300 TL Ryzen 5 1600AF Soğutucu Önerisi

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, iyi akşamlar. İşlemcimi kutusundan çıkan stok soğutucu ile kullanıyorum. Oyunlarda 75-80 derece arası değerler gördüğümden kaliteli kule tipi soğutucu almak istiyorum. Sıvı soğutma işine uzağım çünkü hem overclock ile uğraşmıyorum, hem de malum fiyatları aşırı pahalı. Şöyle güzel, günlük kullanımda, oyunda sıcaklık olarak beni üzmeyecek kule tipi soğutucu önerebilir misiniz? 300 TL kadar ayırabilirim bütçe olarak.

Merhabalar, iyi akşamlar. İşlemcimi kutusundan çıkan stok soğutucu ile kullanıyorum. Oyunlarda 75-80 derece arası değerler gördüğümden kaliteli kule tipi soğutucu almak istiyorum. Sıvı soğutma işine uzağım çünkü hem overclock ile uğraşmıyorum, hem de malum fiyatları aşırı pahalı. Şöyle güzel, günlük kullanımda, oyunda sıcaklık olarak beni üzmeyecek kule tipi soğutucu önerebilir misiniz? 300 TL kadar ayırabilirim bütçe olarak.

Hocam 255 TL'ye sinerjide reeven hans var çok kaliteli bir soğutucudur.

Arkadaş haklı hocam eğer kasanızın egzoz fanı ya da ön fanı yoksa fan takın ya da misal önde 3 fan varsa bir tanesini arkaya takın. Bir de kasanız hava almayan bir kasa ise yan panel açık kullanın.

.
Bu var ucuz...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

İncelemesi var.

Olayın kasanın hava akışıyla zerre ilgisi yok. Yıllardır markası bile olmayan internet kafelerde kullanılan çöp kasalardan kullanıyorum, içerisinde ek bir fan bile yok. Aynı işlemciyi kullanıyordum 95 dereceyi bulduğu bile oluyordu, Arctic MX-4 termal macun alıp macun yeniledim şimdi oyunlarda 65 dereceyi geçmiyor.

İçerisinde gelen fan yeterli ancak macun çok kötü, macun yenilerseniz sorun çözülür muhtemelen. Sandığınız gibi kasanın hava akışı ısıyı öyle ölümcül derecede etkilemiyor.

Evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı