300-350 TL LOL için mouse önerisi

jounce

Hectopat
Sadece LOL oynuyorum ve yeni bir mouse alacağım, şekil ve görüntü aramıyorum. Bunun için tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Sağ elimi kullanıyorum.
RGB olması şart değil, kablolu olması şart.
Macro sayısı hiç önemli değil, itemlerin aktifini kullanmak için min. 2 macro tuşu olsa yeterli.
Tutuş tarzı olarak %80 claw grip, %20 palm grip şeklinde tutuyorum.
Dpi aralığı 400-3200 yeterli olur.
Elim boy 20 cm, en 10cm. Avuç içim çok çok büyük, parmaklarım ise avcuma göre çok kısa.
Ve ağır bir mouse istiyorum, hafif olmasın. Kite yaparken, imleç başını alıp gitmesin:)

Bütçe 300-350TL arası.

Logitech markasının önerilerinin hepsine kapalıyım, hatta bedava verseler yine kullanmam.
SteelSeries Rival 110 elime çok küçük geldi, SteelSeries Rival 300 ise çok kalitesiz hissettirdi.

Aynı zamanda, mouse pad tavsiyelerinize de açığım.
Arkadaşlar bi yardımcı olun yahu:)

Son düzenleme:
Dostum sivri hatları olan mouse kullanmayı tercih etmiyorum, yumuşak köşelilerin kavraması daha uyumlu oluyor.

Sadece LOL oynuyorum ve yeni bir mouse alacağım, şekil ve görüntü aramıyorum. Bunun için tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Sağ elimi kullanıyorum.
Macro sayısı hiç önemli değil, itemlerin aktifini kullanmak için min. 2 macro tuşu olsa yeterli.
Dpi aralığı 400-3200 yeterli olur.
Elim boy 20 cm, en 10cm. Avuç içim çok çok büyük, parmaklarım ise avcuma göre çok kısa.
Ve ağır bir mouse istiyorum, hafif olmasın. Kite yaparken, imleç başını alıp gitmesin:)

Bütçe 300-350TL arası.

Logitech markasının önerilerinin hepsine kapalıyım, hatta bedava verseler yine kullanmam.
SteelSeries Rival 110 elime çok küçük geldi, SteelSeries Rival 300 ise çok kalitesiz hissettirdi.

Arkadaşlar bi yardımcı olun yahu:)
Konuya katılmayacaktım fakat Logitech markasına laf söylemen zoruma gitti. Hiç Logitech markalı bir ürüne 100 TL'den fazla para verdiniz mi acaba ? Logitech G402 kullanıyorum, günde 14 saatten fazla LOL oynamışlığım var ve ürünün herhangi bir sorunu yok. Yaklaşık olarak 9 ay gibi bir süredir kullanıyorum. Lütfen yanlış kullanıp veya ürünleri amacı dışında kullanıp markaları kötülemeyin. Oyun için üretilmemiş bir mouse ile oyun oynamak zaten başlı başına bir hatadır, bunun dışında Logitech'e kalitesiz bir ürün yerine koyup bedava verseler kullanmam demek yerine bence kaliteli bir Logitech deneyiniz.
Önerilerime gelecek olursak ben de anlattığınız elden biraz daha büyük bir ele sahibim. Bu yüzden zamanında mouse araştırırken bu işe günlerimi verdim ve mağaza mağaza gezip çok mouse denemek zorunda kaldım.

Steelseries Rival 105-110 elinize ufak gelecek ve makro bakımından geride kalmış fakat çok iyi yazılımı olan ürünlerdir.

Logitech g402 şuan kullanıyorum, boyut olarak çok ideal, bozulsa tekrar aynısını alacağım üründür. Sol başparmağa denk gelecek şekilde olan sniper tuşu olsun, makro tuşları olsun gayet güzel ve kaliteli bir his veriyor fakat sağ ve sol click çok yumuşak başlarda zorlanabilirsiniz. Yazılım arayüz bakımından gayet berbat, hiç uğraşılmamış bir yazılım fakat bunun aksine akıcı, rahat, kolay bir arayüze sahip ve yazılımda neredeyse her şey var. Üründe sadece mavi ışıklandırma yanıyor ve yanıp sönme hızını ayarlayabiliyorsunuz bilginize.

Bloody marka olarak iyi ürünler çıkarmaktadır. A4-Tech'in ürünüdür, veya alt markasıdır tam olarak bilmiyorum. Daha çok fps oyunları oynayan kitleye hakim olsa da çok fazla birbirine benzeyen ürünler çıkarması biraz kötü. Fps oyunu için değil de LOL için öneri istediğinizden dolayı Bloody ile pek rahat edebileceğinizi sanmıyorum. Bloody A90 hor kullanılmadığı sürece rahat ve yazılım olarak çok esnek bir yapıya sahiptir. Öyle ki fps oyunlarında size spray atarken yardımcı olabiliyor. Yazılımında paralı özellikler olması can sıkıcı. Sağ ve sol click üzerinde bulunan deri yumuşak bir basım hissiyatı verse de bir süre sonra aşınılması kaçınılmaz.

Razer marka olarak pahalı ürünler sattığından dolayı tuş sayısı bakımından pek zengin değil. Razer DeathAdder Essential ve Razer DeathAdder Elite arasında sanırsam tuş olarak sadece üstte bulundan ve genelde DPI değiştirmeye yarayan tuş farkı var. Elite bu tuşu sağlıyor fakat Essential'da bu tuş bulunmuyor. Razer optik bakımından kaliteli, yazılım bakımından kullanışlı, ele oturuş ve terletme bakımından da rahat olsa da tuş sayısının yetersiz olması biraz geride bırakıyor kendisini. Fakat gerçekten çok iyi ve rahat olduğunu değiştirmez.

Rampage kullananlar genelde hor kullandığından veya yıllarca kullanma düşüncesinden çıkamadığından dolayı ürünlerini pek beğenmezler fakat kullandığım kadarıyla sadece sıkıldığım için değiştirmek zorunda kaldım. Beni yolda bırakan tek özelliği orta tekerleğin neredeyes her üründe olduğu gibi bir süre sonra sapıtıp yanlış hareketler yapmasıydı. Rampage Shine SMXR-15 gayet büyük, kullanışlı, RGB ışıkları olan ve bu ışıkların farklı modlarla kayması ürünü gayet güzel bir şekilde öne çıkarıyor. Fiyat olarak uygun, kullanışlı, büyük ve gayet sağlam bir mouse olarak önerebilirim.
Ayrıca kullanmadım fakat Corsair gayet güzel, şık mouselar üretiyor bakabilirsin.
Buradan birini seçecek olursam en çok G402 ve DeathAdder Elite'de takılı kaldım. İkisine bir bakmalısın.

Konuya katılmayacaktım fakat Logitech markasına laf söylemen zoruma gitti. Hiç Logitech markalı bir ürüne 100 TL'den fazla para verdiniz mi acaba? Logitech G402 kullanıyorum, günde 14 saatten fazla LOL oynamışlığım var ve ürünün herhangi bir sorunu yok. Yaklaşık olarak 9 ay gibi bir süredir kullanıyorum. Lütfen yanlış kullanıp veya ürünleri amacı dışında kullanıp markaları kötülemeyin. Oyun için üretilmemiş bir mouse ile oyun oynamak zaten başlı başına bir hatadır, bunun dışında Logitech'e kalitesiz bir ürün yerine koyup bedava verseler kullanmam demek yerine bence kaliteli bir Logitech deneyiniz.
Önerilerime gelecek olursak ben de anlattığınız elden biraz daha büyük bir ele sahibim. Bu yüzden zamanında mouse araştırırken bu işe günlerimi verdim ve mağaza mağaza gezip çok mouse denemek zorunda kaldım.

SteelSeries Rival 105-110 elinize ufak gelecek ve makro bakımından geride kalmış fakat çok iyi yazılımı olan ürünlerdir.

Logitech G402 şu an kullanıyorum, boyut olarak çok ideal, bozulsa tekrar aynısını alacağım üründür. Sol başparmağa denk gelecek şekilde olan Sniper tuşu olsun, makro tuşları olsun gayet güzel ve kaliteli bir his veriyor fakat sağ ve sol Click çok yumuşak başlarda zorlanabilirsiniz. Yazılım arayüz bakımından gayet berbat, hiç uğraşılmamış bir yazılım fakat bunun aksine akıcı, rahat, kolay bir arayüze sahip ve yazılımda neredeyse her şey var. Üründe sadece mavi ışıklandırma yanıyor ve yanıp sönme hızını ayarlayabiliyorsunuz bilginize.

Bloody marka olarak iyi ürünler çıkarmaktadır. A4-tech'in ürünüdür, veya alt markasıdır tam olarak bilmiyorum. Daha çok FPS oyunları oynayan kitleye hakim olsa da çok fazla birbirine benzeyen ürünler çıkarması biraz kötü. FPS oyunu için değil de LOL için öneri istediğinizden dolayı Bloody ile pek rahat edebileceğinizi sanmıyorum. Bloody A90 hor kullanılmadığı sürece rahat ve yazılım olarak çok esnek bir yapıya sahiptir. Öyle ki FPS oyunlarında size spray atarken yardımcı olabiliyor. Yazılımında paralı özellikler olması can sıkıcı. Sağ ve sol Click üzerinde bulunan deri yumuşak bir basım hissiyatı verse de bir süre sonra aşınılması kaçınılmaz.

Razer marka olarak pahalı ürünler sattığından dolayı tuş sayısı bakımından pek zengin değil. Razer DeathAdder essential ve Razer DeathAdder Elite arasında sanırsam tuş olarak sadece üstte bulundan ve genelde DPI değiştirmeye yarayan tuş farkı var. Elite bu tuşu sağlıyor fakat Essential'da bu tuş bulunmuyor. Razer optik bakımından kaliteli, yazılım bakımından kullanışlı, ele oturuş ve terletme bakımından da rahat olsa da tuş sayısının yetersiz olması biraz geride bırakıyor kendisini. Fakat gerçekten çok iyi ve rahat olduğunu değiştirmez.

Rampage kullananlar genelde hor kullandığından veya yıllarca kullanma düşüncesinden çıkamadığından dolayı ürünlerini pek beğenmezler fakat kullandığım kadarıyla sadece sıkıldığım için değiştirmek zorunda kaldım. Beni yolda bırakan tek özelliği orta tekerleğin neredeyes her üründe olduğu gibi bir süre sonra sapıtıp yanlış hareketler yapmasıydı. Rampage shine SMXR-15 gayet büyük, kullanışlı, RGB ışıkları olan ve bu ışıkların farklı modlarla kayması ürünü gayet güzel bir şekilde One çıkarıyor. Fiyat olarak uygun, kullanışlı, büyük ve gayet sağlam bir mouse olarak önerebilirim.
Ayrıca kullanmadım fakat Corsair gayet güzel, şık mouselar üretiyor bakabilirsin.
Buradan birini seçecek olursam en çok G402 ve DeathAdder Elite'de takılı kaldım. İkisine bir bakmalısın.

@Brnden, öncelikle bu detaylı yorumun için teşekkür ederim. Logitech'in 2 adet mousenu 3 ay kadar kullandım/kullanabildim. fiyatları da 200 ve 300TL civarındaydı, model verip arkadaşları kötü yönlendirmek istemiyorum. Çevremden gözlediğim, fikir paylaştığım üzere de kimse Logitech'ten memnun değil. Günde 15-20 arası oyun atıyorum, varsayın kaç dakika olduğunu siz hesaplayın. Size komik gelir, bana en çok dayanan iki mouse var. Birisi A90 birisi de A4 tech X7. bunlardan sonra hiçbir mouse ile ritm tutturamadım. Kaliteli bir Logitech denemek isterim. Sadece denerim ama, satın almam, yeniden kumar oynama niyetinde değilim. Ek olarak yazılımı müthiş olsun diye bir niyetim yok, hatta ne kadar basit o kadar iyi olur benim için.

Gelelim önerilere,

SteelSeries Rival 105-110 kesinlikle katılıyorum, bizzat denedim. Baya bir küçük.

Logitech G402 yorum yok.

Bloody FPS oyunları için üretilmiş fakat benim A90, 6 ay gibi bir sürede aşınmalar başlamıştı. Ayrıca, sivri köşeli olanları hiç hoşuma gitmiyor. Daha çok ovalleri tercih edilebilir. Dediğim gibi yazılımı çok önemli değil benim için. FPS oyunlar ile işim yok, sadece MOBA.

Razer bizzat Razer kullanmadım, neden böyle herkes ağız birliği etmişcesine pahalı deyip kötülüyorlar bir türlü anlam veremedim. Essential ile Elite arasında ki DPI bilgisini verdiğiniz için teşekkür ederim. En yakın hissettiğim mouse Elite fakat yazılımda sorun çıktığı için bazı bilgisayarların mouse u tanımadığını okudum ve tereddüt ettim. Bugün bizzat denedim, Click'leri hoş fakat parçası kalitesi çok düşük hissettirdi.

Rampage şekilli şukullu RBG olan mouse aramıyorum, bu fiyatlara tekrar Bloody alırım daha iyi.

Ben daha çok, SS 310 ile Razer DeathAdder Elite arasındayım.

Sağ elimi kullanıyorum.
DPI aralığı 400-3200 yeterli olur.

Bütçe 300-350TL arası.

Arkadaşlar bir yardımcı olun yahu:)

Dediğin gibi sadece LOL oynayacaksan ve hoşuna da giderse ASUS ROG pugio almanı öneririm kankam, fakat ilerde FPS oyunlara başlayacak olursan bu paraya çok daha mantıklı mouse modelleri var, genel olarak bütün oyun türlerinde üst düzey hakimiyet kurabileceğin.

.

@Brnden, öncelikle bu detaylı yorumun için teşekkür ederim. Logitech'in 2 adet mousenu 3 ay kadar kullandım/kullanabildim. fiyatları da 200 ve 300TL civarındaydı, model verip arkadaşları kötü yönlendirmek istemiyorum. Çevremden gözlediğim, fikir paylaştığım üzere de kimse Logitech'ten memnun değil. Günde 15-20 arası oyun atıyorum, varsayın kaç dakika olduğunu siz hesaplayın. Size komik gelir, bana en çok dayanan iki mouse var. Birisi A90 birisi de A4 tech X7. bunlardan sonra hiçbir mouse ile ritm tutturamadım. Kaliteli bir Logitech denemek isterim. Sadece denerim ama, satın almam, yeniden kumar oynama niyetinde değilim. Ek olarak yazılımı müthiş olsun diye bir niyetim yok, hatta ne kadar basit o kadar iyi olur benim için.

Gelelim önerilere,

SteelSeries Rival 105-110 kesinlikle katılıyorum, bizzat denedim. Baya bir küçük.

Logitech G402 yorum yok.

Bloody FPS oyunları için üretilmiş fakat benim A90, 6 ay gibi bir sürede aşınmalar başlamıştı. Ayrıca, sivri köşeli olanları hiç hoşuma gitmiyor. Daha çok ovalleri tercih edilebilir. Dediğim gibi yazılımı çok önemli değil benim için. FPS oyunlar ile işim yok, sadece MOBA.

Razer bizzat Razer kullanmadım, neden böyle herkes ağız birliği etmişcesine pahalı deyip kötülüyorlar bir türlü anlam veremedim. Essential ile Elite arasında ki DPI bilgisini verdiğiniz için teşekkür ederim. En yakın hissettiğim mouse Elite fakat yazılımda sorun çıktığı için bazı bilgisayarların mouse u tanımadığını okudum ve tereddüt ettim. Bugün bizzat denedim, Click'leri hoş fakat parçası kalitesi çok düşük hissettirdi.

Rampage şekilli şukullu RBG olan mouse aramıyorum, bu fiyatlara tekrar Bloody alırım daha iyi.

Ben daha çok, SS 310 ile Razer DeathAdder Elite arasındayım.

Ben teşekkür ederim aslında haklısınız Logitech biraz daha kibar zaten çok az İnternet Cafe'de rastladım sanırım hor kullanıma gelemiyor. A4 Tech Bloody zaten bilen bilir zamanında turuncu double Click'li klasik siyah A4 Tech mouse ile patlayan firma eskinin en kaliteli ürünlerini üretiyor ki hala Bloody çatısı altında oyuncu ekipmanları üretmeye devam ediyor fakat e-spor kalitesini bence hala yakalabilmiş değil. Gündelik oyun ve eğlence ihtiyacını karşılamaya yönelik üretiliyor.
SteelSeries Rival için bir noktaya değinmek isyiyorum, belirttiğiniz üzerine malzeme olarak biraz geride kalmış gözüküyor. Bunun sebebi FPS oyunlarında farenin hareketinin çok seri olmasının genellikle istenmesidir. LOL için bu pek geçerli değil ki bu yüzden G402 kullanıyorum. SteelSeries Rival 300 bu yüzden daha çok hafif, plastik ve kauçuk tarzı malzemeler kullanarak üretilmiştir. G402 bunun aksine ortalama 300 veya 400 gram gibi ciddi bir ağırlıkta olduğunu söyleyebilirim. Piyasada elbette daha ağırları vardır fakat kalitesi tartışılır. Kitelarken kendinizden geçip fare ile dans etmeyecekseniz G402 önerebilirim. Fakat bütçeyi arttırabilirseniz eğer tartışmasız olarak SteelSeries 600 çok daha iyi olacaktır. Şu an Hepsiburada 450 TL'ye indirimli fiyatla satıyor 🥰

Dostlar tekrardan merhaba, henüz bir mouseda karar kılamamıştım. El ölçülerimi yanlış ölçmüşüm. 21cm X 12.5cm imiş. Ayrıca, finger tip yoğunluklu olarak kullandığımı fark ettim. FK1+ almaya karar kıldım.
Arkadaşlar herkese yeniden merhaba, belki ileride bu konuyu okuyan olur diye bir güncelleme yapmak istedim. FK1+ modelini inceledim, aynı zamanda EC1 modelini inceledim ve elime uygun olanın EC1 olduğuna karar verip sipariş ettim. Mouse geldi, fakat asla elime oturmadı. Aşağı yukarı aynı ölçülerdeki, eski A90'ım elime otururken Zowie EC1 ile maalesef bu performansı alamadım. 3 gün bütün aimim alt üst oldu alışıcam diye. Ve şunu anladım ki, mouse tamamen alışma işi. Tekrardan yeni bir Bloody A90 sipariş ettim ve Zowie'yi kutusuna koyup kaldırdım. Evet Zowie'nin teknolojisi güzel olabilir fakat onu kavrayamadıktan sonra bir anlamı yok maalesef. Kontrolsüz güç, güç değildir:) mouse işi tamamen alışkanlıkmış, ben bunu tecrübe ederek anladım. Size de tavsiyem, alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyin. Sağlıcakla.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı