30 yaşında BMW mi 15 yaşında Citroën mi?

Bulut58

Hectopat
Babamla aylardır 2.el araba konusunda konuşuyoruz. Bütçe maksimum 65.000 borç alabiliriz ama borç olmaması tabii ki tercihimiz. Babam ne kadar yeni o kadar iyi diye düşünerek citròen C4 2005-2009 istiyor ama en ucuzu 82.000₺, ben de kaç yaşında olursa olsun BMW kalitedir, sağlamdır diye düşünerek BMW 3 serisi E36 1991-1999 istiyorum. Eli ayağı düzgün, sorunsuz bir E36 ise 60.000₺'den başlıyor. Hangisini almak daha mantıklı olur? Citròen alırsak 17.000 lira vadeli kredi almamız gerekecek ve geri ödemesi 22.000₺ ye falan gelecek. Onu da ödememiz en az 2 yıl sürüyor.

Dostum bir BMW sahibi olmak bende isterim. Fakat Ülkemizde çok zor şartlarda yüksek vergi oranlarıyla alıyoruz. Sizin durumda buna örnek. Bütçenizi zorlayıp alacaksınız fakat o fiyattaki bir Alman arabası size bir araba fiyatı daha masraf çıkartacaktır. Videolarda gördüğün çok güzel toplanmış arabalardan heveslendiğini düşünüyorum. Onlar bir kaç yıl sadece o araba üzerinde yoğunlaşılıp ciddi paralar harcanıp yapılan arabalar. Sizin alacağınız size sadece dert açacaktır.

Taksi çıkması Albea veya Palio bakabilirsiniz.
Fiat hiç düşünmüyorum bile. Hele taksi çıkması asla, sanayiden çıkmaz. Ayrıca 5 kişilik bir aileyiz sığmamız mümkün değil
Palio mu? Tam bir aile arabası. Klima açtığınızda aile üyeleri yokuşlarda arkadan iter artık.

İlanlara göz attım. Bu bütçede 1999-2001 model güzel s40/s70 ilanları var. Sunroofundan koltuk ısıtmasına kadar dolu araçlar.
S40 güzel araçmış onu da cebe ekledim ama arka diz mesafesi biraz fazla kısa. 5 kişiyiz ve kardeşlerimin en kısası 1.74 falan 😬

Tofaş'ta alsan Volvo, BMW'de alsan o yaşta araca para harcayacaksın ama alır almaz ama 1 sene sonra 5 ay sonra orasını bilmem. Önemli olan aracı sürdürebilmek o yüzden aldıktan sonra parça ve bakım maliyetleri tarafında sana en uygun araca bakmak. Temiz bir C4 veya Megane üzmez, yanına Toyota ve Mazda alternatiflerini ekleyebilirsin.

Geri
Yukarı