3000-3500 TL telefon önerisi

Kamera ve yazılım desteği nedeniyle benim tercihim M32 olurdu. Ayrıca RAM ve 90 Hz avantajı da M32 lehine.
A74 işlemcisi SnapDragon. M32 işlemcisi Mediatek. A74'ün bu anlamda da üstün olduğunu söyleyebiliriz.
Hayır değil. GPU olarak Mediatek modeli daha güçlü. Arka kamera olarak da M32 daha iyi. Sensör farkı var.

A74 daha ince ve hafif bir telefon. Ön kamera sol üst köşede, bence daha estetik duruyor. A74 işlemcisi SnapDragon. M32 işlemcisi Mediatek. A74'ün bu anlamda da üstün olduğunu söyleyebiliriz. Kamera, A74'te daha başarılı. Diğer özellikleri birbirine çok yakın.

Çok teşekkürler, aralarında pek fark yok anladığım kadarıyla.
Kamera ve yazılım desteği nedeniyle benim tercihim M32 olurdu. Ayrıca RAM ve 90 Hz avantajı da M32 lehine.

Hayır değil. GPU olarak Mediatek modeli daha güçlü. Arka kamera olarak da M32 daha iyi. Sensör farkı var.
Teşekkürler, Samsung eskiden yazılım desteğini keserdi ve telefonlar 2 yıl sonra ciddi anlamda yavaşlamaya başlardı, şu anki durumu nedir acaba?

Samsung eskiden yazılım desteğini keserdi ve telefonlar 2 yıl sonra ciddi anlamda yavaşlamaya başlardı, şu anki durumu nedir acaba?
Telefon güncelleme almadı diye yavaşlamaz. Dediğin gibi bir durum yok. M32 modeli 3 yıl Android, 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak.

Çok teşekkürler, aralarında pek fark yok anladığım kadarıyla.

Teşekkürler, Samsung eskiden yazılım desteğini keserdi ve telefonlar 2 yıl sonra ciddi anlamda yavaşlamaya başlardı, şu anki durumu nedir acaba?
Evet, Samsung Galaxy S3 kullanırdım. Gelen son yazılımla şarjı berbat olmuştu ve yazılımı bir önceki sürüme düşürme seçeneği yoktu. 2 senede mundar ederlerdi telefonlarını. Şimdi ise, yazılımda, telefon piyasaya ilk sürüldüğü zamanlarda kronik sorun yaşanmıyor, ama zaman geçtikçe, yazılımda hatalar artıyor.

Evet, Samsung Galaxy S3 kullanırdım. Gelen son yazılımla şarjı berbat olmuştu ve yazılımı bir önceki sürüme düşürme seçeneği yoktu. 2 senede mundar ederlerdi telefonlarını. Şimdi ise, yazılımda, telefon piyasaya ilk sürüldüğü zamanlarda kronik sorun yaşanmıyor, ama zaman geçtikçe, yazılımda hatalar artıyor.
Evet aynı şey hala oluyor mu diye merak etmiştim.
S3 ve S4 modellerinin arayüzü sorunluydu. S5 modelinden beri Samsung her yeni arayüzünde sorunlarını giderdi. S3 ve S4 dönemlerini şimdi ile kıyaslamanın bir anlamı yok.
Şu anki durumları nasıl acaba? Aldıktan 2-3 yıl sonra ciddi anlamda yavaşlama oluyor mu?

Geri
Yukarı