3000₺ Gaming monitör Önerisi

MacMilan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Güzel insanlar.
PC üzerinde kullandığım 24 inch LG LED tvim vardı fakat bunu FIFA 22 (FUT) oynarken parçalamış bulunmaktayım. İlk defa ekrana yumruk atmam sonucu oluşan bir kırık ekran ve panelini bulamam neticesinde bir monitör ihtiyacı doğdu. İnternette baktığım zaman yüzlerce marka ve özellik var. Sizlerin tecrübesi ve bilgisi dahilinde güzel bir öneriniz varsa bekliyorum. Ağırlıklı oynadığım bir oyun yok, bakmışsınız 6 ay üst üste R6 oynamışım bir bakmışsınız 7 aydır FIFA oynamışım, diğer gün Red Dead Redemption oynuyorum :D. Demem o ki her oyuna hitap eden bir ekran olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine sorunu yaşayanlar oldu bu modelde. Yeni üretimde bir sıkıntı olabilir.
Bu modelde hiç duymadım.

Paneli aslında iyi bir model ama uzun süreli kullanımda ekranın ortasında çizgi çıkarak bozulması sorununu yaşayan insanlar oldu.

Coil whine sorunu yaşayanlar oldu bu modelde. Yeni üretimde bir sıkıntı olabilir.

Yabancı forumlar dahil bütün forumlarda yalnızca 3 kişide görebildim. %99 sorunsuz kaldı ki 10 bin liraya bile monitör aldığınızda %1 kusur çıkma ihtimali vardır. 27 gn her şeyiyle aynı 27 inç olması dışında. Tipik IPS panellerde olan kronik hiçbir sıkıntı bu monitörde yok. 1 ms GtG ve HDR sRGB: 99 % br ve FPS türünde oyunlar oynuyorsanız monitör de nişan imleci de bulunmakta bu da + bir özellik siyah dengeleyici 350 CD / M.2 parlaklık güzel bir renk kalitesi sunuyor. Kısacası bu bütçede bu monitörü tek geçerim rakibi MSI modellerde ölü pixelden geçilmiyor bile.

Son düzenleme:
Paneli aslında iyi bir model ama uzun süreli kullanımda ekranın ortasında çizgi çıkarak bozulması sorununu yaşayan insanlar oldu.
Evet. AOC 24G2U şüpheli bir model. Herkes sorun yaşamıyor ama riske girilmemesi taraftarıyım. Bende de vardı ve kanser gibi yayılan çizgi sorunu yüzünden çöp oldu gitti. Forumda sorun yaşayan bir kullanıcı daha var.

Merhaba güzel insanlar.
PC üzerinde kullandığım 24 inch LG LED tvim vardı fakat bunu FIFA 22 (fut) oynarken parçalamış bulunmaktayım. İlk defa ekrana yumruk atmam sonucu oluşan bir kırık ekran ve panelini bulamam neticesinde bir monitör ihtiyacı doğdu. İnternette baktığım zaman yüzlerce marka ve özellik var. Sizlerin tecrübesi ve bilgisi dahilinde güzel bir öneriniz varsa bekliyorum. Ağırlıklı oynadığım bir oyun yok, bakmışsınız 6 ay üst üste R6 oynamışım bir bakmışsınız 7 aydır FIFA oynamışım, diğer gün Red Dead Redemption oynuyorum :D. Demem o ki her oyuna hitap eden bir ekran olursa sevinirim.

Ekran kartın ne?
Huawei mateview GT 27" öneririm.
Ekran kartın NVIDIA ise.

Çünkü monitör G-Sync destekliyor.
4 ms 165 Hz.
2K monitör.

2K monitörler arasında F/P şu an.

IPS görüntüleme teknolojine sahip VA panel.

Yeni bir monitör.

4 ms olduğuna takılma 1 ms ile arasında ki fark 0.0013 saniye yani gözle fark edebileceğin bir şey değil.

Normal fiyatı 4.5-5klarda olan bir monitör.
Şu an Huawei ufak bir kısmı piyasaya sürdü o nedenle 3.100 civarlarına bulabilir ve alabilirsin.
Öneririm.

2k olduğu için ileriye yönelik bir monitör almış olursun.
Hem satacak olursan da 2k olduğu için daha kolay satarsın vesselam.
Ekran kartın ne?
Huawei mateview GT 27" öneririm.
Ekran kartın NVIDIA ise.

Çünkü monitör G-Sync destekliyor.
4 ms 165 Hz.
2K monitör.

2K monitörler arasında F/P şu an.

IPS görüntüleme teknolojine sahip VA panel.

Yeni bir monitör.

4 ms olduğuna takılma 1 ms ile arasında ki fark 0.0013 saniye yani gözle fark edebileceğin bir şey değil.

Normal fiyatı 4.5-5klarda olan bir monitör.
Şu an Huawei ufak bir kısmı piyasaya sürdü o nedenle 3.100 civarlarına bulabilir ve alabilirsin.
Öneririm.

2K olduğu için ileriye yönelik bir monitör almış olursun.
Hem satacak olursan da 2K olduğu için daha kolay satarsın vesselam.

Ekran kartın AMD ise

Öneririm.
1651984019476.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı