300 TL mekanik klavye önerisi

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Klavye almam gerekiyor şu an. Biraz araştırma yaptım çok pahalı bir şey aramadigim için çoğunluk ile yurt dışından CK108 gibi ürünler ile karşılaştım. Fakat bir çok yerde Gamepower hakkında güzel yorumlar okudum. İlk olarak Gamepower klavye ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Switch tercihi olarak hemen sormam gereken şey şu;
Ben yazılımcıyım, is hayatım hep yazı yazmak ile geçiyor :) Ama en çok sevdiğim oyun türü de FPS sonra MMO. Sormak istediğim şu, Red mi Blue mi? Bu konuda fikrinizi almak istiyorum. Ve GAMEPOWER ürünlerinde teknik olarak Blue ve Red arasında bir fark var mı tepkime süresi vs. gibi?
Gamepower Warlock klavye hakkında da ne düşünüyorsunuz? Alınır mı? Başka klavye önerilerine açığım, fiyatı 300'leri geçmediği sürece sıkıntı yok.

Switch tercihinde kesinlikle ses bir kriter değil benim için, mavi çok ses çıkarır vs. diye puan kırmanıza gerek yok. Teknik özellik ve çok uzun süreli kullanım için vs. genel yorum yaparsanız sevinirim :)

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cherry MX Brown switch. Vergi ve kargo dahil şu an ki dolar kuruyla 320 ₺ fiyatı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ürün hakkında bir bilgin var mı? Yani alınabilecek tutarda ki en iyilerinden mi çünkü hiçbir yerde bu ürünü görmedimde. Şuan incelemelerini izliyorum. Brown switch hakkında ne düşünüyorsun?

Birde ek olarak bir şey sormak istiyorum, bazı sitelerde MAVİ SWİTCH alınır ise sanki asal FPS oyunu oynanamaz gibi tepkiler verilmiş. Bu kadar fark ettiriyor mu? Genel olarak mantar klavye kullanan insanlarız biz. Bu konuda da fikir paylaşırsanız sevinirim :)

Bu ürün hakkında bir bilgin var mı? Yani alınabilecek tutarda ki en iyilerinden mi çünkü hiçbir yerde bu ürünü görmedimde. Şuan incelemelerini izliyorum. Brown switch hakkında ne düşünüyorsun?
Brown Switch tactile denen tuşa tam basıp aktive edince geri tepkime verme özelliğine sahip, bu Blue switchte de var. Ancak Blue Switchte bulunan Click sesinin yüksek olma durumu Brown'da yok. Bir de piyasada çok bulunan Red Switch var. Bu switchte de geri tepkime özelliği (Tactile) yok, FPS oyunlarını çokça oynayanlar genelde Red switch tercih ediyor bu sebepten dolayı daha hızlı olduğu için, yine Red switchte Blue switchteki gibi yoğun click sesi bulunmuyor. G.SKILL marka olarak bana Motospeed ya da Gamepower'dan daha güvenilir geliyor, uzun yıllardır bilinen bellek modülü üreticisi bir firma. Gaming ekipman ürünleri de var. Eğer Cherry MX Brown switchin sana uygun olduğunu düşünüyorsan bence alınabilecek bir ürün. CK108 ya da Gamepower'daki Outemu switchtense Cherry daha kaliteli gibi. Zaten Outemu, Gateron vs switchler Cherry klonu diye geçiyor.

Cherry MX Comparison Chart.gif

Öncellikle Türkiye'de G.Skill oyuncu ekipmanlarını çok fazla satan yer olmaması kalitesinden şüphe etmenize neden olmasın. Dünya'nın sayılı markalarından ve arkadaşın önerdiği klavye'de fiyatına göre alınabilir bir ürün. Motospeed ürünleri kullandım ama Gamepower için bişey diyemem. Switch olarak tepkime anlamında anlaşılabilir bir fark yok eğer mili saniyeleri saymıyorsak :) Benim tavsiyem Red veya Brown switchli klavyelere yönelmen tarafında olacaktır.

Öncellikle Türkiye'de G.Skill oyuncu ekipmanlarını çok fazla satan yer olmaması kalitesinden şüphe etmenize neden olmasın. Dünya'nın sayılı markalarından ve arkadaşın önerdiği klavye'de fiyatına göre alınabilir bir ürün. Motospeed ürünleri kullandım ama Gamepower için bişey diyemem. Switch olarak tepkime anlamında anlaşılabilir bir fark yok eğer mili saniyeleri saymıyorsak :) Benim tavsiyem Red veya Brown switchli klavyelere yönelmen tarafında olacaktır.

Gskill markasını severim ama her marka her ürünü düzgün yapamayabiliyor. Motospeed bildiğim kadarıyla gamepower ile aynı switch kullanıyor. Motospeed hakkında az bilgi verirseniz sevinirim en azından switch olarak ikiside aynı marka ise problemler vs çoğunluk ile benzer olacaktır.
Bende red almak istiyorum ama çok fazla yazı da yazıyorum sonuç olarak, o yüzden bazen blue mı alsam acaba diyorum ama çok fazla da FPS oynuyorum :) o konuda pek emin değilim kırmızı yada mavi, en sonunda ikisini de alacağım

@Canhoroz Bence ürün tercih mantığınız önce switch sonra marka odaklı olmalı. Biriyle yazı yazılır biriyle oyun oynanır diye şey söz konusu değil. Red switch ses ve basım hissi olarak daha çok hoşuma gidiyor o yüzden genel kullanım tercihimi o switchden yana kullanmayı uygun gördüm. Motospeed hakkında ne tip bir bilgi istiyorsunuz anlayamadım açıkçası. Klasik Çin markası denebilir. Çok kaliteli değil ama ucuz olmasından dolayı alınabilir. Outemu switchleri Reddit'den okursanız seveninin çok olduğunu görebilirsiniz. Tatminkar fakat daha önce kullandığım Gateron veya Cherryler kadar iyi olmadığı söyleniyor.

@Canhoroz Bence ürün tercih mantığınız önce switch sonra marka odaklı olmalı. Biriyle yazı yazılır biriyle oyun oynanır diye şey söz konusu değil. Red switch ses ve basım hissi olarak daha çok hoşuma gidiyor o yüzden genel kullanım tercihimi o switchden yana kullanmayı uygun gördüm. Motospeed hakkında ne tip bir bilgi istiyorsunuz anlayamadım açıkçası. Klasik Çin markası denebilir. Çok kaliteli değil ama ucuz olmasından dolayı alınabilir. Outemu switchleri Reddit'den okursanız seveninin çok olduğunu görebilirsiniz. Tatminkar fakat daha önce kullandığım Gateron veya Cherryler kadar iyi olmadığı söyleniyor.
Teşekkür ederim cevabın için, ben aslında kırmızı almak istiyorum ama çoğu yerde okuduğum metinlerde, sanki kırmızı alınır ise yazı yazmak çok zor, mavi alınır ise asla FPS oyunu oynanamaz gibi tepkiler alıyorum. Bu konuda sizde fikrinizi belirtirseniz sevinirim. Switch ömrü olarak nasıl, bir kırılma bir problem yarattı mı switchler

Teşekkür ederim cevabın için, ben aslında kırmızı almak istiyorum ama çoğu yerde okuduğum metinlerde, sanki kırmızı alınır ise yazı yazmak çok zor, mavi alınır ise asla FPS oyunu oynanamaz gibi tepkiler alıyorum. Bu konuda sizde fikrinizi belirtirseniz sevinirim. Switch ömrü olarak nasıl, bir kırılma bir problem yarattı mı switchler
3 tane Outemu klavye kullandım herhangi bir sorun yaşamadım ama hiçbirini 1 yıl kadar kullanmadım o yüzden uzun vadede ne tür sorunlar çıkartır bilemem. Rakamsal değerlerin aksine günlük kullanım deneyimleri daha gerçekçi doneler elde ettirir. 50 milyon basım ömrü sunması klavyenin o ömrünün tamamlamadan bozulmayacağı anlamına gelmiyor :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı