300 Mbps internette indirme hızı 25 mb/s oluyor

kyoshiro

Decapat
Daha fazla  
ben yeni bir internete geçtim. Normalde indirme değerlerim aşağıdaki olduğu gibidir, fakat Steam indirme hızım sadece 20-25mb/s arası. İlk defa başıma geldi böyle bir şey geldi çünkü önceden Steam, indirme hızımın da üstünde değerler verebiliyordu. 80 Mbps alıyorsam Steam'de 8.5mb/s falan alabiliyordum. Gariptir ki dün gece saatlerinde dediğim şey olmuştu. Değerlerim yine 300Mbps'iken Steam 36mb/s gibi bir değer verdi bana. Fakat şu an yine 20-25mb/s arasında gidip geliyor. Bir fikri olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim. İnternet sağlayıcım Kablonet bu arada canlı destekle falan konuştum fakat internet değerlerimin normal olduğunu ve düzgün çalıştığını, Steam ile alakalı bir problem olduğunu savundu.

Dosya Ekleri

• internet.png
    internet.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
80 Mbps bir paketin varsa teorik olarak 10MB/s indirme hızı alman gerekiyor yani Steam sana normalinden fazla değil daha yavaş indiriyormuş zaten. 300Mbps internet ise 35 küsür indirme hızı veriyor ki maximum alabileceğin hız bu. Değerlerde anormallik yok hatta iyileşme var denilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı