30 bin TL laptop önerisi

Bütçe
30k

idealsistemim

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Uzun zamandan beri iş için bir laptop arıyorum. Buraya yazmamın sebebi işlemcisinin güçlü bir PC gerektiği için.

i7 veya Ryzen 7 işlemcili ya da 11400h i5, 12500 i5, 5600h Ryzen 5 de olabilir. Özetle performansı yüksek, ekran kalitesi iyi ( glossy yani parlak ekran olmayacak ) hafif bir PC arıyorum. Dahili ekran kartı da işimi görüyor ama harici 4 GB olsa tadından yenmez. 16 GB RAM şart. 14 inc, 15, 6 ve 16 inch.

Kullanım amaçları,
  • İnternet.
  • YouTube
  • Finans veri programları ( matriks, idealdata vb )
  • Remote desktop ile diğer PC erişim.

• Hafif.
  • Isınma sorunu olmayan.
  • Lenovo, ASUS, Dell, MSI vs.

Tavsiyelerinizi beklerim. Bütçe de maksimum 30 bin TL.

Bir örnek vermek gerekirse Ideapad Pro 5 5800H veya 5600h işlemcili PC'ler. Ama ısınma sorunundan endişe ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook önerirdim ama kullanacağınız programlar MacOS’ta yok sanırsam. Asus Zephyrus bakabilirsiniz.

teşekkürler, marka tercihine uymuyor aynı zamanda benim yüksek ekran kartına ihtiyacım olmadığı için gereksiz kaynak kaybı olur

MacBook önerirdim ama kullanacağınız programlar MacOS’ta yok sanırsam. Asus Zephyrus bakabilirsiniz.
macbook son çare. ama Windows lazım.saolun

Fiziki olarak gördüm ekranı muazzam ancak fan sesi sorunu gibi endişelerim var.

Son düzenleme:
Teşekkürler, marka tercihine uymuyor aynı zamanda benim yüksek ekran kartına ihtiyacım olmadığı için gereksiz kaynak kaybı olur.

MacBook son çare. Ama Windows lazım. Sağ olun.

Fiziki olarak gördüm ekranı muazzam ancak fan sesi sorunu gibi endişelerim var.

Yeni işlemcili Zephyrus'lara bakabilirsiniz o zaman, hem pil ömru iyi hem performansi daha iyi Intel'e göre Asus Rog Zephyrus G15 GA503RM-HQ068 Ryzen 7 6800HS 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6" WQHD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Güçlü işlemci isterseniz su tip cihazlarada bakabilirsiniz DDR5 de bulunduruyor Victus by HP Dizüstü Bilgisayar, 16,1'' FHD IPS 144 Hz, Intel® Core™ i7-12700H, 16 GB Ram, NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti, 512 GB SSD, FreeDOS, Performans Mavisi 6G0E2EA : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ağır olmasa Legion en anlamlısı bana göre

sentetik testlerde belki ama kullanacağım programlar oyun vs gibi değil, uyum açısından intel bir çıt önde.

bu sebeble intel işlemcili Asus Rog M , Legion Slim vs gibi alternatifleri bulmam gerekecek.

ekran kartı yükseldikçe fiyat da artıyor, halbuki bana en son lazım olan şey ekran kartı. 128 bit min 2 gb ekran kartı ya da söyle diyeyim 4 gb herhangi bir ekran kartı yeter. onboard ekran kartı bile işimi görüyor ama ileriye dönük 3050, 3050ti vs hiç farketmez

Merhaba,

Uzun zamandan beri iş için bir laptop arıyorum. Buraya yazmamın sebebi işlemcisinin güçlü bir PC gerektiği için.

i7 veya Ryzen 7 işlemcili ya da 11400h i5, 12500 i5, 5600h Ryzen 5 de olabilir. Özetle performansı yüksek, ekran kalitesi iyi ( glossy yani parlak ekran olmayacak ) hafif bir PC arıyorum. Dahili ekran kartı da işimi görüyor ama harici 4 GB olsa tadından yenmez. 16 GB RAM şart. 14 inc, 15, 6 ve 16 inch.

Kullanım amaçları,
  • İnternet.
  • YouTube
  • Finans veri programları ( matriks, idealdata vb )
  • Remote desktop ile diğer PC erişim.

• Hafif.
  • Isınma sorunu olmayan.
  • Lenovo, ASUS, Dell, MSI vs.

Tavsiyelerinizi beklerim. Bütçe de maksimum 30 bin TL.

Bir örnek vermek gerekirse Ideapad Pro 5 5800H veya 5600h işlemcili PC'ler. Ama ısınma sorunundan endişe ediyorum.
@Radeon RX 5500M sizin fikrinizi alabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı