30.000 TL RTX 3060'lı laptop önerisi

Dalga geçmiştim, anlaşılmadı sanırım.
15.6 veya 17.3 kişisel bir seçim. 17.3 bence gereksiz büyük.
Ryzen7 ile i7 arasında aham şaham bir fark yok.
32 GB günümüzde gereksiz. İleride upgrade yapılabilir.
500GB daha SSD veriyor diye Monster alınmaz.
-Sana göre göre gereksiz büyük, bana göre elzem. Napıcaz?
-Var
-Lol oynamaktan başka birşey yapmıyorsan sana gerekmeyebilir. İlerde komple sistemi de değiştirebilirsin?
-Alınır.
Dandik kasasini isinma sorunlarini servise git gel rezilliklerini dusunmezsek monster mantikli aslinda.
Kagit üzerinde guzel tabi
Macerali bir seruven aslinda.
Paranla belayi satin alip arabeske bağlamak insanı olgunlastirir belki . Kesin degil ama riskin diğer markalara göre bayagi fazla.
Bence paranin bir yüzüne excalibur bir yüzüne monster yaz yazi tura oyna.
Imdb 8.0 heyecanla havaya firlat :)))
Küçüklünde topun Monster servisine mi kaçtı :)
Monster önermiyorum.
Profilime girip açtığım konuyu inceleyebilirsiniz.
Arkadaşların dediği gibi bir de servise git gel arabeske bağlarsınız:(

Bazı özellikler kısıtlı olsun ama kaliteli olsun.
Tabi bu da sizin tercihiniz olacaktır.
Konuna baktım, işin en başından cihaz değişimi isteyebilirdin, benim makinede 1 tane ölü piksel çıktı, yeni makine verin dedim 2 gün sonra yenisi ile değiştirdiler.
Hocam 20.4 sözde en stabil ürünlerden:)
Mevzu 20.4 veyahut 20.5 olması değil,kasa kalitesi düşük,bileşen kalitesi düşük.
Evet kağıt üstünde çok güçlü cihazlar fakat canlı gördüğünüzde ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Yakınınızda bir Monster mağazası varsa gidip bi 20.5’e bakın,bir de vatan ya da diğer mağazalara gidip Asus Rog,Lenovo Legion kasalarına bakın.
Evet hepsinin kendisine göre avantaj ve dezavantajları mevcut.
Mesela diğerleri 17.3 değil,büyük ekran istiyorsanız çok alternatifiniz yok.
Sizin önceliğiniz tamamen performans mı?
Yoksa kasası sağlam,bileşenleri kaliteli,pili yüksek,yazılım desteği iyi olan dengeli ve kaliteli bir cihaz mı?
Buna karar verip seçiminizi öyle yapabilirsiniz.
Bileşen kalitesinin düşük olduğunu hangi ilmi veriye göre yazıyorsun gerçekten merak ettim. Veya tavsiye ettiğin herhangi marka ise onun yüksek "kalite" olduğuna neye göre hüküm veriyorsun?
ASUS TUF Dash F15 2022 aldım 2 hafta önce 12650h ve 3060 16 RAM mevcut tam olarak ekran değerlerini bilmiyorum ama öneririm 30.000 TL'ye.
Benim gibi asus türkiye servisi ile bir kere muhatap ol, ondan sonra sende yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diye dolaşırsın :)

Dalga geçmiştim, anlaşılmadı sanırım.

-Sana göre göre gereksiz büyük, bana göre elzem. Napıcaz?
-Var
-Lol oynamaktan başka birşey yapmıyorsan sana gerekmeyebilir. İlerde komple sistemi de değiştirebilirsin?
-Alınır.

Küçüklünde topun Monster servisine mi kaçtı :)

Konuna baktım, işin en başından cihaz değişimi isteyebilirdin, benim makinede 1 tane ölü piksel çıktı, yeni makine verin dedim 2 gün sonra yenisi ile değiştirdiler.

Bileşen kalitesinin düşük olduğunu hangi ilmi veriye göre yazıyorsun gerçekten merak ettim. Veya tavsiye ettiğin herhangi marka ise onun yüksek "kalite" olduğuna neye göre hüküm veriyorsun?

Benim gibi asus türkiye servisi ile bir kere muhatap ol, ondan sonra sende yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diye dolaşırsın :)
Sorun yok cihazı şimdi de iade ettim.
Müşteri memnuniyeti konusunda iyiler bu konuda Monster'ın hakkını yiyemem.Tabi 4 kere teknik servise gidip gelmem sonucunda oldu bu durum onu da es geçmeyeyim.
Öte yandan size gelince Bay Gaul en basitinden fiyat üzerinden bile anlayabilirsiniz bunu.Bu devirde kimse kimsenin babasının oğlu olmadığına göre niye diğer cihazlarla aynı kalitede olan bir ürünü size daha düşük fiyata satsın. Daha düşük fiyata satıyorsa ya aldığınız cihazın bileşen kalitesi daha düşüktür ya da pazara yeni girmeye çalışan bir satıcıdır. Bunun başka bir açıklaması varsa sunun bekliyorum. Ucuz etin yahnisinin nasıl olduğunu siz benden daha iyi bilirsiniz.
Mahallede pazar tezgahı tecrübeniz varsa anlarsınız,tezgahın en önüne iyileri dizerler arkada da kasadan çürükleri doldururlar.
Fabrikadan çıkan anakartların ramlerin en sorunsuzunu,1.kalitesini daha büyük ve global çaptaki markalara teslim ederler,diğer 2. kalite ürünleri de, daha küçük çaptaki satıcılara teslim edilir.
Evet teknolojik bir ürün olduğu için her ikisinde de sorun çıkma ihtimali yüksektir,fakat biri diğerine nazaren daha düşük ihtimallidir.
Hiçbir firma dört dörtlük değildir,birinin ürünü iyidir servisi kötüdür,birinin ürünü kötüdür servisi iyidir bu böyle uzar gider.
Tabi bu servis gibi faktörlerin Türkiye'de denetimsizlikten kaynaklandığını da unutmayın.
Sağlıcakla kalın.

Geri
Yukarı