30.000 TL laptop önerisi

Bütçe
30.000

Toksik Üye

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 6.5 yıllık süre boyunca orta seviye bir laptop kullandıktan sonra çoğunlukla oyun oynama üzerine kullanmak için bilgisayar almaya karar verdim. Bütçem 30.000 TL civarı, eğer bu daha değer denirse biraz da üstüne(%10-15 civarı) çıkabilirim. Çevremde bu kadar fiyat vereceksem masaüstü almam konusunda öneriler de geldi. Daha önce hiç masaüstü bilgisayara sahip olmadım sistem kurma ve seçme bilgim maalesef yok. Ama sistem fiyatları ve laptop fiyatlarını karşılaştırınca da insan düşünmüyor değil. Senede 1-2 kez dışında çok hareket eden biri değilim ama ileride ne olur bilinmez bu da laptop sahibi olmayı daha avantajlı kılıyor gibi. İşim için ayrı bir bilgisayara sahibim ve yüksek performans gerektiren programlar kullanmıyorum.

Şöyle düşünmek gerek, ne kadar süre ile şehir dışına çıkarsın ve şehir dışına çıktığında ne kadar oyun oynarsın? Uzun süreli şehir dışına çıkmıyor ve orada kalmıyorsan, ayrıca yer problemin yoksa masaüstü daha cazip. Laptop alınca yer problemin bir nebze ortadan kalkıyor ama oyun oynamak için soğutmasıydı upgrade edilmesinin zorluğuydu daha zahmetli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı