30-35 bin TL'ye iyi ekranlı laptop önerisi

Bütçe
30-35.000TL

lemoncakes

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Grafik tasarım, video editing, 3D modelleme, teknik çizim gibi geniş bir skalada çalışıyorum. Beni performans açısından üzmeyecek, ekranı da minimum sRGB %100 olan bir laptop öneriniz var mıdır?

Şu modelleri bulabildim kendi yaptığım araştırma neticesinde:

Son düzenleme:
Merhabalar,

Grafik tasarım, video editing, 3D modelleme, teknik çizim gibi geniş bir skalada çalışıyorum. Beni performans açısından üzmeyecek, ekranı da minimum sRGB %100 olan bir laptop öneriniz var mıdır?

Şu modelleri bulabildim kendi yaptığım araştırma neticesinde:

MSI Delta ekranı iyi bir model istediğiniz özellikler var alabilirsiniz GPU gücü olarak da 3060 ve 3070 arasındadır.

Paylaştığım modelleri inceleyebilirsiniz. YouTube üzerinden inceleme videolarını araştırıp izleyebilirsiniz.

Eğer iş harici bir alanda kullanmayacaksanız M1 Pro barındıran Mac Pro'dan daha iyisi yok.
Oyunda oynarım diyorsan değişir.
Kaliteli bir model, 3070 olanı 32K.
Veya atılan ROG da güzeldir, tercih edilebilir bir model.

Eğer iş harici bir alanda kullanmayacaksanız M1 Pro barındıran Mac Pro'dan daha iyisi yok.
Oyunda oynarım diyorsan değişir.
Kaliteli bir model, 3070 olanı 32K.
Veya atılan ROG da güzeldir, tercih edilebilir bir model.
Çok çeşitli yazılımlar kullanıyorum, Macbook'ta yazılım sıkıntısı çekebilirim diye endişelendiğim için değerlendirmemiştim hiç. Windows o açıdan daha esnek geliyor.

Yanıt veren herkese çok teşekkürler. Pek bilmediğim için soruyorum, önerilen bazı modeller 16GB RAM'e sahip. Uzun vadede kullanma amaçlı 32GB RAM olması daha iyi olmaz mı, yoksa işlemci hızı nedeniyle pek fark hissetmez miyim?

Çok çeşitli yazılımlar kullanıyorum, MacBook'ta yazılım sıkıntısı çekebilirim diye endişelendiğim için değerlendirmemiştim hiç. Windows o açıdan daha esnek geliyor.

Dediğin kasıma çok hakim değilim ama yazılım noktasında bir sıkıntı çekmeyeceksen Mac Pro işin doğrultusunda oldukça iyi bir tercih olabilir.

Tek slot 16 GB RAM kullanıyorlar genelde dediğin gibi, kendin alıp yükseltebilirsin ama bu paralara 32 standart olmalı kesinlikle.
Render tarzı gibi, bilgisayarın yük altına girdiği uygulamalarda 32 GB daha çok iş yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı