30.000 TL RTX 3060'lı laptop önerisi

Evet gerçekten çok mantıklı, 17 yerine 15 inç alın, i7 yerine Ryzen 7 alın, 32 RAM yerine 16 RAM alın, 1 TB SSD yerine 512 GB alın, 1 ms yerine 3 ms panel alın ama sakın ha sakın Monster almayın.

15.6 veya 17.3 kişisel bir seçim. 17.3 bence gereksiz büyük.
Ryzen7 ile i7 arasında aham şaham bir fark yok.
32 GB günümüzde gereksiz. İleride upgrade yapılabilir.
500GB daha SSD veriyor diye Monster alınmaz.

Evet gerçekten çok mantıklı, 17 yerine 15 inç alın, i7 yerine Ryzen 7 alın, 32 ram yerine 16 ram alın, 1 TB SSD yerine 512 GB alın, 1 ms yerine 3 ms panel alın ama sakın ha sakın Monster almayın.
Dandik kasasini isinma sorunlarini servise git gel rezilliklerini dusunmezsek monster mantikli aslinda.
Kagit üzerinde guzel tabi
Macerali bir seruven aslinda.
Paranla belayi satin alip arabeske bağlamak insanı olgunlastirir belki . Kesin degil ama riskin diğer markalara göre bayagi fazla.
Bence paranin bir yüzüne excalibur bir yüzüne monster yaz yazi tura oyna.
Imdb 8.0 heyecanla havaya firlat :)))

Monster önermiyorum.
Profilime girip açtığım konuyu inceleyebilirsiniz.
Arkadaşların dediği gibi bir de servise git gel arabeske bağlarsınız:(

Bazı özellikler kısıtlı olsun ama kaliteli olsun.
Tabi bu da sizin tercihiniz olacaktır.

Monster önermiyorum.
Profilime girip açtığım konuyu inceleyebilirsiniz.
Arkadaşların dediği gibi bir de servise git gel arabeske bağlarsınız:(

Bazı özellikler kısıtlı olsun ama kaliteli olsun.
Tabi bu da sizin tercihiniz olacaktır.
Sizinki 20.4 bu yeni çıkan 20.5'lerde sorun oluyor mu acaba 🤔

Sizinki 20.4 bu yeni çıkan 20.5'lerde sorun oluyor mu acaba 🤔
Hocam 20.4 sözde en stabil ürünlerden:)
Mevzu 20.4 veyahut 20.5 olması değil,kasa kalitesi düşük,bileşen kalitesi düşük.
Evet kağıt üstünde çok güçlü cihazlar fakat canlı gördüğünüzde ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Yakınınızda bir Monster mağazası varsa gidip bi 20.5’e bakın,bir de vatan ya da diğer mağazalara gidip Asus Rog,Lenovo Legion kasalarına bakın.
Evet hepsinin kendisine göre avantaj ve dezavantajları mevcut.
Mesela diğerleri 17.3 değil,büyük ekran istiyorsanız çok alternatifiniz yok.
Sizin önceliğiniz tamamen performans mı?
Yoksa kasası sağlam,bileşenleri kaliteli,pili yüksek,yazılım desteği iyi olan dengeli ve kaliteli bir cihaz mı?
Buna karar verip seçiminizi öyle yapabilirsiniz.

Yaklaşık 1 aydır laptop araştırıyorum. RTX 3060 laptoplara bakıyordum. Nitro 5 ya da Victus 16 alacaktım ama ekranları kalitesiz olduğu ortada. Maksimum performansı kötü bir ekrandan almanın pek mantıklı olmayacağını düşündüm. Bütçemi biraz da zorladım. Şimdi en fazla 30000 TL bütçe ile ekran sRGB değeri, Hz değeri, nit değeri iyi olan bir ekrana sahip RTX 3060'lı laptop tavsiyelerinizi bekliyorum.

ASUS TUF Dash F15 2022 aldım 2 hafta önce 12650h ve 3060 16 RAM mevcut tam olarak ekran değerlerini bilmiyorum ama öneririm 30.000 TL'ye.

Evet gerçekten çok mantıklı, 17 yerine 15 inç alın, i7 yerine Ryzen 7 alın, 32 RAM yerine 16 RAM alın, 1 TB SSD yerine 512 GB alın, 1 ms yerine 3 ms panel alın ama sakın ha sakın Monster almayın.

R7 6800H ile i7-12700H oyunlarda benzer olsa da render gibi uygulamalarda Intel %15 civarı daha performanslı arada 6 çekirdek fark var.

Online oyun oynuyor musunuz hocam?
Sıcaklık değerleri nasıl?
30.000₺ ye göre panel kalitesi kötü (%62sRGB) ve soğutması başarısız (İşlemci 90ları çok rahat geçiyor) bir ürün hocam. Asusun çıkarmak için çıkardığı bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı