3000 ₺ 175/70 R14 lastik önerisi

polakavic

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ailecek kullandığımız aracın lastikleri artık ölü hale geldiğinden dolayı sıfır lastik almayı düşünüyoruz. Aracımız Fiat Palio modelidir. Fabrika çıkış ebatı olan 175/70 R14 lastik düşünüyoruz. Yaz lastiği olması daha mantıklı geliyor. Benim şu anda incelememe göre Petlas PT311 ve Debica Passio 2 modeli birazcık öne çıkıyor gibi. Sizlerin de fikrini almak isterim. Hangi marka model lastik tercih etmeliyiz? Bütçe maksimum 3000₺'dir

Merhaba, ailecek kullandığımız aracın lastikleri artık ölü hale geldiğinden dolayı sıfır lastik almayı düşünüyoruz. Aracımız Fiat Palio modelidir. Fabrika çıkış ebatı olan 175/70 R14 lastik düşünüyoruz. Yaz lastiği olması daha mantıklı geliyor. Benim şu anda incelememe göre Petlas PT311 ve Debica Passio 2 modeli birazcık öne çıkıyor gibi. Sizlerin de fikrini almak isterim. Hangi marka model lastik tercih etmeliyiz? Bütçe maksimum 3000₺'dir
Petlas'ın PT525 lastiği çok daha iyi.
Yumuşak, sessiz, kuru ve ıslak zeminde yol tutuşu ve frenlemesi iyi.

Petlas en tırt lastiklerden. Lassa greenways kullanıyorum yol tutuşu fren mesafesi ıslak zemin performansı çok iyi tavsiye ederim. Lastik şakaya gelmez şu an fiyatı ne kadar bilmiyorum fakat bütçenizi aşıyorsada bütçenizi arttırın.

Petlas en tırt lastiklerden. Lassa greenways kullanıyorum yol tutuşu fren mesafesi ıslak zemin performansı çok iyi tavsiye ederim. Lastik şakaya gelmez şu an fiyatı ne kadar bilmiyorum fakat bütçenizi aşıyorsada bütçenizi arttırın.
Greeenways orta sert lastikler değil mi? PT311'den daha iyi tabi ki. Greenways fiyatına Pirelli Cinturato P1 de var.

Petlas'ın PT525'i yumuşak lastik grubunda; Kumho Ecowing, Laufen G fit, Dunlop Touring, Falken Sincera ile rekabet içinde. PT525 bunlardan da uygun fiyatlı. Biraz lastikçinin balans işinde yorulması gerekecek ama F/P olarak iyi bir lastik.
Artık sertlik tercihi ve bütcesine göre seçimini yapar arkadaş.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Dikkatte alacağım. Araçta daha önce Starmaxx Tolero ST330 model lastik vardı. 2012 üretim falandı artık yanakları çatladığından hava kaçırıyordu idarelikten çıkma lastik aldık Continental Conti Eco Contact 5 taktırmış babam. O da haşat olunca sıfır lastik almak şart oldu. Ancak ebattan dolayı fiyatları baya değişiyor. Normalde bütçe 2500 ₺ civarı zorlamak ile 3000 ₺ anca çıkabiliriz.

Petlas 175/65 R14 PT525 ProGreen lastik PttAVM'de 611,24 TL, 2022 ûretim. Zaten yeni çikan bir lastik.
Bir de daha önce kötü olan Good Year EagleSport vardı. Yeni hali biraz daha iyileşmiş gibi görünüyor.

Geri
Yukarı