30 TL termal macun önerisi

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Xeon X5450 sistemime Dark Freezer X94 sipariş ediyorum, Hepsiburada üzerinden güzel F/P termal macun önerebilecek var mı? Bbütçe 20-30₺.

Hepsiburada üzerinden sipariş edeceğim, şu an hepsiburada'da 47₺ bu termaller. Farklı bir alternatif var mıdır acaba, yoksa el mahkum bunu sipariş edeceğim.

Şimdi kontrol ettim, 57₺'ye kadar genişletebiliyorum bütçemi.

Arctic MX-4 alın.
Xeon X5450 sistemime Dark Freezer X94 sipariş ediyorum, Hepsiburada üzerinden güzel F/P termal macun önerebilecek var mı? Bbütçe 20-30₺.
Bu arada Dark Freezer X94 + termal macun yerine direkt ID COOLING SE 224-XT-R alın içinden çıkan termal macun da oldukça kalitelidir.

Arctic MX-4 alın.

Bu arada Dark Freezer X94 + termal macun yerine direkt ID COOLING SE 224-XT-R alın içinden çıkan termal macun da oldukça kalitelidir.
Hem sipariş vermiş bulundum hem de bahsettiğiniz soğutucuyu stoklarda hiçbir yerde bulamadım. Ayrıca evet Arctic MX-4 aldım N11 üzerinden, hepsiburada kuponumu kullanmak istiyordum ama yarım iş yapmak istemedim.

Dark Freezer X94, ağırlığı 340 gram fanları 40 CFM, desteklediği maksimum TDP değeri yazmıyor, ısı boruları nikelle kaplı değil, montaj kiti neredeyse yok mandallı montajlama özellikle germe yöntemiyle yapılanları hiç sağlıklı değil işlemciye temas eden yüzeyin çabucak çizilmesine yol açar, kasanın içerisinde montaj yapmanız çok zordur termal macun değişiminde anakartı komple sistemden ayırmanız gerekecek ya da kasanız biraz da olsa genişse uzun uğraşlar sonucu kasa içerisinde montajı yapabileceksiniz.

ID-COOLING SE 224 XT-R, ağırlığı 810 gram fanı 76 CFM ve 2.16mm H²O statik basınca sahip, desteklediği maksimum TDP değeri belli: 180W bu değer de bu bütçe için oldukça iyi bir değerdir Ryzen işlemcilerin 8/16 çekirdekli işlemcilerine kadar O.C.de yarı yolda bırakmaz, ısı boruları siyah modelinde siyaha boyanmış bir şekilde geliyor diğerlerinde ise nikelle kaplı geliyor, montaj kiti oldukça zengin sorunsuz bir şekilde kasa içinde bile olsa kısa sürede montajı yapabileceksiniz. Ek olarak içinden çıkan termal macunun muadilleri piyasada 50 lira civarına satılmaktadır.

Geri
Yukarı