30 bin TL altı Gaming laptop

Doğru diyorsunuz zaten ben de sizin gibi düşündüğüm için sorum aradaki 4.000₺ farka değer mi şeklindeydi. Yoksa 4.000₺ boşa verme arada fark yok gibi bir iddiam asla yok. Ben 1 hafta içinde almayı planlıyorum ve foruma düzenli bakıyorum eğer fikrimi değiştiren bir konu olmassa asusun g15 serisini almayı planlıyorum 32.000₺ rtx 3060 lı olan paylaşılan linki. Hem Muxlu hem dd5 hemde yazılana göre rtx 3060 ı 150W. Webcami yok ama pek umrumda değil üzmez gibi geliyor

Doğru diyorsunuz zaten ben de sizin gibi düşündüğüm için sorum aradaki 4.000₺ farka değer mi şeklindeydi. Yoksa 4.000₺ boşa verme arada fark yok gibi bir iddiam asla yok. Ben 1 hafta içinde almayı planlıyorum ve foruma düzenli bakıyorum eğer fikrimi değiştiren bir konu olmassa asusun g15 serisini almayı planlıyorum 32.000₺ rtx 3060 lı olan paylaşılan linki. Hem Muxlu hem dd5 hemde yazılana göre rtx 3060 ı 150W. Webcami yok ama pek umrumda değil üzmez gibi geliyor
Link paylaşabilir misiniz ?

Zaten ilk sayfada paylaşılmış olan G15-G513RMin FHD versiyonu özelliklerine de şuradan baktım. Bütün modeller var ok ile sağa doğru giderseniz görücesiniz. Aynı modelin sonu HF265-HF266-HF267 olan versiyonları var ve fiyatları çok yakın farklarını bilmiyorum açıkcası. Aşağıdaki linkteki bilgiler doğru mu onu bile anlamadım bu arada çünkü webcam kısmında external camera yazıyor yani kutudan harici webcam mi çıkıyor onu da bilemedim onun hakkında tek bulduğum şey ise şu video

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Zaten ilk sayfada paylaşılmış olan G15-G513RMIN FHD versiyonu özelliklerine de şuradan baktım. Bütün modeller var ok ile sağa doğru giderseniz görücesiniz. Aynı modelin sonu HF265-HF266-HF267 olan versiyonları var ve fiyatları çok yakın farklarını bilmiyorum açıkçası. Aşağıdaki linkteki bilgiler doğru mu onu bile anlamadım bu arada çünkü webcam kısmında external camera yazıyor yani kutudan harici webcam mi çıkıyor onu da bilemedim

İlk sayfa benim paylaştığım model evet. Ben bir an farklı bir şeyden baysettiniz diye düşündüm. Malzeme kalitesi ASUS'un daha iyi donanım olarak GameGaraj daha iyi. Ekran büyüklüğünü göz ardı edilirse :) ASUS modelleri arasındaki farkı karşılaştırma yaparak görebilirsiniz. Çok fark oldupunu düşünmüyorum. Son söz olarak bunu da söylemek isterim RTX 4000 serisi geliyor o yüzden en azından 192 bit 3060 yerine 256 bit 3070 veya 3070 Ti tercih etmek çok akıllıca olur. Anlıyorum bütçe meselesi ancak şimdi alıp bunu mu almak biriktirip diğerini mi almak bence biriktirip üstünü almak. Kaldı ki RTX 4000'ler yaygın olunca bunların fiyataları daha da düşecektir

Ya açıkcası benim durumum 1 tık farklı. Ben hali hazırda zaten bir masaüstü pc kullanıcısıyım fakat işim gereği önümüzdeki 1 yıl il dışında çalışacağım ve çalışacağım yerde 1 ev tutup ev-iş arasında bilgisayarımı taşımam gerekiyor. Haliyle kimseyi tanımadığım bir yerde en azından akşamları 3-5 oyun oynayacağım bir pc alıp 1 senenin sonunda satmayı planlıyorum. O yüzden bütçem olmasına rağmen çok iyi bir şey almak istemiyorum. 2 sebebi ise son çıkan AAA oyunları pek oynayan biri de değilim. Hala Dota ve Wow oynuyorum o yüzden aslında bakmayın ben 20.000₺ ye de bir şey alsam işini görür de ben istiyorum ki 2. el satarken de 3 güne satabileyim o yüzden markası olsun istiyorum. 4000 serisi de 1 sene sonra masaüstüne alırım inşallah :D

İlk sayfa benim paylaştığım model evet. Ben bir an farklı bir şeyden baysettiniz diye düşündüm. Malzeme kalitesi ASUS'un daha iyi donanım olarak GameGaraj daha iyi. Ekran büyüklüğünü göz ardı edilirse :) ASUS modelleri arasındaki farkı karşılaştırma yaparak görebilirsiniz. Çok fark oldupunu düşünmüyorum. Son söz olarak bunu da söylemek isterim RTX 4000 serisi geliyor o yüzden en azından 192 bit 3060 yerine 256 bit 3070 veya 3070 Ti tercih etmek çok akıllıca olur. Anlıyorum bütçe meselesi ancak şimdi alıp bunu mu almak biriktirip diğerini mi almak bence biriktirip üstünü almak. Kaldı ki RTX 4000'ler yaygın olunca bunların fiyataları daha da düşecektir

Şimdiden belirteyim GameGaraj ASUS'tan iyi demek değil bu. Bu bütçede daha üst donanım alınabilir GameGaraj'dan demek ama ASUS'ta da malzeme kalitesi iyi. Sonra yanlış değerlendiriliyor linç yiyorsun :)

Yok zaten forumda 30.000₺ civarında laptop tavsiyesi istenen onlarca konu var ve hepsinde Asus g15 serisini elbet biri önermiş belli ki güzel satış yapıcaklar ya da yapıyorlar. Aynı fiyata olan diğer bilinen markalarda ddr5 ram hiçbirinde yok gördüğüm kadarıyla. Bilinen marka derken bilgisayar gündemini takip etmeyen biri gamegarajı monsterı pek bilmez ama asus hp acer vs. gibi markalar ürün gamı çok geniş olduğu için daha büyük kitlenin bilinirliğine sahipler bu durumda beraberinde güveni getiriyor haliyle.

Yok zaten forumda 30.000₺ civarında laptop tavsiyesi istenen onlarca konu var ve hepsinde ASUS G15 serisini elbet biri önermiş belli ki güzel satış yapacaklar ya da yapıyorlar. Aynı fiyata olan diğer bilinen markalarda DDR5 RAM hiçbirinde yok gördüğüm kadarıyla. Bilinen marka derken bilgisayar gündemini takip etmeyen biri GameGaraj'ı Monster'ı pek bilmez ama ASUS HP Acer vs. gibi markalar ürün gamı çok geniş olduğu için daha büyük kitlenin bilinirliğine sahipler bu durumda beraberinde güveni getiriyor haliyle.

Marka tabii ki önemlidir. Benim bakış açımda da yer teşkil eder ama ilk sırada olmaz. Örnek ben 2009'dan beri Casper kullandım bir kere üzmedi ama forumlara bakarsan Casper'ın C'sini gören kaçıyor. Daha yüksek meblağlara daha düşük donanımlara sırf marka var diye satışlar yapılıyor. Marka önemli ve değerlidir ama en önemli en değerli değildir. Bu yüzden muadili markalara alternatiflere de bakmak ön yargılı olmamak her zaman avantaj sağlar. Hatta bir puanlama sistemi yaptım ve modeller arasında sıralamalar yaptım başka bir konu başlığında. Araştırmak her zaman değerli :)

Yeni konular

Geri
Yukarı