30.000 TL sistem önerisi

Hoş geldin hocam istersen paylaşımı olan konudan devam edelim.

Geldim hocam.

Ne amaçlı kullanacaksınız sistemi @serozkan4242

Hocam oyun oynuyorum aynı zamanda mühendisim. Sayısal analiz ve çizim programları kullanıyorum. Bu nedenle kaliteli, güçlü bir işlemciye ihtiyacım var. 64 GB RAM'e ihtiyacım var ancak 32 GB sonradan temin edebilirim.

Hoş geldin hocam istersen paylaşımı olan konudan devam edelim.

Hocam oyun oynuyorum aynı zamanda mühendisim. Sayısal analiz ve çizim programları kullanıyorum. Bu nedenle kaliteli, güçlü bir işlemciye ihtiyacım var. 64 GB RAM'e ihtiyacım var ancak 32 GB sonradan temin edebilirim.
Hocam bütçeyi 34 bin sanıyordum kusura bakmayın az biraz bir şeylerden kısayım 30 bine yaklaştırayım.

Hocam birkaç bin lirayı gelecek ay da sağlayabilirim sorun olmaz. Ancak i7 13700 işlemci veya i9 12900K işlemci sizce çok fark yaratır mı?
Hocam i9 mantıksız ve attığım işlemci ile i7 13700 ile arasında 3000 tl var bence o paraya değmez bütçeyi genişletebilecekseniz i7 yerine işlemci soğutucu alabilirsiniz.

Hocam i9 mantıksız ve attığım işlemci ile i7 13700 ile arasında 3000 TL var bence o paraya değmez bütçeyi genişletebilecekseniz i7 yerine işlemci soğutucu alabilirsiniz.

Hocam istediğim şey biraz güç farkındayım bu bütçe ile :D. Teşekkür ederim değerli vaktini bana ayırdığın için. Sizce i7 13700 workstation özelliği açısından çok fark yaratmaz mı?

Hocam istediğim şey biraz güç farkındayım bu bütçe ile :D. Teşekkür ederim değerli vaktini bana ayırdığın için. Sizce i7 13700 workstation özelliği açısından çok fark yaratmaz mı?
Bilemiyorum hocam onu,ekran kartından kısıp işlemciye yük vermek istiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı