30.000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
30000

EGZODYA

Hectopat

Hiç anlamıyorum arkadaşlar, klavye mouse monitör falan katmadan ne tarz değişiklikler yapabilirim? 480GB az gibi geldi şu anki PC 1TB ama SSD değil dolu oyun yüklüyorum yani 1 TB bir SSD olabiliyorsa olsun.
Anakarta 2 seçenek var Gigabyte B550M S2H 5000MHz(OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart ve.
Gigabyte B550 Gaming X 4000MHz(OC) RGB M.2 AM4 ATX anakart 800 lira farkla aralarında çok fark var mı?

Ve diyeceğiniz başka bir şey var mı sizin kendi eklemek istediğiniz?

bu fiyat bandında alınabilecek 2-3 pcden biri bende almayı planlıyordum ama elektrik fiyatlarının artması intelin ekran kartı çıkaracak olması falan fistan derken bence artık fiyatlar biraz da olsa düşmeye başlayacak 30 bine değer mi bilmiyorum ama acil lazımsa alınır

ve ram konusunda 3.6mhz olan corsaire yükseltmek akıllıca olur gibi ssd konusunda sistemdeki ssd hakkında bilgim yok ama bu bütçeye samsung 980pro gider

120mm sıvı soğutucu yerine 240mm tercih edilebilir
EFE UYGAÇ-SUPER/Intel Core i5 10400F/EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Gaming Bilgisayar| ITOPYA.COM şuna da bakabilirsin

Son düzenleme:
bu fiyat bandında alınabilecek 2-3 pcden biri bende almayı planlıyordum ama elektrik fiyatlarının artması intelin ekran kartı çıkaracak olması falan fistan derken bence artık fiyatlar biraz da olsa düşmeye başlayacak 30 bine değer mi bilmiyorum ama acil lazımsa alınır

ve ram konusunda 3.6mhz olan corsaire yükseltmek akıllıca olur gibi ssd konusunda sistemdeki ssd hakkında bilgim yok ama bu bütçeye samsung 980pro gider

120mm sıvı soğutucu yerine 240mm tercih edilebilir
EFE UYGAÇ-SUPER/Intel Core i5 10400F/EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Gaming Bilgisayar| ITOPYA.COM şuna da bakabilirsin
En çok kafama takılan kısım elektrik faturasında nasıl bir etkisi olacağını geldiğimiz duruma bak şu fiyatlar filan

En çok kafama takılan kısım elektrik faturasında nasıl bir etkisi olacağını geldiğimiz duruma bak şu fiyatlar filan
miningcılar için söylemiştim ama evet normal kullanıcılara da sıkıntı yaratıyor bu durum anakart konusunda şöyle bir tier list var burdan 5600x için f/p olanı aklına yatanı seçebilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı