300 TL 8GB RAM Önerisi

özelbankaci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bende halihazırda 3-4 senelik bir Ballistix Sport 8 GB DDR4 - 3000 Mhz 1.35V vardı. Yükseltmek istedim. İki ekran kullanıyorum bir tarafta oyun bir tarafta Opera video falan RAM açısından inanılmaz bir kıtlık vardı.

31 Ocak indirimdeyken ise Amazon üzerinden 278₺'ye piyasanın altında bir fiyata Patriot Viper Steel 8 GB DDR4 3200 aldım. Ürünü 3 Mart'a kadar iade edebiliyorum.
Alınca fark ettim işte akılsız başın dikkatsiz kafanın cezası. Bir baktım ki 3000 MHz benim RAM 3200 sanıyordum. Neyse dedim deneyelim. Arkadaşı çağırdım korka korka taktık vesaire. Sonuçta çalıştı 2933 MHz de ikisi de çalışıyor görüyor sıkıntı yok.

Fakat problemler 2-3 gün sonra başladı;

3 Şubat'tan itibaren bilgisayarımı %60 her açtığımda kendine reset atıyor siyah ekranda kalıyor tekrar Power tuşuna bakarak açabiliyorum. Aynı zamanda M.2 SSD takmıştım. Yani ben Windows 3-4 saniyede açılsın hızlı aktarım olsun diye SSD alıyorum bir bakıyorum PC'yi başlatmam 15 saniyemi alıyor. Tamam buna da şükür de ne gerek var.

RAM uyumsuzluğunun bu noktada farkına vardığımda eski RAM'imi satışa koydum. Ama;

20 Şubat'tan beri ise bugün dahil olmak üzere her gün 1 kere PC birden donuyor, ve kendine reset atıyor. Oyundayken inanılmaz sinir bozucu. Bu sorunun kaynağının RAM uyumsuzluğu olduğunun farkındayım.

Şimdi sizlere sorum şu;
Hemen,

1.seçenek şu an yine Amazon'dan 290-300₺'ye Patriot Viper Steel 8 GB DDR4 3200 almak ve ikisini kullanmak.
2.seçenek Patriot Viper Steel 8 GB DDR4 3200'ı iade etmek pahalı olmayan bir 16 GB RAM almak.
(İleriye dönük bir seçenek olur diye düşünüyorum tekli 16 GB'ların)
3.seçenek Patriot Viper Steel 8 GB DDR4 3200'ı iade edip sıfır veyahut uygun olsun diye temiz bulabilirsem ikinci el bir Ballistix Sport 8 GB DDR4 - 3000 Mhz 1.35V almak.

Lütfen önerilerinizi esirgemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı