30 bin TL laptop önerisi

Bütçe
30k
Yalnız farkettiyseniz kavga iyice bu kıvama geldi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama şunu da ekliyim gerçekten
Corsair HS Serisindeki kulaklıklar Rampage'in son çıkarttığı modellerle birebir aynı. Görünüşü tamamen aynı.
Aynı şekilde Rampage everest gibi Segment Bilgisayar markalarının çoğu mouse ve klavyesi de pahalı markaların birebir aynısı.
James donkey bunu çok yapıyordu.
Rampage son çıkarttığı ürünler gerçekten pahalı markalarının tıpa tıp aynı kasası.
Ama kalitesinden dolayı maalesef hüsran oluyor sonuç.
Bana da aynısı geliyor aynı şekilde Monster'da kasa dizaynını birebir yapabilir mi soru işareti. Nasıl yapıyor eğer ki yapıyorsa.
Konularda bir çok defa aynı olmadığını yazmışlar ama kafam karıştı şahsen.

1660040199106.png
1660040305170.png

Şimdilik bunu bulabildim. Daha önce araştırdığımda bire bir olan bu markaların vardı da bulamıyorum.
aynı şekilde düşünüyorum ve mantıklı geliyor.
Eğer ki monster msi'dan alıyor diyorsak.
Bu türk firmaları da bu bunlardan mı alıyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dosya Ekleri

• 1660040206962.png
    1660040206962.png
    422,9 KB · Görüntüleme: 18
  • 1660040250492.png
    1660040250492.png
    93,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
MSI kendi ayağına sıkmak değil bu yaptığı satıştan da para kazaniyor(yanlış anlaşılma olmasın kasayi satarken) Türkiye'de zaten sırf MSI ismi var diye pahaliya gomcuruyor ve alan kişiler pek olmuyor marka takıntısı olanlar dışında. Kendin de dedin, genel parçalar MSI'dan yani soğutması anakarti vs GP76 diğer parçaları alan kişide değiştirebilir zaten. Müşteri hizmetleri biz kasayı direkt MSI'dan alıyoruz diyeceğini hiç zannetmiyorum ki zaten belki adamın haberi bile yoktur. Bir de tekrardan @Radeon RX 5500M e soralım.

Aletler birebir aynı. Farklı olan Wi-Fi kartı, RAM, SSD gibi parçalar, ki zaten yerel fiyatlandırma adına MSI'ın aynı modellerinde bile farklı birimler kullanılabiliyor. Alpha'ların TR versiyonunda Kingston RAM-SSD, Amerikan versiyonunda Samsung RAM-SSD kullanılması gibi. Monster'da ise genelde Intel birimleri kullanılır, Intel ile anlaşmaları olduğu için. Geri kalan her şey aynı ki TP'nin rehberindeki gibi uygun BIOS bulunarak MSI BIOS'u yükleyip MSI yazılımlarını kullanmak mümkün. Alet GP76 11ue zaten, uğraşacak arkadaşlara da kolaylık olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı