300 TL laptop soğutucu önerisi

berke baltass

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba şu 4 soğutucunun arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? Ya da bu fiyat bandında tavsiye edeceğiniz başka soğutucu var mıdır teşekkür ederim.

Dizüstü bilgisayar soğutucularının ana amacı asla durmayan bir fanı uzun yıllar çalıştırabilmek ve bilgisayarın fanına binen ısı düşürme yükünü biraz olsun hafifletebilmektir. Soğutmak ana amaç değildir çünkü hiçbir soğutucu bir dizüstü bilgisayarı soğutabilecek kadar güçlü hızla dönen fana sahip değil. Eğer bilgisayarının gerçekten ısınmamasını istiyorsan altına custom bir vantilatör ayarlayabilirsin bunu yapan deliler(!) görmüştüm. Yani bu yüzden en kaliteli ve sana uzun yıllar boyunca hiç sıkıntı çıkarmadan sessiz bir şekilde sürekli çalışabilecek bir soğutucu seçmen gerekiyor. Geçmişte birçok kez soğutucu değiştiren biri olarak, en çok kablodan sıkıntı çektim. Bir süreden sonra kablolar anlamlandıramadığım bir şekilde hiçbir şekilde hareket etmiyor olmasına rağmen soğutucularda bozuluveriyor. Bu yüzden kablosunu değiştirebileceğim bir soğutucu arayışına girmiştim çünkü eğer kablodan sorun çıkmazsa performans düşüşü yaşamamam halinde 4-5 yıl boyunca kullanabileceğimden emindim. Bunun üzerine Rampage Showy ürününü buldum ve şuan 3 yıldır kullanıyorum. Çift taraflı çıkartılabilir USB kablo ile çalışıyor. Soğutucunun yükseklik ayarı var, dizüstü bilgisayarını istediğin yükseklikte kullanabiliyorsun. Bunun harici çok sessiz çalışan büyük bir fanı mevcut. Çalışması için bilgisayara bağlama zorunluluğum yok, prize takıyorum. Fanın dönüş hızını ayarlayabileceğin bir mekanizması mevcut. Gaming dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış bir ürün olduğu için LED ışıkları mevcut fakat arkasında bulunan tuşla bunu kapatabiliyorsun. Daha iyi bir ürün bilmediğim ve görmediğim için kendim 3 yıldır en ufak bir sıkıntı çekmeden kullandığım Rampage Showy ürününü tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:
USB'den güç alan hiçbir fanın bilgisayara faydası yoktur ki fanların ana amacı soğutmak da değildir. Bilgisayar USB'den güç alan cihazları beslemek için ısınır bu sebeple USB fanın soğutması, bilgisayarı ısıttığı kadardır genellikle.

USB'den güç alan hiçbir fanın bilgisayara faydası yoktur ki fanların ana amacı soğutmak da değildir. Bilgisayar USB'den güç alan cihazları beslemek için ısınır bu sebeple USB fanın soğutması, bilgisayarı ısıttığı kadardır genellikle.
katılıyorum ama arkadaş soğutucu istemiş bence sağlam bir termal macun ile bu sorun çözülebilir

Soğutucu hakkında bilgi almak değil soğutucu önerisi istediğini söylemiş kendisi.

Soğutucu hakkında bilgi almak değil soğutucu önerisi istediğini söylemiş kendisi.

Çok pardon. Yukarıdaki bir yanıtı okumam sonucu soruyu yanlış anlamışım.

4 fanlı model daha iyi performans verecektir ama 2 fanlı model kullanışlılık bakımından daha iyi görünüyor.

4 fanlı model daha iyi performans verecektir ama 2 fanlı model kullanışlılık bakımından daha iyi görünüyor.

şarja takarak çalıştırırım zaten soğutucuyu ya da powerbank

Geri
Yukarı