3000 MHz ile 3200 MHz RAM uyumlu çalışır mı?

anonim99

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, bende şu an kullandığım RAM olarak Apacer Panther 8 GB CL 16 3000 MHz RAM var. İncehesap'tan cuma günleri indirime girerse bir 8 GB daha alıp Dual Channel yapmak istiyorum ama İncehesap'taki RAM 3200 MHz diğer özellikler aynı. Ben bu RAM'i taktığımda 3000 MHz olarak Dual Channel kullanabilecek miyim? Ona göre başka siteden alacağım çünkü 3000 MHz satan da var.

Aynısı almak daha mantıklı olur.
Bende aynısından var, içindeki çip değişmiş. Aynısı olmasının önemi yok yani çipi değişiyorsa.

DDR4 bellekler o kadar seçici değil. Fakat uyumsuzluk ihtimalini sıfıra indirmek istiyorsa kit hâlinde almalı.

Selamlar, bende şu an kullandığım RAM olarak Apacer Panther 8 GB CL 16 3000 MHz RAM var. İncehesap'tan cuma günleri indirime girerse bir 8 GB daha alıp Dual Channel yapmak istiyorum ama İncehesap'taki RAM 3200 MHz diğer özellikler aynı. Ben bu RAM'i taktığımda 3000 MHz olarak Dual Channel kullanabilecek miyim? Ona göre başka siteden alacağım çünkü 3000 MHz satan da var.

Aynı marka aynı cl değeri ve mhz al ramler çok sorun çıkarıyor uyumluluk ta kendim yaşadım

Çalışır ama düşük olanın frekansına geçer (3000mhz). Daha yüksek almanını avantajı da kaybolur hemde çünkü dual channel RAM olarak çalışmaz ve performans düşer.

Önceden aldığınızın aynısından alırsanız hem daha iyi fiyat hem daha iyi performans alırsınız
(dual channel RAM)

Hocam, sorun yaşayanlar oluyor. Aynısı olsa tadından yenmez.

CL ve voltaj değerleri aynı olursa sorun yaşama ihtimali düşer ama RAM'ler düşük olanın frekansında çalışır XMP ile iki modülü de aynı frekansta çalıştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı