30.000 TL laptop önerisi

yunka2706

Hectopat
İyi günler. Ekran boyutu, ms, Hz değeri gibi şeylerin önemi yok mümkün olabildiğince yüksek FPS ve stabil olmasını tercih ediyorum. Her tür oyun oynamak için almayı düşünüyorum. Acer'in 3070'li modelleri var uygun ama MUX yokmuş galiba. Bu büyük bir sorun olur mu? Onun yerine ASUS'un 3060'lı modellerinden alsam bunlara kıyasla nasıl bir performans alırım? 1-2K kadar yukarı çıkabilirim. Masaüstü al diyenlerin de ağzına kürekle vuruyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Nitro'daki 3070 Max Q ve 140W 3060 ile performanslari neredeyse birebir, ROG'un Nitro'ya göre daha kaliteli olması, MUX ve DDR5 RAM bulundurmasından dolayı daha mantıklı bir seçenek.

Nitro'daki 3070 Max Q ve 140W 3060 ile performanslari neredeyse birebir, ROG'un Nitro'ya göre daha kaliteli olması, MUX ve DDR5 RAM bulundurmasından dolayı daha mantıklı bir seçenek.
Bilemedim işlemci de amd. Intel dışına çıkmadım şuana kadar. Pek öneren yok amdyi. 3060 düşündüm ben de ama 3060 ile 3070 arasında en azından 2gb vram var, bi de iki ekran kartı arasında fark çok diyen de var. O açıdan kararsızım.

Bilemedim işlemci de AMD. Intel dışına çıkmadım şu ana kadar. Pek öneren yok AMD'yi. 3060 düşündüm ben de ama 3060 ile 3070 arasında en azından 2 GB VRAM var, bir de iki ekran kartı arasında fark çok diyen de var. O açıdan kararsızım.

Fark çok vs değil, anlatıyorum ama anlamak isteyen yok. Nitro 100W, STRIX 140W 3060. performans olarak yetişiyor. AMD'yi gayet öneren var gerek islemci gerek ekran kartı olsun, sadece ekran kartı tarafında yazılımda zayıf, o da işlemcide sorun çıkarcak bir şey değil. 2 GB VRAM ağır mühendislik programlari vs kullaniyorsan işine yarar, eğer öyle bir işin varsa zaten 3070i tercih et.

Bu modele de bir göz atabilirsiniz benim de bütçem 29 30k bunu almayı düşünüyorum.

Bu modele de bir göz atabilirsiniz benim de bütçem 29 30k bunu almayı düşünüyorum.
Vram sorunu var 3060lı kartların. 1660ti 6gb var bende Deathloop oynuyorum şuan ayarları yükseğe çekince vram yetersiz diyor

Geri
Yukarı