beğenmediysen beğenmedim de. Laptoplarda 12.neil işlemci ısı soruu çıkartabilir bilginize.

Üyelerin bilip bilmeden "Monster ısınır sorun çıkartır önermem" yazmalarından o kadar gına geldi ki artık bir de konu sahibi olunca bir anda patlamış olabilirim kusura bakmayın.

Acer Nitro 5'in incelemesinde sıcaklıkları çok beğendim ben açıkçası 12. nesil işlemcinin. Tabii bu kasadan kasaya değişecektir.

Video izlemediyseniz fikir konusunda linki bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üyelerin bilip bilmeden "Monster ısınır sorun çıkartır önermem" yazmalarından o kadar gına geldi ki artık bir de konu sahibi olunca bir anda patlamış olabilirim kusura bakmayın.

Acer Nitro 5'in incelemesinde sıcaklıkları çok beğendim ben açıkçası 12. nesil işlemcinin. Tabii bu kasadan kasaya değişecektir.

Video izlemediyseniz fikir konusunda linki bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acer soğutması gerçekten çok iyi olduğunu söylüyorlar kaliteli marka alınabilir 65-75 derece 3060 ve 12.nesil işlemci için çok iyi ve de istediğin bütün oyunları çok rahat oynatır.

Aslında Abra serisi ısınıyor diyede bir şey yok, Clevo kasalılar plastik olduğu için ısınma sorunu yaşanıyor. Clevo kasa olmayan Abra modelleri mevcut.

Acerin işlemci konusunda ki sıcaklık değerleri iyi değil. Yük altında 100 derecelere yaklaşıyor. Aşağıdan ortalama sıcaklık değerlerine bakabilirsiniz. (v20.4 ile kıyaslanmış hali)

Tercihiniz v20.5 olacaksa 15 gün koşulsuz iade şartlarını mutlaka okuyun duruma göre iade edersiniz ancak zaman kaybı yaşayacağınızı unutmayın. Bu bütçede şahsen tercihim v21.7 olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı