30 Nisan Koronavirüs Tablosu Yayınlandı

Turkuaz tabloyu da paylaşalım, adet yerini bulsun.

30nisankovid.png

İnanmıyorum bu verilere. Ne hikmetse kapanmadan 1 gün sonra direkt bir düşüş yaşanıyor.
Biraz daha "Mükemmel mücadele veriliyor virüse karşı." demek için azaltılmış gibi geliyor.

Son düzenleme:
Hocam ünlem koyacaktım unutmuşum. Zaten tam kapanma tam kapanma değil ki. İnsanların hepsi dışarıda. Zaten "üretim yapan yerler" açık. Bu da demek ki, Türkiye'nin %40'ı dışarıda (en az) bu ülke istese de tam kapanma yapamaz. Yapsa ekonomi iyice çöker, iflasımızı veririz.

hiçbir ülke fabrikaları vs kapatıp tamamen eve gömülüyoruz diyemez zaten. Ereğli demir çeliğin bile bir günlük kapanması milyonları bulan zararlara neden oluyor.

Hiçbir ülke fabrikaları vs kapatıp tamamen eve gömülüyoruz diyemez zaten. Ereğli demir çeliğin bile bir günlük kapanması milyonları bulan zararlara neden oluyor.
Şu anda kendi ülkemde gördüğüm bu değil ama. Diğer ülkeler kadar olamadığımız çok belli. Burada sorumlu neresi belli değil. Toplum bilinçli değil ve isteyen istediğini yapıyor. Bizi karşılaştırdığınız ülkeler tamamen bilinçli ve meyvesini alıyorlar bu bilicin. Benim demek istediğim sadece işi olanın dışarıya çıkıp geri eve dönmesi.

Şu anda kendi ülkemde gördüğüm bu değil ama. Diğer ülkeler kadar olamadığımız çok belli. Burada sorumlu neresi belli değil. Toplum bilinçli değil ve isteyen istediğini yapıyor. Bizi karşılaştırdığınız ülkeler tamamen bilinçli ve meyvesini alıyorlar bu bilicin. Benim demek istediğim sadece işi olanın dışarıya çıkıp geri eve dönmesi.

Ben kendi ülkemi hiçbir yerle kıyaslamadım o yüzden o ülkeleri bilemem. 😀ama haklısın insanlarda umursamazlık var. Biraz fazla rahat herkes. Önceden "bir şey olmaz yahu" diyenler şimdi "zaten herkese bulaşacakmış" demeye başladı. Yasak var ama uygulayan yok.

Geri
Yukarı