3000-3500 TL telefon önerisi

Bütçe
3000-3500 TL
Realme 6 Pro veya Poco X3 öneririm.

Buradan karşılaştırabilirsiniz 2 telefonu.

Realme 6 Pro +'ları: RAM 8 GB, ön kamera diyafram değeri F2.0, ve Poco X3'e göre 10 gram daha hafif.

Poco X3 +'ları: Pil mAh değeri 1000mAh daha fazla, 120Hz ekranı var, IPX3 ve IPX5 sertifikaları var ve 5 ay daha yeni bir telefon.

Diğer her şey neredeyse aynı.

Alternatifler.

Alternatifler.

Bu listeden Realme 6 Pro ve Samsung Galaxy M51 tercih edilebilir. Geri kalanlarını fazla önermiyorum.

Hocam kişisel eksi ve artılarını belirtir misiniz cihazın ben de araştırıyorum diğer alacak arkadaşlar için de fikir kolaylığı olur :)

Tabi :)

artıları :

55 dakikada tam şarj. Önceki cihazın 3 saatte dolduğundan benim için büyük bir artı.

Ön kamera. Selfie çekmeyi çok seven biriyim. Amiral gemisi cihazlarda kullanılan IMX471 sensör var. Çekilen fotoğraflar oldukça gerçekçi.

Arka kamera. Baştan Samsung GW1 sensör kullandığı için çekinerek almıştım.

Hiç pişman değilim. Arka kamerada çektiğim fotoğraflar, ön kameradaki gibi gerçekçi. Yapay bir görüntü yok.

Batarya. Ekran sürelerimi başka bir konuda paylaşmıştım, yine ekleyeyim. 90Hz'de kullanmama rağmen standart 11 saat 47 dakika ekran süresi aldım. Yoğun kullanımda 9 saat civarı.

Kağıt üstündeki özelliklere değinmeyeceğim, performans konusunda bir şikayetim yok. Ağır oyunlarda neredeyse hiç donma, takılma yaşamıyorum. Rahatsız edici bir ısınma olmuyor genelde.

Her zaman sade arayüz tercihimdir. Realme UI tam bana göre bir arayüz.

Yazılım. Gelen her güncelleme cihazı iyileştiriyor. Faydalı yenilikler de sunuluyor.

eksileri :

Makro kamerayı başarısız buldum ama benim için sorun değil. Kullanmıyorum zaten.

Geniş açı. Genel olarak memnunum ama kenarlarda bozulmalar olabiliyor.

Video çekimdeki mikrofon kalitesi yetersizdi ama güncellemelerle iyileştirildi.

Umarım faydalı olabilmişimdir. :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-11-20-08-52-24-93.jpg
    Screenshot_2020-11-20-08-52-24-93.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 41

Yeni konular

Geri
Yukarı