3000 MHz RAM A-XMP ile 2133 MHz'e geri dönme sorunu

KranosChara

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben geçenlerde bir sistem topladım, Ryzen tabanlı bir sistem. Bu sistemde normalde RAM'ler 2133'te çalışıyor fakat ben onu A-XMP ile 2933 MHz'e çıkarıyorum fakat PC açılırken birkaç kez kendini kapatıp açıyor. Arada kontrol ettiğimde A-XMP açık olmasına rağmen RAM'ler 2133 MHz'e geri dönüyor. Bu RAM hızını nasıl stabil bir şekilde sabitlerim? @Recep Baltaş ve @Ali Güngör yardım ederseniz sevinirim.

Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • Ekran Kartı: ZOTAC AMP Core GTX 1070
  • Anakart: MSI X370 Gaming Plus
  • RAM: GSKILL Trident Z 3000 MHz
  • HDD: WD Blue 1TB
  • PSU: Cooler Master MasterWatt 700W

Yardım edecek biri yok mu?

Boot - loop sorunu. Biosu güncelleyip deneyin. Olmaz ise güncelleme bekleyeceksiniz. Daha düşük Mhz ile deneyin. 2933 Mhz 'i sadece GIGABYTE markasında gördüm.

Boot - loop sorunu. Biosu güncelleyip deneyin. Olmaz ise güncelleme bekleyeceksiniz. Daha düşük Mhz ile deneyin. 2933 Mhz 'i sadece GIGABYTE markasında gördüm.
Şuan en son BIOS sürümü Msi'a mesaj çektim bu konu hakkında hatta Gskill'e de mesaj çektim. Voltaj ayarı felan yapsam el ile o zaman stabil çalışır mı?

Detay işlemler hakkında pek bilgim yok. Araştır belki çıkar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı