3000 TL 144Hz monitör önerisi

G3 modellerinde ghosting olduğu için Dell'i tercih ettim ben. Dün fark ettim 1 adet küçücük stuck (sıkışmış) piksel var kendi monitörümde, bakmazsam görünmüyor çok ufak, siyah ekranda belli oluyor, ölü piksel olmadığı icin sıkıntı etmedim.
Renk ayarlarını halledebildin mi dostum canlı duruyor mu?

Renk ayarlarını halledebildin mi dostum canlı duruyor mu?

Modlar arası geçiş yaptım daha canlı guzel bir moda gectim renk harbiden guzel fakat iki ekranı yan yana getirince notebook ekranı bir tık daha iyi duruyor ama boyut farkı var normal, biri 24 inç’e 1080 pixel çalıştırıyor biri 15 inç’e 1080 pixel. iPhone 12 mini’nin 12 pro maxtan daha yüksek parlaklık değerine ulaşabilmesi ve daha canlı görünmesi gibi bir durum bu yani.

Modlar arası geçiş yaptım daha canlı guzel bir moda gectim renk harbiden guzel fakat iki ekranı yan yana getirince notebook ekranı bir tık daha iyi duruyor ama boyut farkı var normal, biri 24 inç’e 1080 pixel çalıştırıyor biri 15 inç’e 1080 pixel. iPhone 12 mini’nin 12 pro maxtan daha yüksek parlaklık değerine ulaşabilmesi ve daha canlı görünmesi gibi bir durum bu yani.
Anladım dostum peki nasıl genel olarak memnun musun? Oyunlarda felan.

Dostum biraz geç oldu biliyorum fakat monitör neden bana çok az arkaya yatıyor gibi geldi maalesef. Konu hala güncel.

Şu an denedim bayağı bayağı yatıyor arkaya öne az eğiliyor sadece, yani masaya doğru az eğiliyor fakat duvara doğru çok yatıyor. Bende öyle bir sıkıntı yok yani. Bir video çekip linkini at bana gündüz video çekeyim bende sana.

Şu an denedim bayağı bayağı yatıyor arkaya öne az eğiliyor sadece, yani masaya doğru az eğiliyor fakat duvara doğru çok yatıyor. Bende öyle bir sıkıntı yok yani. Bir video çekip linkini at bana gündüz video çekeyim bende sana.
Cevabın için teşekkür ederim dostum internetteki inceleme videolarında neredeyse hic adam akilli inceleyen olmamis ve arkaya ne kadar yattigini göremiyosun. Bir tanesinde gördüm cok az yatiyor gibi geldi o yüzden öyle yazdim. YouTube'a atabilirsen video arkaya yatmasıyla alakalı bakabilirim. Herkesede faydalı olur diye düşünüyorum.

Cevabın için teşekkür ederim dostum internetteki inceleme videolarında neredeyse hiç adamakıllı inceleyen olmamis ve arkaya ne kadar yattigini göremiyosun. Bir tanesinde gördüm cok az yatiyor gibi geldi o yüzden öyle yazdim. YouTube'a atabilirsen video arkaya yatmasıyla alakalı bakabilirim. Herkesede faydalı olur diye düşünüyorum.

Simdi video çekip atıyorum hocam. Ben aldınız geriye yaptıramadınız sanmıştım almamışsınız meğer.

Cevabın için teşekkür ederim dostum internetteki inceleme videolarında neredeyse hic adam akilli inceleyen olmamis ve arkaya ne kadar yattigini göremiyosun. Bir tanesinde gördüm cok az yatiyor gibi geldi o yüzden öyle yazdim. YouTube'a atabilirsen video arkaya yatmasıyla alakalı bakabilirim. Herkesede faydalı olur diye düşünüyorum.
Hocam iki elle daha rahat one arkaya eğildiği icin video çekemedim fotoğraflarını çektim o yüzden. Arkaya doğru baya yatıyor ne kadar yatmasını istiyorsunuz bilmiyorum ama çoğu standart zaten, dahada fazla öne arkaya yatmasını istiyorsanız vesa bağlantısı var o şekilde istediğiniz şekle sokabilirsiniz monitörü.

En öne eğilmiş hali;
878AF178-7E00-4C3A-A383-66019BBC65C5.jpeg
D87C1CC4-DEBF-4559-8D45-B55BADED4C89.jpeg
126F133E-513E-4F77-B723-D5067F0D5615.jpeg

En arkaya eğilmiş hali;
8D599004-D20C-4F32-972C-C0AEE5623DE6.jpeg
3AC0A1F9-55BF-4768-9C4E-C0F2006559D4.jpeg
42E7F0BF-793D-4F1A-9BBF-F01909433D1A.jpeg

En yüksek hali;
944B62F5-E08F-4BC2-B717-3730D3B1F102.jpeg

En alçak hali;
E2ECDD77-8EBC-48D7-9D2A-E21B1F785529.jpeg
FA9FC362-0A90-413B-B4DE-087A53BF10CF.jpeg

Son düzenleme:
Simdi video çekip atıyorum hocam. Ben aldınız geriye yaptıramadınız sanmıştım almamışsınız meğer.

Hocam iki elle daha rahat one arkaya eğildiği icin video çekemedim fotoğraflarını çektim o yüzden. Arkaya doğru baya yatıyor ne kadar yatmasını istiyorsunuz bilmiyorum ama çoğu standart zaten, dahada fazla öne arkaya yatmasını istiyorsanız vesa bağlantısı var o şekilde istediğiniz şekle sokabilirsiniz monitörü.

En öne eğilmiş hali;Eki Görüntüle 1555735Eki Görüntüle 1555734Eki Görüntüle 1555737

En arkaya eğilmiş hali;
Eki Görüntüle 1555741Eki Görüntüle 1555742Eki Görüntüle 1555743

En yüksek hali;
Eki Görüntüle 1555745

En alçak hali;
Eki Görüntüle 1555746Eki Görüntüle 1555747
Tamamdır hocam bu mesajınız gerçekten çok yardımcı oldu bu monitörü almakta karar kıldım çok teşekkür ederim.

Tamamdır hocam bu mesajınız gerçekten çok yardımcı oldu bu monitörü almakta karar kıldım çok teşekkür ederim.

Rica ederim, cihazın tek sıkıntısı en asağıya indirirken kabloyu standın ortasındaki yuvarlaktan geçirdiğim için kablo geriliyor ve temassızlık yapıyor bu yüzden görüntü anlık gidip geri geliyor, benim gibi belli bir ayara getirip sabit bırakacaksanız sorun yok fakat sürekli en arkaya yatırıp geri öne çekecekseniz güç kablosunu direk bağlayın. Monitörün yükseklik ayarını yaparken en yukarıya kaldırırken sıkıntı yok fakat en aşağıya doğru indirirken yine kablo geriliyor ve anlık görüntü gidip geliyor veya kablo çok gerilirse düzeltene kadar görüntü gelmiyor. Güç Kablosunu ya standtan geçirmeyin ya da geçirecekseniz sürekli monitörü çok fazla hareket ettirmeyin, ufak hareketlerde sıkıntı yok, çok arkaya yatırırsanız veya en aşağılara indirmeye çalışırsanız oluyor özellikle belirtiyorum bu kısmı.

Geri
Yukarı