300 TL işlemci soğutucu ve egzoz fanı seçimi

Talha Günbaş

Hectopat
Arkadaşlar dün gece itibarıyla kasamın beraberinde gelen egzoz fanı ömrünü tamamladı kendisi şu an çalışmıyor ve kasamın sadece tek fanı var böyle olunca alışveriş yapmak gerekti.
Şimdi işlemcim R5 2600 üzerinde ise stok fanı var ve boşta 35 40 arası geziniyor yükte ise 85 90 görüyorum böyle olunca onu da yenileme kararı aldım.
Çok fazla para dökmek istemiyorum bunlar için bu yüzden forumları dolaştım ve önerilen iki üç üründe karar kıldım.
1: https://www.hepsiburada.com/snowman-t6-ultra-6-bakir-kanalli-rainbow-cooler-fan-pm-HB00000UVGM7
2: https://www.hepsiburada.com/snowman-6-bakir-kanalli-3-fanli-rainbow-x6-cooler-fan-pm-HB00000UVGM3
3: https://www.hepsiburada.com/snowman-m200-combo-intel-amd-9cm-led-cpu-fan-pm-HB00000PB212
Bunları bulabildim. Egzoz fanı olarak ise ucuz bir egzoz fan bakıyorum 2 tane alacağım kasamın üstündede hava kanalı var almışken bir tanede oraya koymalıyım diye düşündüm.
[/URL]
Ürünler bunlar 300 lirayı geçmek istemiyorum yani bir işlemci soğutucu iki tanede egzoz fanı bakıyorum.
Kasa modelim: Cylon - AeroCool
Kasa modelimin desteklediği fan sayısı ve ölçülerini içeren fotoğrafı ekledim oradan da yardım alabilirsiniz.
Eğer duruma göre 4'lü 5'li halde satılan egzoz fanı paketleri uygun gelirse 2'den fazla eklemeyi de düşünebilirim.
Kasa içinin montajını nasıl yaptığımıda ekliyorum belleklere temas etme durumu falan olursa diye.
Yakın zamanda almam lazım çünkü işlerimi halledemiyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim, kolay gelsin.

Dosya Ekleri

• Cylon.png
    Cylon.png
    515,5 KB · Görüntüleme: 61
  • 4b42dd13-4711-46cf-ba3e-e60d135605e0.jpg
    4b42dd13-4711-46cf-ba3e-e60d135605e0.jpg
    182,5 KB · Görüntüleme: 68
  • 1231a0d5-fc9f-481c-85e7-fd840b9c0956.jpg
    1231a0d5-fc9f-481c-85e7-fd840b9c0956.jpg
    114,3 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Kasanız 155 milimetreye kadar hava soğutmaya destek veriyor, T6 Ultra 155 milimetre, sığmayabilir.

M200 almayın derim, performans farkı az olur.

2 tane egzoz doğru olmaz, kasanızın önünde de fan bulunması gerekiyor. Ön tarafa 2 tane, arkaya 1 tane takın.

Bence kaliteli fanlar ve düzgün bir termal macun alın sıcaklıklar oldukça iyi bir seviyede düşecektir.

Kasanız 155 milimetreye kadar hava soğutmaya destek veriyor, T6 Ultra 155 milimetre, sığmayabilir.

M.200 almayın derim, performans farkı az olur.

2 tane egzoz doğru olmaz, kasanızın önünde de fan bulunması gerekiyor. Ön tarafa 2 tane, arkaya 1 tane takın.

Bence kaliteli fanlar ve düzgün bir termal macun alın sıcaklıklar oldukça iyi bir seviyede düşecektir.

Şu şekil bir şey buldum hocam dediğiniz gibi dağıtabilirim bunları.
T6 ile ilgili yaptığınız uyarı için çok teşekkür ederim. Kendisini listemden çıkardım.
X6 nasıldır ya da bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka seçenekler var mıdır?

Bu 154mm miymiş? 😲

Hocam arkadaşın önerdiği SE-244 XT çok daha mantıklı olur, termal macun da çıkıyor içerisinden. Fana da bütçe kalıyor gibi fakat o fanlar çok iyi değil, üfleme konusunda zayıf kalırlar biraz.

Egzoz:
40TL aşarsanız bu ikiliyi alabilirsiniz.

Bu 154mm miymiş? 😲

Hocam arkadaşın önerdiği SE-244 XT çok daha mantıklı olur, termal macun da çıkıyor içerisinden. Fana da bütçe kalıyor gibi fakat o fanlar çok iyi değil, üfleme konusunda zayıf kalırlar biraz.

Bu sektörden çok anlamadığım için tercihlerinize bağlı kalacağım benim için uygundur. Kasaya sığmaması ve beni üzmemesi yeterli.
Egzoz:
40TL aşarsanız bu ikiliyi alabilirsiniz.

Bir tane sağlam egzoz fanı bu çoklu ama güçlü olmayan fanlara göre daha iyi performans gösterir mi hocam?

Bu sektörden çok anlamadığım için tercihlerinize bağlı kalacağım benim için uygundur. Kasaya sığmaması ve beni üzmemesi yeterli.

Bir tane sağlam egzoz fanı bu çoklu ama güçlü olmayan fanlara göre daha iyi performans gösterir mi hocam?
24:48'de söylediğim olay başlıyor hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna kesin cevap veremem fakat içeriye hava alacak fana da ihtiyacınız var, sadece egzoz kullanmak mantıklı değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı