3000-4000 TL Android Telefon Tavsiyesi

A30'u alırken Note 8 Pro'ya da bakmıştım ancak o dönem en azından benim için Xiaomi o kadar bilindik değildi. A30 olabilecek seçenekler arasındaki en kötüydü zaten. Ona diyecek bir şeyim yok.

Aslına bakarsanız A52'yi hiç düşünmüyordum. Redmi Note 10 Pro'yu alacağıma emin gibiydim. Fikrim değişti dediklerinizi görünce ama bir sorum var. Listedeki bütün telefonlar yeni. Zamanla düzeltilemez mi yazılım gibi sorunlar?

Pil olarak nasıl A52? Hızlı şarj desteği var mı? İşlemcisi 720G, diğerlerinin gerisinde. Mi 11 Lite'ın ve Redmi Note 10 Pro'nun işlemcisi 732G. Aralarında çok fark var mı? Sorun oluşturur mu? İzleyebileceğim güzel bir inceleme videosu bırakabilir misiniz?
MIUI genel olarak kötü, yeni cihaz olmasıyla alakası yok.

Samsung Galaxy A52 batarya olarak gayet iyi ama testlerde Xiaomi Note 10 Pro'dan geride bir performans sergilemiş.

25W hızlı şarj desteği bulunuyor fakat kutudan çıkan şarj aleti 15W, bu hız da yeterli olacaktır ama yeterli gelmezse Spigen gibi kaliteli markaların adaptörlerini alabilirsiniz.

İşlemci olarak aralarında çok fazla bir fark bulunmuyor, oyunlarda aldığı FPS değerleri aynı sayılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

MIUI genel olarak kötü, yeni cihaz olmasıyla alakası yok.

Samsung Galaxy A52 batarya olarak gayet iyi ama testlerde Xiaomi Note 10 Pro'dan geride bir performans sergilemiş.

25W hızlı şarj desteği bulunuyor fakat kutudan çıkan şarj aleti 15W, bu hız da yeterli olacaktır ama yeterli gelmezse Spigen gibi kaliteli markaların adaptörlerini alabilirsiniz.

İşlemci olarak aralarında çok fazla bir fark bulunmuyor, oyunlarda aldığı FPS değerleri aynı sayılır.

Teşekkürler hocam. Oyundan ziyade sosyal medya, tarayıcı vb. uygulamalarda sıkıntı çıkarır mı? Örnek veriyorum Google'da 7-8 sekme açıkken altta Whatsapp açık olduğunda donma takılma gibi bir sorun olur mu? Açıkçası bir telefondaki en büyük beklentim bu. A30 üzerinden konuşmam gerekirse ekran kilidini açmak üzere tuşa bastığımda bile yavaş açılıyor. Hele altta birden fazla uygulama açıksa kalorifer işi görüyor resmen. Son olarak bu fiyat bandında tavsiye edebileceğiniz başka model var mı yoksa sadece A52 üzerinden mi ilerlemeliyim?

Teşekkürler hocam. Oyundan ziyade sosyal medya, tarayıcı vb. uygulamalarda sıkıntı çıkarır mı? Örnek veriyorum Google'da 7-8 sekme açıkken altta Whatsapp açık olduğunda donma takılma gibi bir sorun olur mu? Açıkçası bir telefondaki en büyük beklentim bu. A30 üzerinden konuşmam gerekirse ekran kilidini açmak üzere tuşa bastığımda bile yavaş açılıyor. Hele altta birden fazla uygulama açıksa kalorifer işi görüyor resmen. Son olarak bu fiyat bandında tavsiye edebileceğiniz başka model var mı, yoksa sadece A52 üzerinden mi ilerlemeliyim?
Uygulamalarda sorun çıkaracağını sanmıyorum. Split screen özelliğinden bahsediyorsunuz sanırım, YouTube üzerinde çok fazla videosu olmasa da bakabilirsiniz, videolarda herhangi bir donma kasma gözükmüyor.

Arka plan belleği tutmakta zorlanmıyor.

Başka tavsiye edeceğim bir model bulunmuyor, sadece Samsung Galaxy A52 üzerinden devam edin derim.

A30'u alırken Note 8 Pro'ya da bakmıştım ancak o dönem en azından benim için Xiaomi o kadar bilindik değildi. A30 olabilecek seçenekler arasındaki en kötüydü zaten. Ona diyecek bir şeyim yok.

Aslına bakarsanız A52'yi hiç düşünmüyordum. Redmi Note 10 Pro'yu alacağıma emin gibiydim. Fikrim değişti dediklerinizi görünce ama bir sorum var. Listedeki bütün telefonlar yeni. Zamanla düzeltilemez mi yazılım gibi sorunlar?

Pil olarak nasıl A52? Hızlı şarj desteği var mı? İşlemcisi 720G, diğerlerinin gerisinde. Mi 11 Lite'ın ve Redmi Note 10 Pro'nun işlemcisi 732g. Aralarında çok fark var mı? Sorun oluşturur mu? İzleyebileceğim güzel bir inceleme videosu bırakabilir misiniz?

Hocam MIUI 10 ile başladı bu.
MIUI 10 kötü değildi ancak kabul edilebilirdi. 11 kötüydü ama 12 kabul edilemez bence. İleride düzelebilir ama riske atmak isterseniz size kalmış.

Uygulamalarda sorun çıkaracağını sanmıyorum. Split screen özelliğinden bahsediyorsunuz sanırım, YouTube üzerinde çok fazla videosu olmasa da bakabilirsiniz, videolarda herhangi bir donma kasma gözükmüyor.

Arka plan belleği tutmakta zorlanmıyor.

Başka tavsiye edeceğim bir model bulunmuyor, sadece Samsung Galaxy A52 üzerinden devam edin derim.
Hocam MIUI 10 ile başladı bu.
MIUI 10 kötü değildi ancak kabul edilebilirdi. 11 kötüydü ama 12 kabul edilemez bence. İleride düzelebilir ama riske atmak isterseniz size kalmış.
A52 tabiki . Artık telefon alacak olsam asla Xiaomi almam . Ancak global olursa işler değişiyor. Çünkü daha ucuz oluyor .
Yorumlarınız için teşekkürler. A52'de karar kıldım.

Geri
Yukarı