thecanaq

Femtopat
Daha fazla  
Bu tarz konular çok açıldı biliyorum ama yine de aklıma birkaç tane soru takıldı.

300TL civarı bütçem var ve beni uzun süre idare edecek (en az 2-3 yıl) bir Bluetooth kulaklık arıyorum. Kullanım ömrü ne kadar fazla olursa benim için o kadar iyi olur.

En çok müzik dinlemek ve ikinci olarak ise video izlemek için alacağım. Oyun için neredeyse hiç kullanmayacağım. Toplu taşımadayken veya bilgisayar başındayken kullanacağım bu yüzden hemen hemen 4 saat civarı çalışma saati benim için yeterli olur. Telefon görüşmesi çok fazla yapmıyorum bu yüzden mikrofon benim için çok önemli değil. Müzikten vs. pek anlamam sıradan bir kullanıcıyım ama Bass'ların iyi olması daha iyi olur.

Şu an aklımda 3 tane marka var, bunlar: -Realme -General Mobile -Xiaomi

Alacağım ürünün kesinlikle orijinal olması lazım. Bu yüzden Xiaomi'nin kulaklığını alacağım derken çakma ürün almak istemiyorum fakat piyasada bu ürünün çakması çok fazla.

Xiaomi'nin 3 tane serisi var anladığım kadarıyla bunlar:

-Xiaomi Earbuds/Airdots (Basic): Normal kulaklık bazen bağlantı sorunları yaşanabiliyor.

-Xiaomi Earbuds/Airdots (Basic) 2: Xiaomi Earbuds/Airdots (Basic)'in aynısı sadece bağlantı sorunları giderilmiş.

-Xiaomi Earbuds/Airdots (Basic) s: Xiaomi Earbud/Airdots (Basic) 2'ye göre ek olarak oyun modu yani düşük gecikme özelliği var.

Bu yüzden bana en mantıklısı Xiaomi Earbuds/Airdots (Basic) 2 almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm yer Hepsiburada, satıcı olarak da Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum çünkü çakma ürün gelme sorunu yaşayıp bununla uğraşmak istemiyorum. Bir de bu kulaklıklarda iade alınmıyormuş (paketi açılan kulaklıklar) bu yüzden en az riskli yoldan çözmek istiyorum.

Realme ve General Mobile'ın kulaklıkları hakkında çok bir fikrim yok ama özelliklere baktığımda GM pods 2'nin kötü olmadığını fark ettim. (ek olarak kullandığım telefon GM 21 Plus yani telefonum Bluetooth 5.0'ı destekliyor)

Sizinde ek olarak öneriniz varsa almak isterim. Şimdi almayı düşündüğüm ürünlerin linkleri bunlar:

Xiaomi Earbuds Basic 2: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-earbuds-basic2-bluetooth-kulaklik-p-HBCV00000TUKO1 bu üründe dikkatimi çeken şey 2'nin birleşik yazılması bu yüksek ihtimalle yazım hatasıdır ama içime bir kuşku düştü nedense çünkü satıcı Hepsiburada ve neden böyle bir yazım yanlışı yapsın?

Ek olarak medimarkta Xiaomi'nin böyle bir ürününü gördüm: XIAOMI True Wireless Earphones 2 se Basic Kulak İçi Kulaklık Beyaz bu ürün nasıl önerir misiniz?

GM pods 2: https://www.generalmobile.com/tr/urunler/gmpods-2

Realme: realme Buds Q- realme (Türkiye)

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fasulyeye benzeyen kulaklıklardan daha güzel.

Bu kulaklığın adı

XIAOMI True Wireless Earphones 2 se Basic Kulak İçi Kulaklık Beyaz​

diye geçiyor ama internette arattığımda 'se' takısına sahip bir kulaklık göremedim.

Bu ürün ile arasında bir fark var mıdır?

Stokta olduğu vakit bu.

Kulak üstü:

Stokta olduğu vakit bu.

Kulak üstü:

Bu kulaklık modelleri kağıt üstünde ve kullanımda daha iyiymiş. Bütçemin biraz üstünde ama değer gibi duruyor. Yorumlara baktığımda çoğu kişi indirimde aldığını söylemiş. Yüksek ihtimalle stoklara girince fiyatı birazda olsa artacaktır (tahminimce). Sizce ön sipariş vermem mi daha mantıklı olur? Teşekkürler.

Bu kulaklık modelleri daha iyi duruyor. Bütçemin biraz üstünde ama değer gibi duruyor. Yorumlara baktığımda çoğu kişi indirimde aldığını söylemiş. Yüksek ihtimalle stoklara girince fiyatı biraz da olsa artacaktır (tahminimce). Sizce ön sipariş vermem mi daha mantıklı olur? Teşekkürler.

Hayır, mantıklı olmaz. Bu kulaklık 2 hafta önce kupon ile beraber 200TL'ye satılıyordu(R100) piyasaya yeni çıktı diye. Şimdi tekrar 300TL gibi fiyatlara, yılbaşı indiriminde düşmesini bekliyorum. Anker kalitesi. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı