300 TL Elektrik Faturası Geliyor

lincoln35

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.

Eve her ay en az 300 TL fatura geliyor ve bu benim canımı sıkmaya başladı. Düğün salonu işletmemize bile 700 lira elektrik gelirken eve nasıl bu kadar fatura gelir? Evde sürekli çalışan şeyler; buzdolabı, şofben ve bilgisayar.

Bilgisayarın fazla etkili olduğunu düşünmüyorum 230w psu var bilgisayarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayaçta muhtemel bir sorun olabilir hiç baktırdınız mı? Bende yaşadım bu sorunu başka bir evden diğer eve taşındık %50 tasarruf oldu :) Örnek; 100 TL ise 50 TL'e düştü.

Yarın ilk işim baktırmak olacak kardeşim. Bıktım artık yahu, maaşın yarısına yakın para elektriğe gidiyor. Allah'tan ev kira değil.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim. Yarın baktıracağım.

Kasanızın arkasında yazan 230V yazısına yanıldınız herhalde :) Zaten W harfi kullanmışsınız, aradaki farkı pek bilmiyorsunuz galiba.
230V şebeke elektriğini simgeler.
Güç kaynağınız onu 350-600W civarlarına indirger, ve bu işlem sırasında bir miktar elektrik ısıya dönüşür, yok olur.
Soru sormadınız ancak bilmenizde fayda var diye düşündüm.

Elektrik konusunda da buradan pek bir şey beklememek lazım. Evinize bilgili birisini çağırıp gerekli ölçümleri yaptırabilirsiniz.

Kasanızın arkasında yazan 230V yazısına yanıldınız herhalde :) Zaten W harfi kullanmışsınız, aradaki farkı pek bilmiyorsunuz galiba.
230V şebeke elektriğini simgeler.
Güç kaynağınız onu 350-600W civarlarına indirger, ve bu işlem sırasında bir miktar elektrik ısıya dönüşür, yok olur.
Soru sormadınız ancak bilmenizde fayda var diye düşündüm.

Elektrik konusunda da buradan pek bir şey beklememek lazım. Evinize bilgili birisini çağırıp gerekli ölçümleri yaptırabilirsiniz.

Zaten W yazmış.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı