30 bin TL laptop önerisi

Bütçe
30k
MSI kendi ayağına sıkmak değil bu yaptığı satıştan da para kazaniyor(yanlış anlaşılma olmasın kasayi satarken) Türkiye'de zaten sırf MSI ismi var diye pahaliya gomcuruyor ve alan kişiler pek olmuyor marka takıntısı olanlar dışında. Kendin de dedin, genel parçalar MSI'dan yani soğutması anakarti vs GP76 diğer parçaları alan kişide değiştirebilir zaten. Müşteri hizmetleri biz kasayı direkt MSI'dan alıyoruz diyeceğini hiç zannetmiyorum ki zaten belki adamın haberi bile yoktur. Bir de tekrardan @Radeon RX 5500M e soralım.

MSI kendi ayağına sıkmak değil bu yaptığı satıştan da para kazaniyor(yanlış anlaşılma olmasın kasayi satarken) Türkiye'de zaten sırf MSI ismi var diye pahaliya gomcuruyor ve alan kişiler pek olmuyor marka takıntısı olanlar dışında. Kendin de dedin, genel parçalar MSI'dan yani soğutması anakarti vs GP76 diğer parçaları alan kişide değiştirebilir zaten. Müşteri hizmetleri biz kasayı direkt MSI'dan alıyoruz diyeceğini hiç zannetmiyorum ki zaten belki adamın haberi bile yoktur. Bir de tekrardan @Radeon RX 5500M e soralım.
Monster MSI kasası kullanmaya geri mi döndü? Bu konudaki tartışmalara göz atın lütfen.

Monster MSI kasası kullanmaya geri mi döndü? Bu konudaki tartışmalara göz atın lütfen.
V21 olayı gibi olacak, yanlış söylemişiz kusura bakmayın diyecekler. Monster'ın montaj yapma imkanı yok, tesisi dahi yok adamların. Servis yanlış bilgi veriyor bence.

MSI değil Monster kaynaklı hocam. Kendi videolarında cihazların Clevo ve tongfang yazan yerleride sansürlemişler. İnsanları yerli ürettiklerine inandırmaya çalışıyorlar anlaşılan.

Ne hakkında hocam? Eğer laptop MSI mı diyorsanız görünen köy kılavuz istemez. Kesin MSI. Sadece Monster Clevo tongfang MSI gibi üreticileri görmezden gelmek istiyor.

Bu laptoplar satılmadan önce sözleşme yapılır, MSI güncelleme, parça desteğini sunacağını taahhüt eder. Yok ben vazgeçtim deme gibi bir hakları yok. Boşuna kendinizi gazlıyorsunuz.

Hocam laptop birebir aynı zaten. Ürünün yorumlarında da görebilirsiniz MSI diye. O yüzden MSI sayfasından bakmak daha doğru olur. Ki orada da IPS yazıyor zaten.

MSI geçen seneden beri GameGaraj'da dahil birçok yerel firmaya hazır laptop satmakta. Laptoplar birebir aynı, tek fark logo. Orası burası değişik değil yani hocam. Aynı banttan iniyor. Logo basılacağı zaman birine Monster diğerine MSI basılıyor fark bu.

Hala kendinizi boşuna gazlıyorsunuz. GameGaraj kullanıcısı getirdik birebir aynı MSI yazılımları çalışıyor diye doğrulattık. Daha neresinde bir fark arıyorsunuz? MSI alacağını alıyor, Kar payı düşük olan satıcı firma. Eğer güvenemiyorsanız 15 bin liraya MSI GF75 alabilirsiniz👍

Tüm donanımlar MSI aittir.
Klavye tamamen SteelSeries aittir.
Ekran kartı NVIDIA aittir
İşlemci Intel aittir.
SSD Samsung aittir.
Ve evet MSI kullanıyor artık yeni modelerde ve eskiden de ASUS kasa kulandı sonra bıraktılar Clevo ve tangfong donduler sonra MSI donduler sürekli model değiştiriyorlar müşterilerine fiyatına gore ürün sunuyor.
Bunlar nedir peki? GameGaraj kullanıcısı getirdik birebir aynı MSI yazılımları çalışıyor diye doğrulattık. Daha neresinde bir fark arıyorsunuz? MSI alacağını alıyor, Kar payı düşük olan satıcı firma MSI değil Monster kaynaklı hocam. Kendi videolarında cihazların Clevo ve tongfang yazan yerleride sansürlemişler. İnsanları yerli ürettiklerine inandırmaya çalışıyorlar anlaşılan. :D

1660039381258.png
1660039421764.png

@Artoria Pendragon @BadGamer Konuda tartışılan 2 laptop karşılaştırılması ekran ışık süzmeleri ve ayrıca fps olarak da pek fark olmadığı söyleniyor.

Sıcaklık değerleri yakın mı?
O konuda konuşulmamış sanırım ama nedense. Ben tekrar söyledim ve yorumlarımı kattım. Ve her yorumunda "Bence, Şahsen, Ben olsaydım" gibi terimler kullandım. Tartışma boşuna uzadı ve tekrar söylüyorum ben bu bütçeyi şahsen msi almaktan yana kullanırdım. Kimseyi tabi ki de zorlayamayız.

Öyle zaten, bunu kaç tane firma yapiyor, GameGaraj Monster bunlara beleşe mi para veriyor sanıyorsun? Adamlar kasayı alıp sadece logo basiyor.

Hocam haklısınız. Bende GameGaraj kullanıyorum ve kalitesi güzel. Ben harici klavye kullanıyorum ama ilk açtığımda kendi klavyesini kullanmıştım. Klavyeside güzel.(5XL3050 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD özelleştirdim kullanıyorum.) Tek sorunu Rainbow Six, CS:GO oynarken çok fazla fan çalışıyor ama ısı hissetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı