3000 TL anakart, işlemci ve RAM tavsiyesi

AzerErisen

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci olarak i7 7700k almayı düşünüyorum. 1420 gibi fiyatlara alacağım.
Anakart olarak Msi z270 Tomahawk almayı planlıyorum fiyat olarak 600 civarı.
Soğutucu olarak önceki sistemimde kullandığım Cooler Master 212 Evo'yu takmayı düşünüyorum. Uyumlu işlemcilerde 1151p yok ama forumlarda 15xx soketlerle uyumlu olacağı yazıldığı için önceliğim deneyip eğer bir sorun çıkarsa Msi frozr L almayı planlıyorum. RAM olarak da Corsair Vengeance LED 3200MHz'yi 900 TL gibi bir rakama alabiliyorum.

Mevcut olarak kasa + Power + ekran kartı bulunuyor. 3 parça almaya ihtiyacım var. Anakart+İşlemci+RAM.

Ekran kartı da MSI 1070 Gaming X aldım 2000 TL'ye. Geriye kalan ortalama bütçe 3000 TL bu 3 parça için.
Kasa Nzxt 340s Elite mevcut. Power olarak Corsair 750 mevcuttur.

Bu doğrultuda oyun odaklı olacak sistem için parçalarda fiyat olarak uçmadığı sürece tavsiye edeceğiniz parçaları farkları avantajları veya dezavantajlarıyla birlikte yardımcı olmanızı rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz 3000 TL civarı ise şu üçlüyü öneririm:

intel 5.png

Eğer bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz i7 8700K almanızı tavsiye ederim.

Bütçeniz 3000 TL civarı ise şu üçlüyü öneririm:

Eki Görüntüle 267720
Eğer bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz i7 8700K almanızı tavsiye ederim.
Öncelikle fikirleriniz için teşekkürler.
Benimde aklım 8.nesil sistemlere gidiyor açıkçası hatta z370 Tomahawk ı 666 tl ye alabiliyorum indirim kuponlarımla. Fakat 8700 almak yerine 8700k almak daha mantıklı geliyor fakat işlemci fiyatını makul seviyelerde bulamıyorum. Ram olarak Corsair Vengeance LED aldım bu arada 870 tl ye geldi.

İşlemci için uygun fiyata tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır ?

@AzerErisen bütün çoğu sitelere baktım en uygun fiyat 1961 TL. Black Friday cuma günü gerçekleşecek. Deli gibi indirimler olacak. Kısaca, ''Patron çıldırdı'' gibi... :) Anakart ve RAM ikilisini alıp işlemciyi Black Friday'da almanız. Veya direk olarak Black Friday'ı beklemenizi öneririm... Fakat anakart ve RAM, o belirttiğiniz fiyatlardan aşağı olacağını sanmıyorum... İşlemci ucuzlayabilir...

@AzerErisen bütün çoğu sitelere baktım en uygun fiyat 1961 TL. Black Friday cuma günü gerçekleşecek. Deli gibi indirimler olacak. Kısaca, ''Patron çıldırdı'' gibi... :) Anakart ve RAM ikilisini alıp işlemciyi Black Friday'da almanız. Veya direk olarak Black Friday'ı beklemenizi öneririm... Fakat anakart ve RAM, o belirttiğiniz fiyatlardan aşağı olacağını sanmıyorum... İşlemci ucuzlayabilir...

Hocam öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
Eski sistemimi sattığım için girip cevap veremedim. i7 8700 aldım sizlerin fikirleri mantıklı geldi.Anakart olarakta gene sizin de paylaştığınız z370 Tomahawk modelini aldım.Blackfriday indirimleri bence biraz göz kandırmak üzerine yapıldı bu sene.Ondan dolayı almayı düşündüğüm ürünlerde pek indirim göremedim.Sistem gayet uyumlu ve stabil çalışıyor.Emsal bütçe ile bilgisayar toplamak isteyenlere rahatlıkla tavsiye edebilirim.

i7 8700k İşlemci 1505 TL
Msi z370 Tomahawk Anakart 716 TL
Corsair Vengeance 3200 MHZ Ram 892 TL
Msi 1070 Gaming X 2000 TL

Ben indirim kuponları ile bu fiyatlara bu sistemi toplayabildim.

Kasa Power HDD SSD gibi parçalar mevcut olduğunda zevklere tercihlere göre alternatif ürünlerde düşünülebilir.

Tekrar yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı