300 FPS'te Oyun Akıcı Olmama Sorunu

Mhmmdss

Hectopat
Fortnite'de 300 FPS alıyorum ama oyun akıcı değil yani mouse sağ sol yaparken akıcı olmadığını hissediyorum.

3 aydır Fortnite oynuyorum böyle bir sıkıntı hiç olmuyordu. Son 1 haftadır bu sorun var.
GTA 5, CSGO gibi oyunlarda hiçbir sıkıntı yok.

Not: Ekran kartı güncel.

Sistem:
  • GTX 1070
  • i5 7700K
  • 16 GB RAM
  • 250 GB SSD
  • 60 Hertz

Son düzenleyen: Moderatör:
300 FPS oynamak nedir arkadaş. Yüksek FPS oynayıp ekran kartının anasını ağlatıyorsunuz. Her oyun için 100-120 FPS maksimum yeterlidir. Ne kadar çok FPS o kadar çok sistemin zorlanması demektir.
Çocukları pistten alalım. Belki de sıkıntı oyundadır. Çünkü hep olan bir şey değilmiş. V-SYNC açın eğer sıkıntı hala devam ediyorsa sıkıntı belki oyun kaynaklı olabilir.

Monitör kaynaklı olabilir mi ?
Ben de öyle düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

V-SYNC acarak deneyin.
Denedim maalesef hala akıcı değil.

Çocukları pistten alalım. Belki de sıkıntı oyundadır. Çünkü hep olan bir şey değilmiş. V-SYNC açın eğer sıkıntı hala devam ediyorsa sıkıntı belki oyun kaynaklı olabilir.
Hala devam ediyor sıkıntı.

Oyun dosya doğrulaması yapmayı denediniz mi?
Hatta silip bile yükledim.

Sorun büyük ihtimalle monitörden kaynaklı. V-Sync açık oynamaktan başka çare yok gibi gözüküyor. @Jira ‘nın da dediği gibi G-Sync vs FreeSync’in önemi ortaya çıkıyor. En yakın zamanda monitörü güncelleyin.

Önceden olmuyordu bu sorun ve V-SYNC Açınca da devam ediyor sorunum. Monitorden mi Kaynaklı dersiniz? O zaman ben 144 Hz bir monitor almalıyım en yakın zamanda.
Kesinlikle monitör kaynaklı zaten iyi sistem toplayıp 60 Hz monitör ile kullananları anlamıyorum 60Hz monitörde maksimum 60 FPS görebilirsin 144Hz monitör alırsan çağ atladığını göreceksin, şaşılacak bir fark var 60 Hz monitör kullanacaksanız 60 FPS verecek bir sistem toplamak yeterli fazlasını göremezsiniz zaten.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı