300 TL Bütçe ile SSD ve Caddy

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Arkadaşlar 300 TL bütçe ile 1 adet 240 GB 2.5 SSD ve DVD kısmına HDD takmamızı sağlayan Caddy isimli aparat önerisi istiyorum. SSD olarak aklımda şu iki model var;

Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD (SDSSDA-240G-G26)
Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

Kingston A400 SSDNow 240GB 500MB-350MB/s Sata3 2.5" SSD (SA400S37/240G)
Kingston A400 SSDNow 240GB 500MB-350MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

Sizce bu modellerden hangisini alayım, eğer daha iyi öneriniz varsa onu da alabilirim. Caddy olarak bilgisayrın DVD kısmını ölçtüğümde 12 santim küsürlü bir şey çıkmıştı.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

SanDisk SSD Plus da SU630 da kronik sorunlu. A400 modelinde sorun yaşayanlar da var memnun kalanlar da. Onu vaktim olduğunda ayrıca araştıracağım.

Ben Gigabyte SSD öneririm.

HDD kızağına gelecek olursak, 12 mm dediniz, o zaman 12,7 mm olduğunu düşünüyorum. Alfais markasına bakabilirsiniz ancak kalitesi nasıl, bilmiyorum.

Çok sorunlu SSD var onları oku bence.
Okuduktan sonra malum yerim tutuştu desem yalan olmaz. Efendi gibi HDD mi alsam diye düşünmüyor değilim.
SanDisk SSD Plus da SU630 da kronik sorunlu. A400 modelinde sorun yaşayanlar da var memnun kalanlar da. Onu vaktim olduğunda ayrıca araştıracağım.

Ben Gigabyte SSD öneririm.

HDD kızağına gelecek olursak, 12 mm dediniz, o zaman 12,7 mm olduğunu düşünüyorum. Alfais markasına bakabilirsiniz ancak kalitesi nasıl, bilmiyorum.
Gigabyte nasıl markadır bir bilginiz var mı ? Cahilliğimden ötürü kusura bakmayın daha önce kullanmadım böyle bir marka, Kingston kaliteli bir marka galiba onu alacağım.

DVD kısmını ölçtüğümde 12 cm küsürlü bir şey çıkmıştı.

Gigabyte 120GB olanını kullanıyorum 1 hafta kadar oldu, henüz bir problem yaşamadım bu bütçede alınabilecek ve marka olarak da güven veren bir ürün.

Caddy konusuna gelecek olursak, cm olarak yazmışsınız ancak mm olarak ölçülüyor karıştırdınız sanırım. Doğru yeri mi ölçtünüz bilmiyorum ama önemli olan şurası,

12.7.png

Laptop modeli nedir? DVD optik sürücünüzün kaç mm olduğunu öğrenebiliriz üreticinin sitesinden.

Ben de HDD Caddy alacağım 9.5mm ama çok ürün var karar veremiyorum.

Gigabyte 120GB olanını kullanıyorum 1 hafta kadar oldu, henüz bir problem yaşamadım bu bütçede alınabilecek ve marka olarak da güven veren bir ürün.

Caddy konusuna gelecek olursak, cm olarak yazmışsınız ancak mm olarak ölçülüyor karıştırdınız sanırım. Doğru yeri mi ölçtünüz bilmiyorum ama önemli olan şurası,

Eki Görüntüle 643452

Laptop modeli nedir? DVD optik sürücünüzün kaç mm olduğunu öğrenebiliriz üreticinin sitesinden.

Ben de HDD Caddy alacağım 9.5mm ama çok ürün var karar veremiyorum.
Monster Abra A5 v5.2 kullanıyorum. Ben yanlış yeri ölçmüşüm sanırsam. Gigabyte alıcak gibiyim ama 120 GB SSD + HDD alma gibi bir fikrim var. Umarım kafamdaki karışıklıklar gider.

Bu modelde Caddy işini tam çözebilmiş değilim ama şöyle bir video var, M.2 SSD daha iyi olur diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı