300 TL'ye Hosting Firması Önerisi

Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba, sitem için hosting ihtiyacım var, deneyimlediklerinizi konu altında belirtirseniz sevinirim. Forum sitesi kurulacak. Buradakilerden ayrı ve yıllık 300 TL'yi geçmeyecek şekilde başka öneriniz varsa o da olur.

hostingkarsilastirma.png

OdeaWeb, Turhost ve Varogen kullandım. Hepsi cidden çok iyi firmalar, aralarından bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Merhaba, sitem için hosting ihtiyacım var, deneyimlediklerinizi konu altında belirtirseniz sevinirim. Forum sitesi kurulacak. Buradakilerden ayrı ve yıllık 300 TL'yi geçmeyecek şekilde başka öneriniz varsa o da olur.

Eki Görüntüle 960153
Alastyr de düşünebilirsiniz bence. Önerimdir. GoDaddy de olabilir yani klasik bir tavsiyedir ama iyidir. Bir de forum sitesi diyorsunuz orada trafik fazla olur yani bütçenizi attırmanız gerekir. Bir de SLL sertifikası falan da almanız lazım 300 TL yetmeyebilir bilginize.

Hocam GTMetrix, Pingdom ve Dotcom verilerine göre en hızlı yükleme süresi sunan sağlayıcı Hostinger. Fakat paket anlamında çok fazla alternatifleri yok. Ayrıca Hostinger ve Veridyen ücretsiz SSL sertifikası da sağlıyor GTMetrix'e göre güzel sonuçlar almış ama açık ara Hostinger görünüyor. Tabii ki ziyaretçi sayısına göre de değişir.

Natro'dan uzak durun (2 - 3 defa kredi kartı bilgilerini çaldırttılar ve hizmetleri pahalı.) ve cPanel olmayan bir hosting almayın. cPanel siteni ve özellikle forumunu koruman için önemli olabilir. Buradan biliyorsundur, birçok kez saldırı oluyor ya da hiç olmazsa CF çöküyor, bu nedenle herhangi bir sıkıntı yaşamamak için eşeği sağlam kazığa bağlamak önemli.

Bulut.net.tr kullanmıştım ben, Node.js için. Sunucuları yurt dışında ama sahipleri Türk. Bir bakılabilir belki:

Bunun yanında orijinal forum lisansınız varsa bu işlere girişin. Yoksa, mevcut düzende ve hostingte devam edin. Çünkü herhangi bir forum yazılımında lisansın olmaması, hukuki olarak sıkıntılar çıkartabilir. Sitende bir sorun olursa derdini ne kullanıcılara ne de hostinge anlatabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı