3000-3500 TL arası sistem toplama

JosephLife

Kilopat
Daha fazla  
Vatan bilgisayardan bilgisayar toplayacağım. Böyle bir sistem topladım kendim sizce eksileri var mıdır? Beni ne kadar idare eder?
Ekran Kartı: MSI RX470 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
İşlemci: Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
Anakart: MSI B250M GAMING PRO Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz
RAM: Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram
HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
Kasa: ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
PSU: THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 550W GÜÇ KAYNAĞI
Bir hafta önce topladıgım bu sistem 3500 TL tutuyordu. Şimdi 3600 olmuş max 3500 bütçem var sizce kısılacak parça var mı? İnternetten toplama gibi olasılığım yok bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
B250 yerine B150 tercih edebilirsin. Ayrıca işlemciyi de İ5 6400 yapabilirsin. Ekran kartında ki VRAM o GPU için fazla. RX 470 4GB almak daha mantıklı. Bu işlemleri yaptığında bütçe biraz daha düşebilir.

Arkadaş internetten alamam demiş yazısında.
Vatandan değilde başka bir şirketten alırsanız aynı fiyata daha iyi donanım şeçebilirsiniz.
İnventus, teknobiyotik ve gamekstra gibi internet satışı yapan sitelerin mağazalarına-ofislerine gidip alabilirsiniz. Benim düşüncem budur daha yeni i7 7700 aldım 1.400 liraya vatanda 1.600 lira artık siz karar verin :)

Arkadaş internetten alamam demiş yazısında.
Görmedim. O zaman sistemi şöyle yapalım

Pc19.png

Anakarttan kısabilirsin gibi geldi bana. B150 chipsetli modellere bakabilirsin çok fiyat farkı yok ama biraz da olsa rahatlatır.
B150 chipsetli anakart beni uzun süreli idare edermi?Sanırım bu anakartta gaming serisi olmadığı için ethernet ve ses bakımından aynı verimi alabilirmiyim?

B250 yerine B150 tercih edebilirsin. Ayrıca işlemciyi de İ5 6400 yapabilirsin. Ekran kartında ki VRAM o GPU için fazla. RX 470 4GB almak daha mantıklı. Bu işlemleri yaptığında bütçe biraz daha düşebilir.
i5 6500 ile 6400 arasında testlere baktığımda biraz fark var gibi sanki.Birde ekran kartında VRAM GPU için fazla demişsiniz o kısmı anlamadım internetten biraz araştırdım ama pek bilgi edinemedim.

İnternetten toplama imkanım olsa şüphesiz alırım ama alamıyorum malesef.

Vatandan değilde başka bir şirketten alırsanız aynı fiyata daha iyi donanım şeçebilirsiniz.
İnventus, teknobiyotik ve gamekstra gibi internet satışı yapan sitelerin mağazalarına-ofislerine gidip alabilirsiniz. Benim düşüncem budur daha yeni i7 7700 aldım 1.400 liraya vatanda 1.600 lira artık siz karar verin :)
İstanbulda yaşamadığım için pek öyle şirketlere rastlayamıyorum.Antalyada varmı bilmiyorum ama bu önerdiğiniz şirketlerin Antalyada şubeleri yok.

Görmedim. O zaman sistemi şöyle yapalım

Eki Görüntüle 219498
Bu ram markası hakkında bazı kötü yorum ve iyi yorumlarda okudum.Topladığınız sistem çok güzel ama aklıma takılan anakartın gaming olmaması bi fark olurmu MSI B250M Gaming serisi ile bir kaç araştırma yaptım ama pek bilgiye ulaşamadım.

Bu sistem iyidir. Oyun için toplanıyorsa ana kartın pek etkisi olmaz. Vatan'da indirim olmasını bekle. Arada bir indirimi olur. O zaman ana kartı B250m Gaming M3 yaparsın. İşlemciyi de İ5 7500 yaparsın. Ramler sıkıntı çıkarmaz ama Hyperx serisi de alabilirsin.

Crucial iyi bir markadır. Ayrıca Gaming yazmaması bir şey fark etmez. Sadece öyle süslü püslü değil. Ayrıca İ5 6600 gereksiz. İ5 6400 bile rahat rahat yeter.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı