3000-3200 TL Mimarlık için sistem tavsiyesi

muhammed sanaç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, hayırlı günler. Ben mimarlık ve mimarı tasarım işiyle ugraşıyorum şu an kullandıgım pc bana yetersiz kalmaya başladı. Ekran kartı konusunda renderlarımda hatalar almaya başladım ve bu iş için güçlü bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem 3000-3200 tl arasıdır. Kullandıgım programlar Lumion 6,3 dmax, sketchup, artlantis 6, tiwinmotion gibi mimari programlarıdır çogu zaman bazı programlar aynı anda eş zamanlı iş görüyorlar bunun için bana en uygun sistem önerisinde bulunabilir misiniz? İşim acil oldugu için lütfen hızlı ilgilenirseniz cok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

l90l9l0l90l9l0l9l0.png

Merhaba, hayırlı günler. Ben mimarlık ve mimarı tasarım işiyle ugraşıyorum şu an kullandıgım pc bana yetersiz kalmaya başladı. Ekran kartı konusunda renderlarımda hatalar almaya başladım ve bu iş için güçlü bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem 3000-3200 tl arasıdır. Kullandıgım programlar Lumion 6,3 dmax, sketchup, artlantis 6, tiwinmotion gibi mimari programlarıdır çogu zaman bazı programlar aynı anda eş zamanlı iş görüyorlar bunun için bana en uygun sistem önerisinde bulunabilir misiniz? İşim acil oldugu için lütfen hızlı ilgilenirseniz cok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
Bu sistem işini görür hocam:
Ekran Resmi 2016-04-17 23.15.14.png

3D modelleme de amd mi önerilir allah aşkına? Nvidia 3D modelleme konusunda amd yi geçiyor herkes biliyor neden böyle bir öneri sundunuz?

Saçma sapan sistemler önerilmiş. Arkadaş 3D modelleme yapıyor. Ekran kartı ve RAM çok daha önemli.

Eki Görüntüle 155348

1-Seçtiğiniz anakart 2000TL sistemlerde kullanılıyor.
2-Herkesin de dediği gibi 3D modellemede Nvidia daha iyi.
3-Sistemi alacak arkadaş render da yaptığı için işlemci de önemli.

3D modelleme de amd mi önerilir allah aşkına? Nvidia 3D modelleme konusunda amd yi geçiyor herkes biliyor neden böyle bir öneri sundunuz?

Sizin bu önyargılarınız yüzünden hiçbir şey değişmeyecek. Hangi kartın daha verimli çalışacağı, programa göre değişir. Ayrıca, 3,5 GB VRAM ile hiçbir 3D modelleme yapamazsınız. Eğer yapılsa idi profesyonel kartlarda sürekli VRAM arttırımı olmazdı.

1-Seçtiğiniz anakart 2000TL sistemlerde kullanılıyor.
2-Herkesin de dediği gibi 3D modellemede Nvidia daha iyi.
3-Sistemi alacak arkadaş render da yaptığı için işlemci de önemli.

1- 2000 TL'lik sistemlerde kullanılınca ne oluyor? Performans kaybı mı yaşatıyor bu anakart yoksa benim mi haberim yok? Yıl olmuş 2016, hala fiyata göre değerlendirme yapan tek milletiz.

2- Neye göre? Kime göre? Sadece CUDA çekirdeği kullanan programlarda öyle. O devir eskidendi.

3- 3D Render yapılacağından dolayı ekran kartına ağırlık verilmelidir. İşlemciye ağırlık verildiği takdirde ekran kartı düşük kalacak ve 3D Render'da kasmalar meydana gelecektir.

Benim fanboy olduğum söylenmiş, başka sistemlere bakarsanız GTX kartlarda önerdiğimi görürsünüz. Bütçeye göre öneri yapıyorum. Yeni çıkan AMD kartlarında ham performans olarak NVIDIA'dan daha iyi olduğu bir gerçek. Burada önceden GTX kart alıp, daha sonra AMD yeni kartlar çıkardığında kendi kartınızı savunmaya çalışmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı