3000 TL AMD vs İntel sistem toplama

Hangisi?

• AMD

Oy: 2 10,0%
  • Intel

Oy: 18 90,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20

Destroyer08

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3bin TL sistem toplamak istiyorum. AMD mi intel işlemci mi almaliyim ? Sistem önerilerinizi bekliyorum. Birde AMD zen'i beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam Intel 6700 veya 6700k tabanlı sistem toplardım. 3000 ₺ gibi yüksek bir miktar bütçem varsa AMD seçmem. Fiyat/performans oranı yüksek olduğu için düşük bütçeli sistemlerde AMD tercih ediliyor daha çok. AMD'nin Zen mimarisini ben de çok merak ediyorum. Birkaç ay daha sabredebilirseniz ve Zen mimarisine sahip ürünlerden biri sizi tatmin ederse tercih edebilirsiniz.

Ben olsam Intel 6700 veya 6700k tabanlı sistem toplardım. 3000 ₺ gibi yüksek bir miktar bütçem varsa AMD seçmem. Fiyat/performans oranı yüksek olduğu için düşük bütçeli sistemlerde AMD tercih ediliyor daha çok. AMD'nin Zen mimarisini ben de çok merak ediyorum. Birkaç ay daha sabredebilirseniz ve Zen mimarisine sahip ürünlerden biri sizi tatmin ederse tercih edebilirsiniz.
3000TL için 6700 ve 6700k fazla değil mi ? Tek başlarına zaten 1000-1200 arasında

AMD Zen şubat ayında çıkacakmış galiba bu çok uzun bir süre ekran kartını yükset tutup diğerlerinden biraz kısmayı düşünüyorum acaba ekran kartımı ne seçmeliyim?

Monitör dahil değil Zotac Gtx 1060 6gb 192bit almayı düşünüyorum. Ama işlemci olarak I5 6500 mü yoksa I7 mi alsam bilemedim I7 ler çok pahalı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı