300 TL HDD önerisi

angelofthelord

Femtopat
Arkadaşlar 330 TL'ye Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB almayı düşünüyorum alınır mı? Sizce başka öneriniz var mı? Niye SSD falan almıyorsunuz demeyin alana ihtiyacım var. Oyunun 15 20 saniye geç açılması benim için sıkıntı değil. Sadece oyunda kasma takılma olmasın yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:

Performans üstten alta gider.
Alttaki ikisi uzun süre çalışmaya optimize edilmiş.

Performans üstten alta gider.
Alttaki ikisi uzun süre çalışmaya optimize edilmiş.

Hocam benim için oyunda takılma kasma falan yapmasın 2 yıl falan idare etsin yeter. 16 GB 3200 MHz RAM'im var.

Şahsen çok tecrübem yok. Ama RPM dosya erişim sürelerini etkilediğinden en üsttekini alman daha mantıklı olacaktır kanımca. Bunun dışında çalıştıracağın yazılıma göre takılma olabilir ya da olmayabilir. Bazı oyunlar için SSD şart diyenler var ve hiç de haksız değiller gibi.

Çoğu HDD üreticisi 2 yıl garanti sağlar diye biliyorum ama ben gaybı bilemem. Harddiski roketle uzaya göndermeyeceğin ne malum 😁?

Eğer RAM'de yeterli alan varsa istersen RAMDisk deneyebilirsin. Biraz zahmetlidir ama Radeon RAMDisk en az 4 GB alan sağlıyor diye biliyorum. İstersen onu deneyebilirsin ama aktif RAM kapasitesi ve hızından kısacaktır, performans artışı gözlemleyebileceğin gibi gözlemleyemeyebilirsin de.
Hocam benim için oyunda takılma kasma falan yapmasın 2 yıl falan idare etsin yeter. 16 GB 3200 MHz RAM'im var.
Bildiklerim bu. Seagate iyi marka diye biliyorum. Takılma yazılıma göre de değişir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı