300.000 TL'ye SUV Araç tavsiyesi

Lady Hellbender

Kilopat
Merhaba,
250.000₺ ila 300.000₺ arası 2. el (kriterde uygun varsa 0 da olabilir.) SUV araç almayı planlıyoruz. Aradığımız net kriterler:
  • Vites: Yarı otomatik veya tam otomatik. (Önceliğimiz tam otomatik)
  • Yakıt: Benzin (LPG hariç) veya dizel.
  • Yakıt tüketimi: Maksimum 6.5 lt.
  • Yıl: 2019 ve üstü.
  • Kilometre: 2019 yılına göre maksimum 10.000 ila 15.000 km arası olabilir.
  • Kasa tipi: SUV. (B segmentli olabilir ama önceliğimiz SUV. Onun dışında HB gibi başka kasa tipine bakmıyoruz.)
  • Tramer kaydı: 5.000 ila 10.000 arası olabilir.
  • Multimedya sistemi. (Navigasyon destekli olursa daha iyi olur.)
  • Asıl kullanma amacımız; SUV ile dağ bayır gezmek değil de şehir içi kullanacağız genellikle. Yılda 1-2 kez Mersin ya da Antalya'ya gidip gelmek ve hafta sonları da arada bir gezmek için kullanacağız.
  • Yer: Ankara.
Aklımızda Pegueot 2008 ila Renault Captur (Yeni kasa, 2020 model olanlardan) vardı fakat pek tavsiye edilmedi çevremde, doğru mu bilmiyorum ama tam SUV gücü gösteremediğinden ötürüymüş. Öte yandan Ford Puma var fakat araç B segmentli SUV olduğu ve henüz yeni çıktığı için pek sıcak bakamadık. Dolayısıyla SUV araç konusunda pek bilgimiz olmadığı için sizden tavsiye bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
250.000₺ ila 300.000₺ arası 2. el (kriterde uygun varsa 0 da olabilir.) suv araç almayı planlıyoruz. Aradığımız net kriterler:
  • vites: yarı otomatik veya tam otomatik. (önceliğimiz tam otomatik)
  • yakıt: benzin (LPG hariç) veya dizel.
  • yakıt tüketimi: maksimum 6.5 lt.
  • yıl: 2019 ve üstü.
  • kilometre: 2019 yılına göre maksimum 10.000 ila 15.000 km arası olabilir.
  • kasa tipi: suv. (b segmentli olabilir ama önceliğimiz suv. Onun dışında hb gibi başka kasa tipine bakmıyoruz.)
  • tramer kaydı: 5.000 ila 10.000 arası olabilir.
  • Multimedya sistemi. (navigasyon destekli olursa daha iyi olur.)
  • Asıl kullanma amacımız; suv ile dağ bayır gezmek değil de şehir içi kullanacağız genellikle. Yılda 1-2 kez Mersin'ya da Antalya'ya gidip gelmek ve hafta sonları da arada bir gezmek için kullanacağız.
  • yer: Ankara.
Aklımızda pegueot 2008 ila Renault captur (yeni kasa, 2020 model olanlardan) vardı fakat pek tavsiye edilmedi çevremde, doğru mu bilmiyorum ama tam suv gücü gösteremediğinden ötürüymüş. Öte yandan Ford puma var fakat araç b segmentli suv olduğu ve henüz yeni çıktığı için pek sıcak bakamadık. Dolayısıyla suv araç konusunda pek bilgimiz olmadığı için sizden tavsiye bekliyorum.

2008 güzeldir hocam olmasa belki biraz bütçe aşıp yeni tucsonlara bakabilirsiniz 350 TL'ye indirim falan olursa bayide.

Dağa bayıra çıkmadıktan sonra SUV neden hocam?
Hem o 6.5lt gibi yakıtları yakması biraz zor.
Sizin yerinizde olsam station wagon bakardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı