300 TL klavye önerisi

Bunu öneririm ama 410tl idi saçma sapan fiyat çekmişler :D İndirime giriyor bazen indirime girmesini bekle. @Swezy Emre

Hocam uzun vadede ekonomik olarak düşünürsek, 160 liraya membran klavye mi almak daha iyi, yoksa 600 liraya G87 gibi bir mekanik klavye mi (kesinlikle red/brown olması lazım)?

Bir de bu tarz modeller hep + switch kullanıyor, bunlar sıkıntılı diye biliyordum, değil mi? [+] Bu tarz switchleri tavsiye ediyorlar diye biliyorum, ucuz alternatifi yok mu?

Hocam uzun vadede ekonomik olarak düşünürsek, 160 liraya membran klavye mi almak daha iyi, yoksa 600 liraya G87 gibi bir mekanik klavye mi (kesinlikle red/brown olması lazım)?

Bir de bu tarz modeller hep + Switch kullanıyor, bunlar sıkıntılı diye biliyordum, değil mi? [+] Bu tarz Switch'leri tavsiye ediyorlar diye biliyorum, ucuz alternatifi yok mu?

K568 de gaote Outemu var, [+] şekilde olan yani. Bu Switch'lerde sıkıntı yok, + olanlarda sıkıntı var. (mx) Ben olsam G87 alırdım, bütçem yetmiyorsa Razer'ın membrane Cynosa Lite ve v2 ye klavyelerine bakardım.

Switch + ise kötü, [+] ise iyi diye bir şey yok, sadece outemu ve bazı markaların mx + switchleri sıkıntılı. Benim + şeklinde olan kailh red swich klavyem var, o klavyenin switchlerde sıkıntı yok mesela.

(Kailh mx anahtar değil sadece + olduğu için söyledim soket yapısı farklı)

Son düzenleme:
K568 de gaote Outemu var, [+] şekilde olan yani. Bu Switch'lerde sıkıntı yok, + olanlarda sıkıntı var. (mx) Ben olsam G87 alırdım, bütçem yetmiyorsa Razer'ın membrane Cynosa Lite ve v2 ye klavyelerine bakardım.

Switch + ise kötü, [+] ise iyi diye bir şey yok, sadece outemu ve bazı markaların mx + switchleri sıkıntılı. Benim + şeklinde olan kailh red swich klavyem var, o klavyenin switchlerde sıkıntı yok mesela.

(Kailh mx anahtar değil sadece + olduğu için söyledim soket yapısı farklı)
Cevap için sağ olun hocam. Pek bilgim yoktu mekanik hakkında.

Karar verdim, şimdilik sadece G87 için fırsat bekleyeceğim. Acil bi ihtiyacım yok ve şimdilik laptop için kullanacağımdan ucuz bi klavye alışma süreci için daha da iyi olabilir hem.

Umarım fiyatları uzaya fırlamaz bundan sonra ama zaten 600 bile hala uzay benim gözümde, daha alışamadım malesef :/

Cevap için sağ olun hocam. Pek bilgim yoktu mekanik hakkında.

Karar verdim, şimdilik sadece G87 için fırsat bekleyeceğim. Acil bi ihtiyacım yok ve şimdilik laptop için kullanacağımdan ucuz bi klavye alışma süreci için daha da iyi olabilir hem.

Umarım fiyatları uzaya fırlamaz bundan sonra ama zaten 600 bile hala uzay benim gözümde, daha alışamadım malesef :/
600tl den ucuz olmaz o klavye. Rica ederim. Dolar arttı fiyatı artmadı, zam bile gelebilir.

600tl den ucuz olmaz o klavye. Rica ederim. Dolar arttı fiyatı artmadı, zam bile gelebilir.
Hocam son bir soru, bu G87'nin Banggood versiyonu da aynı switchleri mi kullanıyor? Türkiye' de satılan modeli biraz modifiye edilmiş galiba ama switchler farklı mı emin değilim.

Hocam son bir soru, bu G87'nin Banggood versiyonu da aynı Switch'leri mi kullanıyor? Türkiye'de satılan modeli biraz modifiye edilmiş galiba ama Switch'ler farklı mı emin değilim.

Rk firması hem RGB'li hem sade renkli klavyeler üretiyor. Klavye 40 dolarsa 10 dolar daha ekleyip RGB taktırabiliyorsun, 10dolar daha ekleyip Bluetooth ve kablosuz olmasını sağlayabiliyorsun. Türkiye'de satılan baz model. Switch'leri aynıdır sanırım.

Geri
Yukarı