3000-5000 TL arası telefon önerisi

XR modeli 6300 TL, boşuna önermeyin. One Plus 5T modeli de 2017 yılında çıkmış ve güncelleme desteği olmayan bir model artık, bu modeli önermekte doğru değil. SD 835 kullanıyor. Bu fiyat için en mantıklı tercih Samsung tarafında S10e, S10 Lite ve Note 10 Lite modelleri, Huawei tarafında ise P30. Kamera öncelikli ise S10e ve P30 modellerine bakılmalı.

Bu yukarıdaki modeller kamera ve performans olarak diğer önerilen cihazlardan kat kat daha iyi telefonlar. Bütçeyi sonuna kadar kullanacaksan A51, A71 vb. orta üst segment cihazlara bakma bile.

Hocam aman öyle demeyin Samsung ara modellerine güncellemeyi bırakmıyor A30'um var Android 11 gelecek telefon listesinde :D.

Hocam Android 11 2-3GB arası RAM tüketiyor. Telefonunuzun RAM'i zaten 4 GB sakın güncellemeye kalkışmayın. Kullanmanız için 1GB RAM kalır geriye. İleri de iPhone cephesine geçip Samsung'a küfür edenler gibi olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
XR modeli 6300 TL, boşuna önermeyin. One Plus 5T modeli de 2017 yılında çıkmış ve güncelleme desteği olmayan bir model artık, bu modeli önermekte doğru değil. SD 835 kullanıyor. Bu fiyat için en mantıklı tercih Samsung tarafında S10e, S10 Lite ve Note 10 Lite modelleri, Huawei tarafında ise P30. Kamera öncelikli ise S10e ve P30 modellerine bakılmalı.

Bu yukarıdaki modeller kamera ve performans olarak diğer önerilen cihazlardan kat kat daha iyi telefonlar. Bütçeyi sonuna kadar kullanacaksan A51, A71 vb. orta üst segment cihazlara bakma bile.
Sıralamayı yanlış yapmışım sonrasında düzelttim. 5T'nin 2017 ürünü olduğunu bir an atladım.

Hocam Android 11 2-3GB arası ram tüketiyor. Telefonunuzun ram'i zaten 4GB sakın güncellemeye kalkışmayın. Kullanmanız için 1GB ram kalır geriye. İleride iPhone cephesine geçip Samsung'a küfür edenler gibi olursunuz.
hocam daha beta aşamasında olan bir sürüm için erken konuşmuyor muyuz? :D tabi ben daha piyasaya sürülmediği için bakmadım haklı da olabilirsiniz :D

Fanboyluk yapacak olsam adama her markadan bir ürün mü tavsiye ederim?
Onun farkındayım. Çıkıp Samsung'a kasıyor demen saçmalık. Bilindik Android markaları 4-5 yıldan fazladır stabilite sorunlarını giderdi, elbette IOS kadar stabil değil ama eskisi gibi aralalarında devasa fark yok. Android ciddi bir ilerleme sağladı.

Geri
Yukarı