300 TL Civarında Oyuncu Mouse

yahyalıyahya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2.5 senedir kullandığım Razer Imperatorum çift tıklama zor tıklama ve hiç tıklamama gibi sorunlar yapmaya başladı son zamanlarda. Garanti süreside dolduğu için yeni bir mouse almaya karar verdim. 300 TL civarında, cidden iyi bir mouse ise daha da çıkabilirim.

Aklımdaki ürünler;
  • Steelseriesden Sensei, Rival
  • Razer'den Deathadder chroma, Taipan, Mamba veya daha da abartıp Ouroboross
  • Logitech'ten G502 Proteus Core
  • Asus'un ROG Gladius.

Bunlardan biri veyahut önereceğiniz başka kaliteli görüntüsüde güzel bir mouse ve yanınada mousepad alma düşüncem var. Şuanki Razeri'm şu tıklamayla ilgili sıkıntı yaratması dışında herhangi bir soyulma vs tarzı sıkıntılar yaşamadım. Alacağımın da iyi olmasını en az 2-3 sene götürmesini sıkıntısız istiyorum.

• Rivalin yapısal olarak tıklamalarda sıkıntı yaratabildiğini duydum sol ve sağ tık bitişik olduğundan sol tık basarken bazen sağ tıkında çalıştığı oluyormuş yada tam tersi.
  • Asus yazlım konusunda yetersiz kalıyor deniyor.
  • Steelseries ve razerin kaliteleri ortada.
  • Özellikle Razer'a ayrı bir ilgim var ama aynı zamanda da farklı bir markayıda mı denesem diye düşünüyorum.
  • Logitech'e nedense pek ısınamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Özellikle FPS, sonra strateji, MOBA, RPG gibi oyunlar oynuyorum. Finger tip galiba kullanımım. Parmaklarla veya sağ elimin sağ tarafı hafif mouseye değecek şekilde kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu farelerde bu kadar yüksek mebla verince ne oluyor , anlamıyorum ki. Daha mı çok last hit alıyorsunuz yada daha çok adam mı öldüyorsunuz. :).

Benim önerim razer almanız.Yüksek dpı ihtiyacınız varsa deathadder chroma alın 10000dpı mağlum .Ouroboross almanız 300 tl ye zor ama eğer alırsanız 8200dpı ve canavar gibi bir mouse almış olursunuz.Mambayı arkadaşımdan kullandım deathadder chromayı şuan kendim kullanıyorum. Aralarındaki fark mamba kablosuz olabiliyor, mambada sol tık üstünde fazladan 2 tuş varki bunları ben beğenmedim yanlışlıkla basma şansınız oluyor bazen :D. Mambanın birde sevmediğim özelliği eğer laptop kullanıyorsanız kablosuz olmasını sağlayan ve şarj eden parça azcık büyük hoş bi tasarım ama masaüstü bir sistemle daha iyi eğer laptop kullanıyorsanız sorun olabilir. Recep Baltaş'ın önerdiği asus ve ouroboross ta anlık dpı düşürme yada geçiş tuşları mevcut mambada ve deathadderda bunlar yok ama razer synapse programı ile yandaki tuşlara dpı geçiş özelliği atıyabiliyorsunuz. Eğer ourobross almassanız tavsiyem deathadder chroma dır size. BF4 ve LOL oynuyorum gayet memnunum özellikle BF4 te piyadeden jete geçince dpı az geliyor tek tuşla dpı yükseltip devam ediyorum. Yani şuan 200 tl deathadder alıp yanınada kalan para ile mousepad alabilirsiniz. Razerin goliathus control large edition modelini kullanıyorum mousepad olarakta onuda tavsiye ederim gerçekten.

@Recep Baltaş Çok sağolun öneri için fakat öyle laflar duyunca kararsız kaldım. Önerdiğiniz mouse bayağı güzel geldi gözüme özellikleri görüntüsü güzel duruyor onun dışında @Catania Deathadder chroma aklımda en çok yer eden model eli terletiyor diyenler var onun içinde ben masaüstü kullanıyorum o açıdan mambada o sıkıntım olmaz kablolu kablosuz olması sıkıntı değil ama kablosuz olması dışında neredeyse deathadderla aynı gibi özellikleri ve uzun süre pcde kalabildiğim için özellikle yazın bir yerden sonra batarya sıkıntı yaratır gibime geliyor ama kabloluda kullanırım ama almasamda olur laptop kullanmadığım için. Eğer Deathadder fiyatında birşeye yönelirsem BF4 Taipan mı alsam şuan ki imperatorum BF3 versiyonu imperatorun yada özelliklerinde farklılık görmedim world of tanks Deathadder ve mousepadiyle güzel bir uyum mu yapsam mousepaddeki Tiger 1 çok güzel geldi. Şöyle bir durum gördüm Rog Gladiusta galiba rahatça söküp temizleme şansımız var sol ve sağ tıkları değiştirebilme temizleyebilme gibi bir durum var sayfasından baktığım kadarıyla belkide benim faremde içi kirlendiği için yapıyor olabilir. Razer dışında başka bir alternatif deneme düşüncemde Claw ve Gladius güzel göründüler gözüme özellik ve görünüşleri açısından en az 2 sene hiçbir sıkıntı olmadan daha sonrada şuan yaşadığım gibi 3 sene kadar çift tıklama zor tıklama gibi sıkıntılar yaşamak istemiyorum o yüzden seçici iyi ve bilinen modellere yöneldim. Eğer cidden değecek ve güzelse Rog Gladiusu alabilirim hem farklı bir firmayıda denemiş olurum ya da Deathadder veya Strix Clawı

Şunu söylemeliyimki mouse terletmiyor diyenler yada şuan için terletmez demek kesinlikle yalan olur. Uzun kullanımda eliniz her şekilde terler. Razer logo ışıkları ve içinden kablo geçen birşey hertürlü etrafa ısı yayar. Ama tabi razer kullanmışsınız iyi bilirsiniz kaliteyi chromadada bundan ödün verilmemiş bence. Deathadder tavsiye etmemin bir sebebide ergonomu taipan bana düz geliyor ben mouse palm grip tutuyorum, parmaklarım düz ilerde avuç içim değmeye yakın. Sizin finger tipe taipan daha yakın tabiki ve görüntüsü hoşunuza gidiyorsa onu tercih edin. Özellikleride iyi 8200 dpı 4g çift sensor eğer hoşunuza gidiyorsa kötü bir seçim değil kesinlikle.

Hocam kalitesi çok iyi bf3 versiyonlu kaplaması olmasına rağmen sıkıntı yaşamadım tek sıkıntım son zamanlarda baş gösterip oyun oynatmaz hale getiren çift tıklama ve basmama sorunu oldu. Deathadder chroma için dünyanın en iyi mousesi demiş razer world of tanks versiyonuda güzel duruyor deathadder mousepad ve mouse güzel dururlar aslında aralarındaki farkı merak ediyorum 2 deathadder arasındaki. Onun dışında Rog Gladiusda hoşuma gitmedi değil anladığım kadarıyla parçaların değiştirilebilir olmasıda mouse tıkının vs rahatça açılmasıda temizliği ve olası sıkıntıda değişebilme imkanıyla dikkatimi çekiyor. Arada gözüm sensei ve taipanada kaymıyor değil alıp pişman olmamak istiyorum 2.5 3 sene kafam rahat olsun istiyorum mouse olayında ve seçenekler insanı ciddi bir tereddütte bırakıyor.

Deathadderlar arasindaki fark chroma 10000 dpi world of tank edition 6200 dpi farki bu.Taipan hoşunuza gidiyorsa oda iyi yani ama dedigim gibi taipan elinize daha uygun. Buda önemli bişey.O kadar güzel ürün varki kafasi karışıyor insanin :). Taipan hosunuza gidiyorsa bf4 edition alin arkaniza bakmayin :) .

Taipanda güzel duruyor ama seçenekler hep güzel wot deathadderlar mousepadle ve görünüş açısından güzel duruyorlar o da var bir yandan gala rog gladiusuda düşünüyorum yada senseiyi

Dolarin aşırı artışından dolayı bugün siparis edeceğim rog gladius ya da logitech g502 alacağım son olarak tavsiyesi olan var mı aldıktan sonra resimleri ve goruslerimide yazacağım. Mobilim yazim yanlışları için kusurabakmayin

Razer deatheader chroma kullanıyorum, gerçekten muazzam bir mouse diğerlerine bakmadan kesinlikle al.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı