300 TL müzik dinlemek için kablolu kulaklık önerisi

Tek geçerim.
Fiyatının çok üzerinde bir kulaklık.

Ayrıca DAC varsa/kullanıyorsanız
Bu modele de bakabilirsiniz.

KZ yeni modeller çıkardı o modeller eskidi … bass deyince direk KZ mi ha saçmalık önemli olan kulaklıktaki sürücü… önerim size AliExpress'den KZ edx ya da KZ zex modeline bakmanız olacaktır indirimler var şu sıralar.

ATE eskimez😗

Her geçen gün teknolojiler eskiyor yeni teknolojiler çıkıyor bu yüzden yeni sürücülük daha iyi yapıya sahip kulaklık daha mantıklı artık kulaklıkların kablosu değişebilir olmasın en önemli faktördü şimdi çoğu üretici yapıyor senin attığın üründe bile bu özellik mevcut değil yanlış bakmadıysam.

Her geçen gün teknolojiler eskiyor yeni teknolojiler çıkıyor bu yüzden yeni sürücülük daha iyi yapıya sahip kulaklık daha mantıklı artık kulaklıkların kablosu değişebilir olmasın en önemli faktördü şimdi çoğu üretici yapıyor senin attığın üründe bile bu özellik mevcut değil yanlış bakmadıysam.
Monitör kulaklıklarda genellikle öyle oluyor evet. Ancak günlük kullanım kulaklıklarında olmazsa olmaz bir şey değil. Değiştirilebilen kablolar daha çabuk bozuluyor ayrıca.

Linkini vermiş olduğum KZ ATE zaten 5. Revizyonu ve günlük kullanım için KZ'nin yaptığı en iyi kulaklıklardan bir tanesi. ED9 Serisine yakın bir bass seviyesinin yanı sıra dengeli bir mid ve tiz sunuyor. EQ ayarlarıyla istediğiniz türe göre şekillendirebiliyorsunuz. Üstelik 250 Lira!

KZ’nin kablosuzları(aynı gün iade) da dahil bir çok modelini deneyimledim. Gerek stüdyo ortamında gerek günlük kullanımda bence bir kaç model dışında henüz fark yaratacak modeller yok. En azından günlük kullanım için öyle.

Mesela ED9 ve ZS3 bass ağırlıklı modeller. ED9 bass konusunda daha ağır basan ve ses alanı geniş bir modelken ZS3 yapısı gereği ses ayrımını daha iyi veren bir kulaklık. Yanında gelen memory foam pedi ile yüksek ses ile dinlemeyi sevenler için çok güzel tercihler ikisi de.

KZ nin olayının sadece bass olmadığını gösteren serisi ZST daha çok tizlere odaklanmış bir model. Hatta tizlere fazlasıyla odaklanmış bir model olduğu için fazla yüksek sesle dinleyemiyorsunuz :D

"Yok arkadaş ben ATE istemiyorum!" diyenlere de önerim ZS1 dir. Hiç bir yazılımla veya aynı fiyat bandındaki kulaklıklarla alamayacağınız bir surround sunuyor ZS1. Özellikle Shpongle gibi trans müzik sanatçılarının eserlerini dinlediğinizde o ortamın içindeymişsiniz hissini çok güzel veriyor.

Monitör olarak da ZS10 kullandım. Diğer modellerle arasında bariz bir fark yok bana göre EDS ile aynı saylır.

Yeni konular

Geri
Yukarı