300 TL SSD Tavsiyesi

Önerildiğine göre muhtemelen kaliteli bir marka diye düşünmüştüm ancak hızları arasındaki fark gözüme çarptı. Paylaştığım SSD'den daha mı iyi sizce? Bilgim pek yok SSD'ler konusunda çünkü ve birkaç gün içinde alacağım.
Şu an paylaşılmış olan SSD'ler arasındaki en kaliteli olanı Adata'nın SSD'si.

Bu fiyat aralığında daha kaliteli bir ürün yoksa Adata'yı alacağım sanırım, teşekkürler. Aklımda soru işareti kalmaması açısından sormak istiyorum. H110m anakarta bunu takabilirim değil mi?

Bu fiyat aralığında daha kaliteli bir ürün yoksa Adata'yı alacağım sanırım, teşekkürler. Aklımda soru işareti kalmaması açısından sormak istiyorum. H110m anakarta bunu takabilirim değil mi?
SATA 1 anakarta bile takarsınız, rahat olun. Şu ana kadar uyumsuzluk sorunu çıkartan tek marka James Donkey. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür ederim, sağolun. Peki vaat edilen hızları alır mıyım veya onlara yakın bir hız alır mıyım? Biraz araştırma yaptığımda bazı anakartların max hız değeri olduğu, onun üzerine çıkamayacaklarını belirtmişlerdi.
Ekleme: Şöyle bir SSD ile karşılaştım, acaba Adata'dan daha iyi midir?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, sağolun. Peki vaat edilen hızları alır mıyım veya onlara yakın bir hız alır mıyım? Biraz araştırma yaptığımda bazı anakartların max hız değeri olduğu, onun üzerine çıkamayacaklarını belirtmişlerdi.
Anakartlar SATA 1, SATA 2, SATA 3 diye ayrılır. SATA 1 maksimum 150MB/S, SATA 2 maksimum 300MB/S, SATA 3 ise maksimum 550MB/s hız verir. Sizin anakartınız SATA 3. Yani SSD size tam performans verecek.
Eklemenizi yeni gördüm. Toshiba da sizi asla üzecek bir marka değildir. Eğer bütçeyi 30 TL aşabilirseniz Toshiba daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Toshiba'nın o modeli daha iyi duruyor.

Kesinlikle Corsair ForceLe 120Gb alma. Mümkünse her SSD modelinin 240 gb versiyonlarını almaya çalış.
Neden öyle dedin hocam, eski konuları takip ediyorum, ben de almayı düşünüyordum bi foruma bakayım dedim. Yazını gördüm.

Bu cihazı alacağım yanlış mı yapıyorum ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı