3000 TL altı telefon önerileriniz

Bütçe
3000
Bataryayı içiyor, çakmalık hissiyatı, kasıyor ve her taraftan reklam akıyor. Reklam özelleştirmeni kapatsam da bazı MIUI uygulamalarında reklam çıkıyor. Eski J2'ni Redmi S2'ye değiştim. MIUI12 ile bana göre berbat olduğunu hatırladım. Pişmanım.
Arayüz için sorun olduğunu ilk defa duydum, araştıracağım. Teşekkür ederim.
Bu arayüz sadece kasma ve reklam değil batarya tüketim hızı artabiliyor.

Note 9S'te kasma yaşamamıştım. Alt seviye cihazlarda kasma oluyor olabilir.

Yine de işi garantiye alayım derseniz M31s alınabilir. Super AMOLED ekranı var ve One UI yüklü. 2 yıla yakındır One UI kullanıyorum, gayet güzel bir arayüz.

Arayüzü oldukça iyi alınabilir.
Arayüz için sorun olduğunu ilk defa duydum, araştıracağım. Teşekkür ederim.

Bence M31s alın geçin ama karar sizin.

Bu arayüz sadece kasma ve reklam değil batarya tüketim hızı artabiliyor.
2600 mAh bataryalı SE arayüzlü J2 ile tam gün ekran süresi alabiliyordum.
Redmi S2 ile 3600mAh -yanlış hatırlamıyorsam- ile akşamı zor kurtarıyorum. Hiçbir oyun yüklü değil ve oynamıyorum.

2600 mAh bataryalı SE arayüzlü J2 ile tam gün ekran süresi alabiliyordum.
Redmi S2 ile 3600mAh -yanlış hatırlamıyorsam- ile akşamı zor kurtarıyorum. Hiçbir oyun yüklü değil ve oynamıyorum.
şu an kullandığım redmi 5 plus'ın bataryası 4000 mah ve akşamdan akşama takıyorum şarja. çok uğraşmıyorum telefonla bu yüzden hepsi benim için günü kurtaracaktır. sadece kamerasından memnun değilim bu yüzden değiştireceğim.

Forumdan birisi 9S kullandığını ve sürekli kamerasına toz kaçtığını, bu yüzden biraz daha ekleyip POCO X3 almam gerektiğini söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam bende Note 9S kullanıyorum evet özellikle kılıf takılırsa 1 saatte bile o kısım çok fazla tozlanıyor temizlemezseniz çok büyük sıkıntılar doğurabiliyor
Ama @Shenzhenn hocamın söylediğine göre onu düzeltmişler artık benim aldığımda öyle bir sorun var ama :D

Her gün temizleme fırsatınız varsa orayı böyle 2 dk nızı bile almaz Note 9S güzel tercihdir
Kamerasından dolayı Realme 7 önermek pek istemiyorum size şu anda.
Note 9S'te kasma yaşamamıştım. Alt seviye cihazlarda kasma oluyor olabilir.

Yine de işi garantiye alayım derseniz M31s alınabilir. Super AMOLED ekranı var ve One UI yüklü. 2 yıla yakındır One UI kullanıyorum, gayet güzel bir arayüz.

Hocam bende MIUI 11 de hiç yaşamamıştım MIUI 12.0.3'e geçince arayüzde kasmalar oldu telefon zaten çok büyük bir performans kaybı yaşadı (normaldir bir şey demiyorum)

MIUI 12.5 ile bu batarya sorunlarını falan düzelteceklermiş.(bizde yedik)
Öyle olursa bizde herkese gönül rahatlığı ile önerebiliriz ama şu anda Xiaomi bir telefon önermek gerçekten beni korkutuyor.
Arkadaşlar merhaba. Çok uzun zamandır Redmi 5 Plus kullanıyorum, ondan önce de yine uzun süre boyunca ZenFone 2 kullanmıştım. Bu hafta yeni telefon almak istiyorum, böyle uzun ömürlü bir cihaz tavsiyesi istiyorum.
Maksimum 3000 TL verebileceğim bir telefon bakıyorum, bütçe artırmayacağım. Kamera ve batarya benim için en önemli faktör, bunun dışında da sadece -çok sık değil- Mobile Legends oynarım. Bu yüzden alacağım telefonun oyun performansıdır, PUBG testidir, kutu içinden kulaklık çıkmasıdır vs hiç mi hiç ilgilenmiyorum.
Şu ana kadar Realme 7 beğenmiştim fakat kamerası sebebiyle almayacağım. Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9S beğendim fakat kullanıcı yorumları pek içimi açmadı. Yeni telefon alanlar ve bir süredir yeni nesil cihaz kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim. En iyisi POCO X3 NFC gibi duruyor. Siz ne önerirsiniz?

Hocam 3000 TL bandında pek oyun oynamayacaksanız kamerası da yeterli olmasını istiyorsanız.
Ben M31s öneririm süper AMOLED ve dev gibi bataryası sizi çok tatmin eder diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Bütçemi daha fazla artıramayacağım, indirime girerse bakacağım, teşekkür ederim.

Ben normalde Samsung çuyum yıllarıdır S7 kullandığım için çok memnun kaldım. Yine bir ürün alacak olsam Samsung S20F modelini alırım şu an. Realme kötü değil. Xiaomi modelleride kötü değil.Arkadaşım Xiaomi'den samsung'a geçerken Xiaomi daha iyi demişti.

Ya bu model ya da Pro olmayan modelini araştır.

Ben normalde Samsung çuyum S7 kullandığım için çok memnun kaldım. Yine bir ürün alacak olsam Samsung S20F modelini alırım şu an. Realme kötü değil. Xiaomi modelleride kötü değil. Xiaomi'den Samsung'a geçerken Xiaomi daha iyi demişti.

Ya bu model ya da Pro olmayan modelini araştır.

Hocam Pro modelinin bir alt modelinden tek iyi yönü kamerası ve NFC özelliği Xiaomi telefonlar Samsung telefonlardan yazılım olarak daha kötüler Realme ise zaten kimse kötü demedi ama onlarında kamerası genel de pek iyi değil.
Xiaomi telefonları kimse rahat bir şekilde öneremiyor çünkü yazılımları çok sıkıntı.
Telefonu güncellemiştim ve komik bir şekilde arayüzde kasıyor bazen ise (mesela uygulama sileceğimde) 5X hızlandırılmış gibi bir hal alıyordu.
Ayarlardan animasyon hızını ayarlasak da bazı animasyonlar çok hızlı bazıları ise kasıyor.
MIUI 12.5 eğer düzeltirse herkese gönül rahatlığı ile önerebiliriz onun dışında hocam zaten pek oyun oynamayacakmış bu yüzden onun için AMOLED ekran çok daha iyi olur.

Hocam Pro modelinin bir alt modelinden tek iyi yönü kamerası ve NFC özelliği Xiaomi telefonlar Samsung telefonlardan yazılım olarak daha kötüler Realme ise zaten kimse kötü demedi ama onlarında kamerası genel de pek iyi değil.
Xiaomi telefonları kimse rahat bir şekilde öneremiyor çünkü yazılımları çok sıkıntı.
Telefonu güncellemiştim ve komik bir şekilde arayüzde kasıyor bazen ise (mesela uygulama sileceğimde) 5X hızlandırılmış gibi bir hal alıyordu.
Ayarlardan animasyon hızını ayarlasak da bazı animasyonlar çok hızlı bazıları ise kasıyor.
MIUI 12.5 eğer düzeltirse herkese gönül rahatlığı ile önerebiliriz onun dışında hocam zaten pek oyun oynamayacakmış bu yüzden onun için AMOLED ekran çok daha iyi olur.

Yazılım sıkıntısı oladuğunu bilmiyordum. S7 aldıktan sonra en çok yazılım güncellemelerinden memnun kalmıştım. O zaman Samsung M51 yolu gözüktü arkadaşıma :D

Yazılım sıkıntısı oladuğunu bilmiyordum. S7 aldıktan sonra en çok yazılım güncellemelerinden memnun kalmıştım. O zaman Samsung M51 yolu gözüktü arkadaşıma :D

M51 3500TL falan.
Şu an kullandığım Redmi 5 Plus'ın bataryası 4000 mAh ve akşamdan akşama takıyorum şarja. Çok uğraşmıyorum telefonla bu yüzden hepsi benim için günü kurtaracaktır. Sadece kamerasından memnun değilim bu yüzden değiştireceğim.

Kararınız ne.
Şu an kullandığım Redmi 5 Plus'ın bataryası 4000 mAh ve akşamdan akşama takıyorum şarja. Çok uğraşmıyorum telefonla bu yüzden hepsi benim için günü kurtaracaktır. Sadece kamerasından memnun değilim bu yüzden değiştireceğim.

Kararınız ne.

Kararınız ne.

Kararınız ne.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı