30.000 TL Sistem Toplama

Bütçe
30.000

Natsucuk

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, yazılımcıyım ve oyun oynuyorum. Twitch'te yayın açabilecek (çok ileri düzey bir şey beklemiyorum) işimde kullanabileceğim 3060 + 32 GB RAM'li bir sistem toplamak istiyorum. Ekranın da bu paranın içinde olması lazım maalesef. Laptop almayı da düşündüm uğraşmayıp. Tulpar T5 V20.3.1 baktım 32 GB'a yükseltmeyi vs. düşündüm. Karasızım şu an. Yardımcı olursanız çok sevinirim. (Front-end back end devoloperım, Figma ve Visual Studio'da çalışıyorum. Backend locala kurulu vaziyette deneme vs. yapıyorum.)

Hocam, DDR5 teknolojisi sizin için önemli mi? Ben forumda yeniyim bir sistem toplamaya çalışıyorum şu an bu fiyatlar ne olmuş böyle ya?

@Natsucuk
O fiyata daha iyileri toplanır. 32GB RAM isteniyor, peki. 31-32K civarı tutuyor;
X4;

Hocam, DDR5 teknolojisi sizin için önemli mi? Ben forumda yeniyim bir sistem toplamaya çalışıyorum şu an bu fiyatlar ne olmuş böyle ya?

5000 6000 MHz RAM çok uçuk benim için. Gerekli görmüyorum mevcut ekonomik koşullarda. DDR4 gayet yeterli bence.

@Natsucuk
O fiyata daha iyileri toplanır. 32 GB RAM isteniyor, peki. 31-32K civarı tutuyor;
X4;

Çok teşekkür ederim, soğutmada desteğe ihtiyaç duyar mı yük altında acaba? Sıvı soğutma vsye ihtiyaç duyulur mu acaba? (kusura bakmayın fi tarihinden beri bilgisayar toplamadığım için AMD işlemcilere biraz korkuyla yaklaşıyorum)

Soğutmada desteğe ihtiyaç duyar mı yük altında acaba? Sıvı soğutma vsye ihtiyaç duyulur mu acaba?

Merak etme, attığım soğutucu çoğu 240mm'likleri devirebiliyor. Gayet yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Kusura bakmayın fi tarihinden beri bilgisayar toplamadığım için AMD işlemcilere biraz korkuyla yaklaşıyorum)

Sorun değil. Eski AMD yok artık. Eskiden Intel üniversiteli AMD liseli ise şu an ikisi de üniversiteli. Açıklama gayet yeterli mi?
5700X'in 8 çekirdeği yapacağın işlerde epey kolaylık sağlar.

Şu an en uygun sistem fiyatları olarak İNCEHESAP.com adresini gösterebilirim İtopya'da zam geldi ama elinizi çabuk tutun çünkü İncehesap'ta yakında zam getirecek gibi görünüyor.

Yazılım işi yapıyorsanız tam durumu bilmiyorum ama ASUS ROG serisi laptop önerebilim bildiğime göre daha az ısınıyorlar.

Geri
Yukarı